reklama

Robert Sutor i Erik Josefsson w Krakowie

Strona główna Aktualności

O autorze

6 września w Krakowie odbędzie się bardzo ciekawe spotkanie pod hasłem "W jaki sposób otwartość wspiera innowacyjność w informatyce?" Dyskutować będzie można z Robertem Sutorem oraz Erikiem Josefssonem.

Otwarte Standardy i Otwarty Kod to koncepcje, dzięki którym powstało wiele innowacyjnych technologii i rozwiązań. Wśród najważniejszych można znaleźć takie projekty jak Eclipse, Linux, OpenOffice.org, Mozilla Firefox. Z drugiej strony przeciwnicy tych koncepcji czasem argumentują, że przełomy technologiczne zawdzięczamy projektom zamkniętym, obudowanym patentami i murem ochrony własności intelektualnej.

Jaka jest przyszłość technologii? Czy idea otwartości jest w ofensywie, czy też w defensywie? Jaka jest rola i siła społeczności w ustanawianiu nowych standardów informatycznych - to główne tematy dyskusji z gośćmi panelu Robertem Sutorem i Erikiem Josefssonem.

Robert Sutor jest wiceprezesem Korporacji IBM ds Otwartego Kodu i Otwartych Standardów. Jest ekspertem w zakresie interoperacyjności, neutralności technologicznej i standaryzacji, jest również autorem popularnego w społeczności Open Source blogu na temat rozwoju społeczeństwa informacyjnego opartego na konkurencji i kooperacji.

Erik Josefsson działa w organizacji Electronic Frontiers Foundation, jeden z liderów społeczności Otwartego Kodu w Europie. Ekspert w zakresie prawa własności intelektualnej oraz wolności obywatelskich. Jeden z liderów protestu obywatelskiego wobec przeniesienia do Unii Europejskiej amerykańskiego modelu patentowania oprogramowania.

Na wykład zapraszają Krakowska Grupa Użytkowników Linuksa (CLUG), IT w Krakowie, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Spotkanie odbędzie w godz. 18:00-19:00, we czwartek 6 września 2007. Sala 056, ul.Reymonta 4, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ w Krakowie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama