Rightload 2.0.1

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Rightload to niewielki, ale bardzo użyteczny program, pozwalający szybko i wygodnie udostępniać online pliki z naszego komputera. Oferuje on możliwość transferu danych do takich serwisów jak Facebook, Flickr, Tinypic i Imageshack, a także dowolnego serwera FTP lub HTTP.

Narzędzie, chociaż bardzo proste w obsłudze to niesie ze sobą wiele zalet. Z jego pomocą możemy sprawnie udostępniać online znajomym pojedyncze, jak również całe zbiory plików, np. zdjęć, muzyki lub dokumentów. Pozwala ono przy tym ominąć ograniczenia jakie napotkać można przy próbie przesyłania danych za pośrednictwem poczty elektronicznej (rozmiar załącznika) lub popularnych serwisów społecznościowych (typy plików). Co istotne, po przekopiowaniu plików program wyświetla listę linków do każdego z nich. Dostępne są one również z poziomu systemowego schowka.

Obsługa Rightload ogranicza się do wczytania plików, które chcielibyśmy przesłać do zewnętrznego źródła. Dane do transferu wskazywać możemy także klikając na nie prawym przyciskiem myszy i wybierając z menu kontekstowego odpowiednią opcję. Kolejnym krokiem jest wybór serwera, na którym zostaną one ulokowane. Narzędzie posiada wbudowany zbiór kilku pluginów do obsługi najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Możliwa jest także obsługa dowolnego serwera FTP i HTTP.

Z poziomu ustawień programu poza możliwością aktywacji/dezaktywacji wspomnianych pluginów i definiowania połączeń dla własnych serwerów, zdefiniujemy funkcje do automatycznej zmiany rozmiaru plików graficznych, tworzenia miniaturek, szablony nazw, a także zapisu ustawień i tworzenia logów, zawierających informacje nt. uploadowanych danych.

Uwaga!

  1. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!