Riffstation Riffstation 1.6.3.0

Strona główna Windows Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Riffstation to proponowana przez Fendera aplikacja wspomagająca naukę gry na gitarze (nie tylko elektrycznej i dowolnego producenta). Na podstawie dowolnie wgranej piosenki program automatycznie proponuje akordy jakie będą odpowiednie do jej zagrania i może je na bieżąco wyświetlać podczas odtwarzania.

Na tym jednak funkcjonalność się nie kończy. Aplikacja pozwala także zmieniać tempo i tonację a wreszcie wyciszać wybrane partie instrumentów, by na przykład wyróżnić gitarowe solo (by łatwiej było się go nauczyć), bądź wręcz przeciwnie – wyciszyć je, aby zagrać je samodzielnie na tle pozostałych instrumentów w utworze.

W programie zadbano o szczegóły. Użytkownik może na przykład zmienić kolor podstrunnicy wirtualnej gitary, by odpowiadała takiej, jaką dysponuje w rzeczywistym instrumencie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Oznaczenia literowe akordów obok tabulatury
Nutowi muszą poradzić sobie sami
ocena użytkownika
17.05.2020 16:32 • Recenzja do wersji 1.6.3.0

Program generuje obok tabulatury ciąg akordów oznaczonych literowo, co oznacza, że zyskają tutaj podpowiedź również grający w stylu pop na innych instrumentach typu keyboard. Natomiast osoby opierające się na pełnym klasycznym zapisie nutowym nie znajdą tutaj gotowych rozwiązań, jedynie pewien zarys struktury utworu.