reklama

Robale nowej generacji, czyli Team17 zapowiada Worms Battlegrounds

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Są takie wielkie serie gier, które pomimo tego, że przez lata może straciły nieco na popularności, to jednak wciąż istnieją i co jakiś czas możemy sprawdzić kolejne ich odsłony. Jedną z nich niewątpliwie są kultowe Wormsy brytyjskiego studia Team17. Marka pamiętająca jeszcze czasy świetności Amigi próbowała na różne sposoby przystosować się do zmieniającego świata oraz upodobań graczy, nie zawsze z dobrym skutkiem. Okazało się, że najbardziej cenimy sobie jednak te części dwuwymiarowe lub pseudo 2D. Pozostaje mieć nadzieję, że zapowiedziane na konsole nowej generacji Worms Battlegrounds także raczej pozostanie wierne dobrze sprawdzonej formule.

Gra pojawi się w cyfrowej dystrybucji, na Xboksie One w ramach programu ID@Xbox skierowanego do niezależnych deweloperów, którego Team17 jest ambasadorem. Projektu spodziewać należy się jeszcze w tym roku. Niestety na chwilę obecną praktycznie nic o nim nie wiadomo, można mieć więc jedynie nadzieję, że to po prostu kolejna część głównej serii, a nie jakaś jej odnoga. Chociaż robale jako strategia czasu rzeczywistego? Cóż, lepsze to niż kolejna strzelanka FPP dla młodego odbiorcy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama