Rocznicowa aktualizacja Windows 10: zmiany w Menu Start i powiadomieniach

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Podczas konferencji Build, Microsoft nie szczędził informacji o nowościach, jakie trafią do Windowsa 10 wraz z letnią aktualizacją. Szczegółowo ten temat opisaliśmy w naszej relacji z imprezy. Okazuje się jednak, że korporacja go nie wyczerpała i zauważalne zmiany czekają także najczęściej wykorzystywane elementy interfejsu.

Nowe informacje o tym, co przyniesie letnia aktualizacja zawdzięczamy Jen Gentleman, programistce Microsoftu specjalizującej się w projektowaniu interfejsów użytkownika. Na jej koncie na Twitterze opublikowane zostały bowiem prezentacje tego, jak w niedalekiej przyszłości zmieni się panel powiadomień i Menu Start w Windowsie 10.

Do menu wróci wkrótce możliwość przeglądania wszystkich zainstalowanych aplikacji. Na udostępnionym przez Gentleman GIF-ie widać, że po lewej stronie menu pojawi się cały nowy panel, dzięki któremu będzie można przeglądać listę aplikacji w kategoriach tematycznych. Po kliknięciu na ikonę złożoną z trzech linii, użytkownik zyska dostęp do konkretnych lokalizacji: dokumentów, muzyki czy obrazów.

To jednak nie wszystko i zmiany czekają także panel powiadomień. A w zasadzie pasek narzędziowy, na którym prezentowane będą odznaki. Do tweeta załączono zrzut ekranu, na którym widać, że ikony aplikacji na pasku będą posiadały możliwość informowania użytkownika o nowych powiadomieniach równolegle do analogicznych komunikatów w panelu powiadomień. Nie jest jeszcze jasne jakie aplikacje (choć wiadomo, że chodzi tu tylko Universal Windows Platform) będą obsługiwały te możliwości oraz czy w ręce użytkowników zostanie oddana jakakolwiek kontrola nad tą funkcją.

© dobreprogramy