Roczny przychód Microsoft przekroczył 50 miliardów dolarów

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft opublikował oficjalne wyniki finansowe za poprzedni rok obrachunkowy, który trwa w korporacji od 1 lipca do 30 czerwca. Zgodnie z oczekiwaniami, przychód znalazł się znacznie powyżej poziomu z roku ubiegłego - aż o 15%. Wyniósł on ponad 51 miliardów dolarów. Wzrost spowodowany był oczywiście wprowadzeniem na rynek nowych, flagowych produktów Microsoft - głównie Windows Vista i Office 2007. Dochód wyniósł natomiast prawie 20 miliardów dolarów.

Microsoft zapowiada, że w roku finansowym 2008 planuje wydanie kolejnych ważnych produktów, co z pewnością odbije się pozytywnie na przychodach korporacji. Mowa o bardzo oczekiwanym Windows Server 2008, a także Visual Studio 2008, SQL Server 2008, Office PerformancePoint Server 2007 oraz Microsoft Dynamics Live CRM. Prognozowany przychód na następne 12 miesięcy znajduje się w przedziale 56,8-57,8 miliarda dolarów.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych