reklama

Risen 3: Titan Lords już 15 sierpnia. Czy właśnie na to czekali fani Gothica?

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Jestem fanem gier z serii Gothic, więc z niecierpliwością wyczekuję podobnych produkcji, których niestety praktycznie nie ma. Studio Piranha Bytes zapowiedziało, że premiera Risen 3: Titans Lords odbędzie się 15 sierpnia tego roku. Czy czytając informacje o tej grze można stwierdzić, że to właśnie na taką grę czekali miłośnicy pierwszej i drugiej części Gothica?

Jedną z gier RPG, w jaką miałem ogromną przyjemność grać, była właśnie pierwsza odsłona Gothica. To chyba od tej produkcji zaczęła się moja miłość do tego gatunku. Po kilkukrotnym przejściu stworzonej przez niemieckie studio Piranha Bytes gry, bez wahania sięgnąłem po pudełko z grą Gothic 2. Druga część okazała się równie fenomenalna, co jej poprzedniczka. Niestety Gothic 3, który wydany został jako produkt niedopracowany, stracił świetny klimat, znany z poprzednich części. Gra posiadała tyle błędów, że wykonanie wielu zadań było niemożliwe, co skutecznie zniechęcało do dalszej rozgrywki. Niestety Piranha Bytes utraciło prawa do marki, a kontynuacje stworzone przez inne firmy okazały się wyjątkowo słabe. W pewnym sensie wybawieniem dla fanów kultowej serii niemieckiego studia okazała się gra Risen.

Mimo iż nowa produkcja Piranha Bytes zawierała wiele elementów znanych z Gothica, to nie zdobyła aż takiego uznania, jak pierwsza seria tego studia. Jednak Risen 3: Titans Lords zapowiada się na długo wyczekiwanego prawdziwego spadkobiercę gry Gothic. W najnowszej osłonie postanowiono zrezygnować z pirackich klimatów na rzecz bardziej klasycznego fantasy. Przemierzać będziemy świat, któremu o wiele bliżej do europejskiego średniowiecza.

Wcielimy się w nowego bohatera, którego dusza już na początku zostanie wchłonięta przez Lorda Cieni. Interesująco zapowiada się system walki, który będzie wzorowany na tym znanym z dwóch pierwszych części serii Gothic — czyli bezmyślne klikanie lewym przyciskiem myszy nie wystarczy. Do eliminowania kolejnych przeciwników będziemy mogli skorzystać z tradycyjnej broni białej, łuków oraz magii. Świat gry zamieszkiwany będzie przez trzy frakcje, do których będziemy mogli dołączyć.

Piranha Bytes właśnie opublikowało nowy zwiastun Risen 3 oraz podało dokładną datę premiery — 15 sierpnia 2014 roku. Niestety jest to tylko animacja, bez pokazania przebiegu rozgrywki. Film potwierdza to, że nowa odsłona Risen będzie znacznie bardziej podobna do Gothica, niż poprzednie części.

Najnowsza gra od Piranha Bytes zapowiada się naprawdę interesująco. W końcu postanowiono powrócić do mrocznego średniowiecza oraz przywrócić system walki znany z tych dobrych części serii Gothic. To właśnie na taką produkcję czekali fani gier tworzonych przez to niemieckie studio.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić