Robaki Microsoftu załatają Twój system?

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft przedstawił nową metodę na walkę z internetowymi szkodnikami. Wszystko ma się opierać na specjalnie zaprojektowanych, "przyjaznych" robakach, których zadaniem miałoby być skanowanie systemów w Internecie i sieciach lokalnych w poszukiwaniu potencjalnych zagrożeń.

W przypadku wykrycia luki, pobierana byłaby stosowna aktualizacja, a w przypadku braku zagrożenia robak powiększałby swoją pulę komputerów do przeskanowania. Skanując coraz to nowe systemy, robak zdobywałby większe doświadczenie, które miałoby korzystny wpływ na wyniki kolejnych skanowań. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania potrzebne poprawki byłyby pobieranie bez konieczności łączenia się z centralnym serwerem korporacji. Wprowadzenie tej metody przede wszystkim pozwoliłoby na znalezienie wybranej luki, zanim zostałaby ona wykorzystana przez potencjalnego szkodnika.

Badania nad tą metodą mają być prowadzone przez zespół Microsoft Research w Wielkiej Brytanii. Wyniki badań mają zostać zaprezentowane na zbliżającej się konferencji Computer Communications, która ma się odbyć w Stanach Zjednoczonych w kwietniu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję