Bezlusterkowce — X rewolucje w fotograficznych aparatach cyfrowych

Ponieważ szczytem technicznym były kiedyś lustrzanki i aparaty dalmierzowe które z uwagi na wielkość oraz ilość dodatkowego osprzętu powodowały że aby wybrać się na sesję należało wszystko schować do odpowiednio wielkiej torby. A czasach fotografii analogowej najwięcej miejsca zabierały klisze ze względu na to że standardowo można było wykonać około 9-36 zdjęć w zależności od wielkości użytego filmu. Zaczęto myśleć nad czymś co by zredukowało wielkość aparatów ale dawało taką samą jakość obrazu.

Historia lubi się powtarzać...

Wiele osób zna historię tylko ze szkoły, gdzie nie zawsze była lubianym przedmiotem ze względu na wymuszenie zapamiętywania nazwisk, dat i miejsc oraz coraz to dziwniejszych wydarzeń z przeszłości.

Po co nam ta cała Historia?

Historia jest kluczem do sukcesu w Biznesie, Polityce i "show-biznesie"; lecz należy znaleźć się w odpowiednim czasie i miejscu aby móc się odnieść do przeszłości by wiedzę historyczną przekuć na sukces.

Problem z uprawnieniami folderów po reinstalacji Windows 8

Już pisałem że miałem problemy po najnowszych poprawkach Windows 8. Zakup dysku SSD i postawienie na nim od nowa systemu to nie koniec. Parę razy bawiłem się w instalowanie od nowa systemu na różnych kontach i jako połączone z profilem windows live. Oczywiście przed zabawą z wymianą dysku systemowego SSD na nowy postanowiłem zarchiwizować moje "śmieci_z_pulpitu", "dokumenty", "obrazy", "muzykę", "pobrane" itp. - wszystko co mogło być potrzebne.

Demeter — bogini zaklęta w gryzonia

W odległych czasach i odległych krainach, żyli sobie bogowie... Jak przystało na siostrę Zeusa, Demeter została zamieniona w gryzonia za sprawą magików z firmy Tajwańskiej GAMDIAS. Zgodnie z nazwą firmy, gryzoń ma być poruszającym się/grającym (GAM) bogiem (DIAS) i tak to wygląda :)

Budowa

Myszka podłączana do PC za pomocą przewodu USB o długości 2 metrów, przeznaczona dla graczy o mniej zasobnym portfelu.

GAMDIAS HEPHAESTUS — słuchawki nieco inne

GAMDIAS to firma pochodząca z Tajwanu, jak widać na załączonym obrazku logo firmy stylizowane jest na bardzo rozpoznawalny znaczek superbohatera ale zamiast znajomej literki "S" wpisano s trójkąt imię greckiego boga ZEUS. Firma bardzo mocno akcentuje w ten sam sposób wszystkie produkty kierowane dla graczy nadając im nazwy znane z panteonu imion greckich bogów.

Sowa ASUS – czyli zwykły tekst o słuchawkach

Dzięki uprzejmości firmy Asus, na początku tygodnia otrzymałem do testowania zestaw słuchawkowy przeznaczony dla graczy.

Należałoby wspomnieć, że firma tajwańska Asus, zaprojektowała i oferuje graczom cały zestaw urządzeń,(klawiatura, mysz, podkładki) które łączy nazwa STRIX – łac. „sowa”.

Nie ukrywam, że nie jestem graczem-PRO – nie zajmuję się tym ani sportowo ani zawodowo. Do tej pory uważałem, że wydatek 150zł na słuchawki to strata kasy, którą mogę przeznaczyć na zakup nowej gry lub jakiegoś dodatku.

[PGA 2014] trzeci dzień — Cosplay Show na PGA

Osoby które bywają na imprezach targowych związanych z grami komputerowymi lub fantastyką, widują często barwnie ubrane postacie z futurystycznych strojach. Uśmiechnięte młode osoby chętnie pozujące do zdjęć są atrakcją również na PGA.

Korzenie Cosplay sięgają Kraju Kwitnącej Wiśni, i są związane z kierunkiem "anime" (seriali animowanych) oraz komiksach zwanym MANGA. W sumie "Cosplay" to zdrobnienie od "costume playing" czyli stroje na potrzeby gry.

„Bezzałogowe” — przegląd projektów dla Wojska Polskiego i nie tylko

Symulacje pola walki oraz przybliżanie we wszelki możliwy sposób tego co może napotkać żołnierz w trakcie konfliktu zbrojnego to temat rzeka. OBRUM pokazało nad czym pracują obecnie Polscy Inżynierowie - Concept-01, czy symulatory pola walki i spekulacje dotyczące powstania niby nowej gry miały chyba za zadanie odwrócić uwagę zwykłego śmiertelnika od tego co się dzieje w innych firmach i instytutach w których powstają naprawdę fajne rzeczy.