r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Robak Blaster – rumuński trop

Strona główna Aktualności

Rumuńska firma BitDefender zajmująca się tworzeniem zabezpieczeń internetowych pomogła policji w ujęciu 24-latka podejrzanego o stworzenie nowej wersji (F) robaka Blaster (oznaczanego też jako MSBlast i W32.Blater). To już drugie w ciągu ostatnich dni aresztowanie związane ze sprawą tego wirusa.

Dan Dumitru Ciobanu z miasta Iasi w północnej Rumunii jest podejrzany o stworzenie najnowszej wersji niesławnego robaka - Blaster F. Ciobanu jest studentem lokalnej uczelni technicznej. W zmodyfikowanej przez siebie wersji wirusa umieścił komunikat po rumuńsku oraz zmienił adres atakowanej przez zainfekowane komputery strony internetowej. Studentowi nie postawiono jeszcze oficjalnych zarzutów. Zgodnie z obowiązującym w Rumunii prawem grozi mu od 3 do 15 lat więzienia. Obecnie policja bada dyski twarde dwóch skonfiskowanych podczas aresztowania komputerów. Ciobanu jest ofiarą własnej nieostrożności - w kodzie wirusa umieścił swój pseudonim, tekst z nazwiskiem jednego z wykładowców uczelni w Iasi oraz link do jej strony internetowej.

Według firmy Symantec, MSBlast.F trafił do Internetu 1 września i jak do tej pory nie udało mu się zainfekować znaczącej ilości systemów. W ubiegłym tygodniu władze amerykańskie aresztowały 18-letniego Jeffrey'a Lee Parsona, który zostanie oskarżony o stworzenie i wpuszczenie do Sieci pierwszej wersji Blastera.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.