r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Robak faszysta?

Strona główna Aktualności

Jak podaje zajmująca się bezpieczeństwem w Internecie firma iDefense, 5 stycznia można się spodziewać nowego ataku wirusa komputerowego Sober. Prawdopodobny atak robaka zbiegnie się z 87 rocznicą założenia przez Antona Drexlera Niemieckiej Partii robotniczej DAP (Deutsche Arbeiterpartei), przemianowanej później na NSDAP.

Informacja o planowanym ataku pochodzi z odszyfrowanego fragmentu kody ostatniego szczepu wirusa Sober, który zdominował listopadowy ranking najaktywniejszych robaków. Jak podaje iDefense "Sober z 22 listopada jest zaprojektowany w ten sposób, aby 5 stycznia 2006r. pobrać z Internetu dodatkowy nieznany fragment kodu".

Jak podaje firma Sophos, w minionym miesiącu Sober był wykrywany w co 13 wysyłanym mailu oraz stanowił aż 42,9% wszystkich wychwyconych przez tą firmę wirusów. Najnowszy szczep wirusa był rozsyłany jako załącznik do wiadomości zredagowanej w języku angielskim lub niemieckim i pochodzącej rzekomo z jednostki policyjnej, która informowała adresata, że toczy się przeciwko niemu śledztwo w sprawie odwiedzania nielegalnych stron internetowych.

Po otwarciu i uruchomieniu załącznika robak skanuje dysk twardy użytkownika i wyszukuje na nim dane dotyczące adresów pocztowych, na które próbuje rozesłać swoją kopię. Ponadto Sober próbuje zablokować działanie oprogramowania antywirusowego.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.