Ronald Binkofski nowym dyrektorem generalnym Microsoft w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Ronald Binkofski po dwuletniej przerwie wraca do polskiego oddziału Microsoft, by objąć stanowisko dyrektora generalnego.

Właśnie mija pierwszy dzień pracy Ronalda Binkofskiego jako nowego szefa skupiającego ponad 300 osób, drugiego co do wielkości w regionie EMEA lokalnego oddziału korporacji. Ronald Binkofski z firmą Microsoft związany jest jednak nieprzerwanie już od wielu lat. Od 2006 roku pracował w polskim oddziale jako szef nowych technologii w dziale Developer and Platform Group, a później w 2008 roku objął stanowisko w ścisłym kierownictwie firmy — dyrektora działu marketingu i operacji. W 2010 roku powierzono mu funkcję dyrektora generalnego oddziału Microsoft w Rumunii. Po ponad dwóch latach Ronald Binkofski ostatecznie znów dołącza do zespołu Microsoft w Polsce.

Objęcie funkcji dyrektora generalnego przez Ronalda Binkofskiego kończy kilkumiesięczny wakat na tym stanowisku w polskim oddziale firmy Microsoft, po odejściu w październiku 2012 roku Jacka Murawskiego. Zarządzał on polskim oddziałem wyjątkowo długo, bo przez niemal cztery lata. Swoją rezygnację uzasadnił przyczynami osobistymi. W czasie gdy oficjalnie polski oddział firmy nie posiadał dyrektora generalnego, jego obowiązki wykonywał Dariusz Piotrowski, obecny dyrektor działu Developer and Platform Group.

© dobreprogramy

Komentarze