reklama

Risen 3: Titan Lords potwierdzony na sierpień

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Studio Piranha Bytes już oficjalnie potwierdza Risen 3: Titan Lords, o którym to projekcie przecieki pojawiły się niedawno. Gra zadebiutuje na PC, Xboksie 360 oraz PlayStation 3 już w sierpniu tego roku. Zabierze nas w mroczny świat fantasy. Wcielimy się młodego wojownika, któremu demony zabrały duszę. Przyjdzie nam walczyć ze złem, próbując ją odzyskać, lub zatracić się w potędze mrocznej strony mocy. Wszystko zależy od gracza.

O stawanie w szranki z nadchodzącymi wielkimi grami RPG, typu Wiedźmin 3: Dziki Gon, trzeci Risen może chyba niestety zapomnieć, chociażby z uwagi na wykorzystywanie tylko lekko usprawnionej technologii znanej z poprzedniej części. Nie będzie otwartego świata, strumieniowanego na bieżąco, lecz staromodne dogrywanie kolejnych lokacji. Graficznie nie powinniśmy też z tego względu nastawiać się na rewolucję i dlatego zapewne niemiecka ekipa odpuściła sobie wydania gry na konsole nowej generacji. Producenci podkreślają jednak, że zabawy będzie co nie miara, zwłaszcza dla tych uzależnionych od penetrowania zabitych deskami dziur oraz tzw. lizania ścian, czyli włóczykijów lubiących odkrywać wszelkie poukrywane w świecie przez twórców sekrety.

Seria Risen, podobnie jak wcześniej Gothic zresztą, ma swoich miłośników i ci na pewno przymkną oko na różnorakie niedociągnięcia techniczne plus nie pierwszej już młodości silnik graficzny. Z pirackich klimatów powrócimy poza tym tutaj do twardego fantasy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama