Robocoder

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gry, które nie tylko dostarczają rozrywki, lecz również uczą, zawsze będą w cenie, a bezpłatny projekt Robocoder pozwala szybko przyswoić podstawy programowania. Pod przykrywką symulatora robota, któremu należy napisać zestaw instrukcji, ukryto tutaj całkiem dobrze zrobioną produkcję edukacyjną. Tak jak użytkownik komputera, również jego wirtualny podopieczny stopniowo uczy się nowych sztuczek, dążąc do swego celu.

Ten jest jasny. Należy zebrać wszystkie porozrzucane dookoła czipy. Poza takimi zielonymi bloczkami, później pojawiają się różne inne, o odmiennych funkcjach. Miłym Robo sterujemy za pośrednictwem listy rozkazów z boku. Będzie on po kolei dzielnie realizował komendy, tak jak je wpisywaliśmy. Z początku wystarczyło będzie obrócić się i podejść, potem rozpisywać przyjdzie całe skomplikowane sekwencje ruchów.

Robocoder obejmuje takie zagadnienia jak procedury, funkcje, pętle czy nawet stosy. Pod kątem graficznym jest programem dosyć oszczędnym, z czego nawet w opcjach naśmiewają się sami twórcy, niemniej funkcję, do jakiej powołano go do życia, realizuje świetnie. To dobry krok od zwyczajnego grania na PC do przygotowywania może swych własnych projektów w przyszłości? Warto pokazać tę grę młodszym komputerowcom.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!