r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Roadmap Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Tegoroczna konferencja dla partnerów Microsoftu przynosi kolejne rewelacje. Po pierwsze, jak zauważa Microsoft Watch, opóźnienie Longhorna wydaje się być coraz większe. Podczas konferencji wielu kluczowych pracowników firmy w swoich wystąpieniach nie umieszczało już Longhorna w okolicach 2005 (czasami uciekając się do enigmatycznego określenia 2005+), a definitywnie w roku 2006. Jakie niesie to ze sobą konsekwencje? Przede wszystkim, kolejna po Whidbey (2004) edycja Visual Studio pojawi się nie wcześniej jak za trzy lata, z kolei Longhorn Servera - produktu planowanego na rok 2006 - należy oczekiwać obecnie bardziej w roku 2007 (jeśli będzie tak w istocie, zwiększy się tym samym czas życia Windows Servera 2003).

Co zatem planowane jest na lata 2004-2005? Tutaj panuje pełna zgodność - nowy system aktualizacji oprogramowania wraz z pozostalymi inicjatywami mającymi podnieść bezpieczeństwo korzystania z rozwiązań IT. Poza tym, z końcem 2004 oczekiwać należy Yukona (nowa wersja SQL Servera; kolejna, oznaczona kryptonimem Arcadia, to rok 2006 - co dodatkowo sugeruje umieszczenie właśnie w tym, a nie 2005 roku, Longhorna). Na rok 2004 planowany jest także Service Pack 2 dla XP, który wnieść ma sporo nowych rozwiązań w kwestiach bezpieczeństwa.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.