r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Roadmap Microsoftu

Strona główna Aktualności

Tegoroczna konferencja dla partnerów Microsoftu przynosi kolejne rewelacje. Po pierwsze, jak zauważa Microsoft Watch, opóźnienie Longhorna wydaje się być coraz większe. Podczas konferencji wielu kluczowych pracowników firmy w swoich wystąpieniach nie umieszczało już Longhorna w okolicach 2005 (czasami uciekając się do enigmatycznego określenia 2005+), a definitywnie w roku 2006. Jakie niesie to ze sobą konsekwencje? Przede wszystkim, kolejna po Whidbey (2004) edycja Visual Studio pojawi się nie wcześniej jak za trzy lata, z kolei Longhorn Servera - produktu planowanego na rok 2006 - należy oczekiwać obecnie bardziej w roku 2007 (jeśli będzie tak w istocie, zwiększy się tym samym czas życia Windows Servera 2003).

Co zatem planowane jest na lata 2004-2005? Tutaj panuje pełna zgodność - nowy system aktualizacji oprogramowania wraz z pozostalymi inicjatywami mającymi podnieść bezpieczeństwo korzystania z rozwiązań IT. Poza tym, z końcem 2004 oczekiwać należy Yukona (nowa wersja SQL Servera; kolejna, oznaczona kryptonimem Arcadia, to rok 2006 - co dodatkowo sugeruje umieszczenie właśnie w tym, a nie 2005 roku, Longhorna). Na rok 2004 planowany jest także Service Pack 2 dla XP, który wnieść ma sporo nowych rozwiązań w kwestiach bezpieczeństwa.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.