RollBack Home Edition 10.5

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RollBack Home Edition to bezpłatne narzędzie przeznaczone dla systemu Windows, stanowiące odpowiednik znanego z systemów firmy Apple mechanizmu Time Machine.

Program umożliwia wykonanie tzw. migawki (ang. snapshot), zawierającej dane dotyczące nie tylko plików systemowych, ale również danych użytkownika, a także skorzystanie z niej w razie potrzeby, również w przypadku braku możliwości uruchomienia Windows. Ciekawym mechanizmem jest Harmonogram Zadań, dzięki któremu można zaplanować automatyczne wykonanie migawki systemu - jednorazowo i/lub w określonym przedziale czasowym, np. co określoną ilość godzin, dni, tygodni, miesięcy.

W celu skorzystania z kopii danego pliku znajdującego się w kopii zapasowej (migawce) nie jest wymagane odtworzenie migawki w całości. RollBack może być uruchamiany zarówno na systemie fizycznym, jak również na maszynach wirtualnych.

Uwaga!

  • Wersja Home pozwala na utworzenie maksymalnie 7 migawek (snapshotów) systemu.
  • Program instaluje własny bootloader. Oznacza to, że jeśli na komputerze jest zainstalowany już niestandardowy bootloader, np. TrueCrypt Boot Loader, może skutkować to brakiem możliwości uruchomienia systemu operacyjnego.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #8 25.10.2015 12:48

@Radek68: Tuż po instalacji programu tworzy on obraz aktualnego systemu (czyli tego podczas instalacji), tzw. "Baseline". I to jest główny obraz na, którym bazuje. Rollback Rx Home Edition jest cały czas uruchomiony na Twoim komputerze dzięki czemu może "wychwycić" wszystkie zmiany na Nim. Gdy tworzysz migawkę program robi kopię tylko tych danych, które się zmieniły względem tej najnowszej lub migawki "Baseline". Jednak słowem jeżeli masz np. 3 migawki i chcesz zrobić 4 to wtedy program robi 4 migawkę jedynie z tego co się zmieniło a nie całego systemu. Czy ta odpowiedź Ci pomogła i jest zrozumiała? :) Pozdr.

Radek68   22 #7 18.10.2015 00:54

Mnie ciekawi jak program tworzy migawkę stanu całego systemu i plików użytkownika, która "wykonywana jest w kilka sekund i zajmuje bardzo mało miejsca na dysku". Ktoś wie?

  #6 11.10.2015 12:20

@Krzysztof J. S. - powtarzam, spokojnie, człowieku (stary?). Ustalmy też z góry jedną sprawę: jeśli będę chciał, to będę pisał. Jak właśnie pisałem, zakładam stan tłumaczenia programu na podstawie podanego (straszliwego) przykładu, jako że zakładam również, że pisząc taki komentarz, podaje się przykład jak najbardziej jaskrawy (czyżby zmyliły mnie te hurtowo stosowane potrójne wykrzykniki?). Jeśli chcesz wpłynąć na poprawę jakości tłumaczenia, to rozsądnym i logicznym działaniem byłoby zgłoszenie uwag jego autorowi, a nie produkowanie napuszonych, grafomańskich tyrad na portalu DP (gdzie niestety coraz częściej widzę takiej formy i treści twoje wpisy, wzorcowy przykład zasady "nie wiem, ale się wypowiem", często w jeszcze gorszej wersji "wiem, ale powiem gdzieś/kiedyś"). Ciekawostka: nadużywanie znaków interpunkcyjnych (tych od emocji szczególnie) zdaniem niektórych świadczy o jakichś zaburzeniach. Może stąd te duszności?
Plus z tej zbędno-koniecznej wymiany zdań jest taki, że zainteresował mnie sam program. Zawsze coś.

Krzysztof J. S.   7 #5 11.10.2015 10:50

@yanko wojownik: Nie ma jakiegokolwiek znaczenia, że nie jest to "literatura" - to nasz język ojczysty!!!

PS Dysleksja i dysortografia to nie są pojęcia tożsame. Nie zarzuciłem "tłumaczowi" dysortografię, ale nieznajomość ortografii.

Autor edytował komentarz.
Krzysztof J. S.   7 #4 11.10.2015 10:48

@keep_calm (niezalogowany): Młody człowieku. Nie posiadłeś nawet umiejętności czytania ze zrozumieniem, więc raz jeszcze: "(...) w tym programie się nagminnie pojawiają (...)". I zejdź ze mnie, bo mi duszno!!!

yanko wojownik   14 #3 11.10.2015 07:32

@Krzysztof J. S.: Jako były dyslektyk (i w jakimś stopniu ciągle dyslektyk - zaważyło na szkołach i na pewnym etapie dalej nie dało rady - fakt, trzy błędy i pożegnanie... - tak było) jestem wyrozumiały bardzo w takich sprawach. Dobrze jeśli jeśli prawidłowo określa funkcje - to w końcu nie literatura:)

  #2 10.10.2015 16:13

@Krzysztof J. S. - człowieku, spokojnie. Jeśli ten "Harmonogram Zadań" to najpoważniejszy błąd z tych rzekomo przez tłumacza programu popełnionych (tak zakładam, skoro akurat ten został przywołany), to naprawdę ta kwiecista tyrada jest zupełnie zbędna i więcej ma ze zwykłego trollowania niż z merytorycznej uwagi.

Krzysztof J. S.   7 #1 10.10.2015 14:46

Słów kilka, nie tylko, do "tłumacza" tego programu. Ażeby podjąć się tłumaczenia czegokolwiek, w tym tłumaczenia programu, bezwzględnie należy, w co najmniej dobrym stopniu, znać język polski, a więc język, na który przekład ma nastąpić. Tłumaczy się nie słowa zawarte w danym programie, ale funkcjonalności programu. Takie "kwiatki", które się w tym programie nagminnie pojawiają, jak choćby "Harmonogram Zadań" (powinno być "Harmonogram zadań") świadczą o kompletnym braku znajomości reguł, które w języku polskim obowiązują - obowiązują niczym amen w pacierzu! Za moich czasów z taką znajomością języka polskiego, którą posiadł ów tłumacz, nie miałby on co liczyć na promocję do następnej klasy! "Chłopie"!!! Więcej szacunku dla mowy ojczystej!!!

Autor edytował komentarz.