Reanimacja lustrzanki — wymiana matówki

Roku Pańskiego 2014 dnia 20 grudnia, lustrzanka która onego czasu wypełniała swe zadanie, ni z tego ni z owego natenczas poczynić mi zaczęła afekta...

A tyczy się to zacnego choć leciwego już modelu Canon EOS 1100D.

Znaczy się defekt objawił się w sposób następujący, przy próbie wykonania zdjęcia aparat nie mógł złapać ostrości. Już będąc na Hot Zlocie dziwne rzeczy się zaczynać działy, ot magiczna gąbka która ma uchronić lustro przed uszkodzeniem w pozycji podniesionej.

Gryzoń do gier za małe pieniądze ?

W ubiegłym roku mogłem testować sprzęt z mało znanych firm. Produkowane w Chinach gadżety były na wysokim poziomie i wzorowane na produktach znanych firm. Jedynym problemem była cena i fakt że po zakończeniu testów musiałem zwrócić sprzęt. Wtedy wracałem do starej i wysłużonej A4 Logitech.

Niestety nic nie jest wieczne...

Polcon 2015 - 20 do 23 sierpnia 2015 - Politechnika Poznańska

6 klubów zrzeszających fanów fantastyki organizuje 30-ty "Polcon"

W kampusie Politechniki Poznańskiej odbędzie się jedna z największych imprez konwentowych w Europie i jedna z najstarszych w Polsce . Miłośnicy i fani szeroko rozumianej fantastyki wcześniej spotykali się w różnych miastach Polski już od 1985r., co zaowocowało dużym zróżnicowaniem tematycznym.

- W poprzednich latach

Kamerka Sportowa SJ 4000 Tracer i testy na Hot Zlocie 2015

Pomimo iż Redakcja Dobrych Programów stwierdziła że wystarczy na Hot Zlocie tylko telefon do rejestracji tego wiekopomnego wydarzenia. (które raz w roku odbywa się właśnie dzięki portalowi Dobreprogramy.pl)

Ja tam jednak wiem że najlepiej robi się zdjęcia lustrzanką... aaa mam taką. Za to już gorzej było z uwiecznianiem obrazu i dźwięku na raz, czyli należało by pomyśleć o jakiejś kamerce która dawała by możliwość zapisu video na dobrym poziomie.

Po lekturze wpisu :

Zestaw do rozbudowy komputera HyperX

Bywają takie chwile gdy pewne części starego poczciwego blaszaka stają się jak by bardziej / mniej przydatne. Tak się stało w moim przypadku z dyskiem SSD 120GB, który z jakiegoś dziwnego wypadku pan-galaktycznego, zaczął w kosmicznym tempie tracić wolne miejsce. Z początku pomyślałem że to może wina "Battlefielda 4" - pathe i inne dodatki mogą warzyć troszeczkę. "Battlefield" poleciał na partycje magazynową drugiego dysku HDD. Ten sam los spotkało WOT - co mi dało około 40GB wolnego miejsca ....

Pyrkon - fotoreportaż nieco spóźniony

Festiwal Fantastyki ... fanów, miłośników, autorów, bohaterów, autorów, pisarzy, rysowników... - jak by nie wymieniać to ponad 35 tysięcy ludzi którzy przyszli na teren Targów Poznańskich i w przeciągu 3 dni brali udział w różnych spotkaniach, prelekcjach, zawodach i konkursach.

Cała impreza odbywała się w siedmiu halach, gdzie można było brać udział w 31 ścieżkach tematycznych. Fantastyka to bardzo rozległa dziedzina, literatura, komiksy, filmy, seriale, animacje no i różnorodne gry.

Pyrkonoiwa Galeria - Maskarada

Właśnie kończy się Festiwal Fantastyki PYRKON 2015, jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Przez 3 dni w Poznaniu miłośnicy fantastyki spotykali się na różnych konwentach i prelekcjach. Można było sprawdzić swoją wiedzę w wybranych tematach takich jak saga Gwiezdnych Wojen lub uniwersum Supernatural. Spotkania z autorami powieści fanazy oraz autorów gier Larp i RPG pozwalają na rozwijanie własnej wyobraźni. Można było się dowiedzieć jakie filmy powstały na podstawie gier, oraz jakie gry powstały na podstawie filmów.

Zaczyna się PYRKON 2015

Już wcześniej można było nabyć bilety na Pyrkon - Festiwal Fantastyki - za pośrednictwem Internetu, wczoraj ruszyła sprzedaż w kasach. Dziś od godz. 10:00 do niedzielnego popołudnia nie będziecie się nudzić.

Adrenaliny dodadzą Wam kolejne atrakcje PYRKONOWE.

    Ot choć by i tron ze znanego serialu;

    Poza tym wyświetlone zostaną trzy, wybrane przez Was w głosowaniu na naekranie.pl, odcinki "Gry o tron"!

    Lampa błyskowa „reporterska" z wodotryskiem?

    Każdy kto kupił kiedyś aparat fotograficzny wie że to co rejestruje matryca, to światło odbite od sceny która jest widoczna przed obiektywem. Aby zdjęcie było dobrej jakości potrzebne jest odpowiednie oświetlenie, dla tego aparaty wyposaża się w wbudowane lampy światła błyskowego. W pewnym sensie jest to udogodnienie, bo nie musimy targać ze sobą reflektorów doświetlających scenę, lecz ma to też wadę.

    Światło z lampy wbudowanej działa tylko na określoną odległość i tylko w pewnym zakresie sceny.