reklama

Ridley Scott bierze się za internetowe krótkometrażówki

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Reżyser Ridley Scott, twórca filmowej serii Aliens, postanowił iść z duchem czasu i spróbować wykorzystać swój talent w Internecie. Jego firma RSA Films podjęła współpracę z popularnym serwisem Machinima, a jej owocem będzie 12 krótkometrażowych filmików o tematyce science-fiction. Jeżeli któryś z nich okaże się nadzwyczaj popularny, niewykluczone, że w przyszłości zobaczymy go na ekranach kin w zdecydowanie dłuższej formie.

Scott sam nie zasiądzie za kamerą — pomoże wyprodukować obrazy zainteresowanym reżyserom z szeregów RSA. Trwają rozmowy, który z wielkich (wyobrażacie sobie Scorsese?) chciałby podjąć się nowego, świeżego wyzwania. Nie wyklucza się oczywiście również młodych filmowców. Oficjalnie współpracę traktuje się jako pewnego rodzaju inkubator pomysłów, ale rzecz jasna nie bez znaczenia jest wizja dotarcia do coraz szerszego grona internetowych „kinomaniaków” i zarobienia na tym. Z bardziej uznanych projektów na Machinimie warto wspomnieć towarzyszący premierze Halo 4 serial Forward Unto Dawn, a także oparte na bijatykach Mortal Kombat Legacy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić