reklama

Rome i Hamburg, czyli androidowe premiery BlackBerry na rok 2016

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Podczas tegorocznych targów CES, szef BlackBerry, John Chen, potwierdził, że firma nie planuje w tym roku premiery żadnego urządzenia z systemem BlackBerryOS. Wówczas zapowiedział on jednak, że na rynek trafią w 2016 dwa nowe smartfony z Androidem. Dziś nieoficjalnie wiadomo już na ten temat więcej.

Do informacji na temat nowych pozycji w portfolio BlackBerry dotarł serwis BlackBerryCzech.cz. Zostały tam opublikowane, choć bez jakiegokolwiek wskazania na źródło, przecieki o BlackBerry Hamburg i Rome. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Chena, na obu ma zostać zainstalowany Android, najpewniej Marshmallow.

BlackBerry Hamburg ma być urządzeniem wyposażonym w ekran dotykowy i ma być to jedyna metoda obsługi urządzenia, w przeciwieństwie do Rome. To urządzenie ma bowiem posiadać także fizyczną klawiaturę. Nie wiadomo jednak, czy Kanadyjczycy zdecydują się na koncepcję znaną z Priva, czyli rozsuwaną obudowę, czy też bardziej klasyczną konstrukcję znaną choćby z Passporta.

Według przecieków, Hamburg ma kosztować mniej niż 10 tys. koron, czyli około 1500 zł, jego premiera ma nastąpić jesienią tego roku. Nieco więcej przyjdzie zapłacić za Rome ze sprzętową klawiaturą, który trafi do sklepów pod koniec roku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić