r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Rok 2006 rokiem komórkowych wirusów?

Strona główna Aktualności

Wyniki badań przeprowadzonych przez firmę McAfee są zatrważające - liczba programów typu malware (a więc wszelkiego rodzaju wirusów, robaków, trojanów itd.) pisanych z myślą o urządzeniach mobilnych potroi się do końca 2006 roku i będzie wynosić około 726 znanych gatunków. Dzisiaj szacuje się, że na świecie istnieje około 226 odmian "komórkowych" wirusów.

Jak mówi Craig Schmugar z laboratorium McAfee, wirusy skierowane do telefonów komórkowych i pozostałych urządzeń mobilnych nie będą jedynym zagrożeniem - można bowiem spodziewać się także rozwoju programów szpiegujących i reklamowych. Najaktywniejsi będą jednak twórcy wirusów, którzy w technologii mobilnej widzą dla siebie nowe możliwości. Im bardziej popularne są urządzenia mobilne, tym większym stają się celem dla programistów tworzących malware - wyjaśnia Schmugar.

Problem zaognia dodatkowo fakt, iż użytkownicy rzadko przejmują się bezpieczeństwem swoich urządzeń przenośnych uważając, że nic im nie grozi. Są oni oczywiście w błędzie - oprogramowanie zabezpieczające jest równie potrzebne w palmtopie, jak w zwykłym pececie, zwłaszcza w obliczu prognoz na nadchodzący 2006 rok.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.