Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Demeter — bogini zaklęta w gryzonia

W odległych czasach i odległych krainach, żyli sobie bogowie...
Jak przystało na siostrę Zeusa, Demeter została zamieniona w gryzonia za sprawą magików z firmy Tajwańskiej GAMDIAS.
Zgodnie z nazwą firmy, gryzoń ma być poruszającym się/grającym (GAM) bogiem (DIAS) i tak to wygląda :)

Budowa

Myszka podłączana do PC za pomocą przewodu USB o długości 2 metrów, przeznaczona dla graczy o mniej zasobnym portfelu.

CENA - 79-119zł

Urządzenie wyposażono w pozłacane złącze USB - zgodnie w normami EU, oraz w optyczny sensor pracujący z regulowaną częstotliwością próbkowania w zakresie 125/250/500/1000 Hz. Maksymalna rozdzielczość 3600dpi pozwala grać w naprawdę wymagające tytuły pojawiające się na rynku gier. Sensor nie emituje widzialnego światła dzięki czemu nie oślepia gdy gramy wieczorową porą przy zgaszonym oświetleniu. Płynna gra we Wiedźminie i możliwość ustawienia makro na 5 z 6 przycisków powoduje że walka z potworami jest ułatwiona, gdyż możemy podpiąć sobie odpowiedni znak Wiedźmiński pod przycisk zamiast szukać go z menu gry. Daje to niesamowite ułatwienie przy walce z kilkoma przeciwnikami. Battlefield 4 , Medal of Honor WarFighter oraz Titanfall również zyskują na dynamice w trakcie walk gdy musimy szybko zmienić broń lub narzędzia do szerzenia totalnego spustoszenia w wirtualnym polu bitwy.
Za rolką myszki jest przycisk którym można dynamicznie zmienić rozdzielczość myszki dzięki czemu w trybie "campera" można spokojnie położyć się i wcelować w przeciwnika z bardzo dużej odległości.
Myszka ma kolor czarny matowy, z dwoma srebrnymi przyciskami po bokach, podświetlaną rolkę oraz w tylnej części świecący na żółto napis ZEUS. Wymiary :119.3 x 63.5 x 40.3 mm.

256K wbudowanej pamięci może przechowywać zapisane profile myszki oraz makra do nich przypisane. Po podłączeniu do innego komputera nie musimy od nowa konfigurować całego zestawu makr, urządzenie odczyta te zapisane z pamięci wbudowanej.

Jeśli przyrównać Demeter do Zeusa, to można powiedzieć że optycznie różnica jest zauważalna, przy Demeter usunięto wszystkie zbędne świecidełka, pozostawiono znak rozpoznawczy GAMDIAS w postaci logo z podświetlonym napisem ZEUS.
Tym razem nie mamy możliwości przystosowania bryły myszki pod dłoń gracza, nie ma elementów bocznych które można było by regulować za sprawą pokręteł pod spodem gryzonia. Nie zmienimy wagi Demeter, nie ma panelu ukrywającego dodatkowego obciążenia. Brak pozostałych przycisków programowalnych które znajdziemy w Zeusie wcale nie jest wadą - tym razem nie naciśniemy przypadkowo przycisku zmieniającego rozdzielczość myszki :) pod tym względem Demeter jest bardziej ergonomiczna.
Należało by wspomnieć że wszystkie urządzenia wyprodukowane przez Gamdias mają przewody podłączane do PC w ochronnym oplocie dzięki czemu żywotność urządzeń jest znacznie wydłużona w stosunku do urządzeń innych producentów nie posiadających ochronnej koszulki. Mysz jest symetryczna , co powoduje że w połączeniu z odpowiednim profilem może ja również używać osoba leworęczna. Bardzo dobrze sprawują się elementy ślizgowe myszy, są to długie kawałki teflonu bardzo dobrze spasowane do obudowy, nie odklejają się. W dolnej części są elementy odpowiadające za cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy i sprawnie odprowadzają nadmiar ciepła. W bocznej części po obu stronach pod dodatkowymi przyciskami zmieniono fakturę plastiku nadając jej wygląd podobny do skóry, ma to na celu leprze przyleganie myszki do dłoni.

Oprogramowanie

Firma Gemdias zaplanowała sprytnie że bez względu na to jakie mamy podpięte urządzenie tej firmy pod PC. Za każdym razem możemy je konfigurować za pomocą oprogramowania HERA.
słowami Pangrysa ... w opakowaniu brak płyty z oprogramowaniem, ale jest dostępne na stronie Gamdiasa. Ktoś z naprawdę dużym poczuciem humoru nazwał je... Hera. Sposób hmm... instalacji też jest dość oryginalny. Pobieramy plik zip a po jego rozpakowaniu, wprost z katalogu odpalamy plik exe. Hera rozpoznaje urządzenie i dociąga resztę potrzebnych komponentów.
Lepiej nie da się opisać funkcjonalności tego oprogramowania.
Gdy odpalimy programik Hera, gryzoń ożywa na nowo, zmieniają się kolory na rolce, można podpiąć odpowiedni klawisz pod odpowiedni przycisk myszki. Można prze edytować 6 domyślnie zapisanych profili.

Podsumowanie

Produkty GAMDIAS będą zaskakiwać swoim innowacyjnym designem oraz funkcjonalnością nie jednego gracza. Slogan firmowy "Gaming Art in Motion" motywuje inżynierów GAMDIAS do dostarczania coraz lepszych i ciekawszych rozwiązań technologicznych. Biorąc pod uwagę że GamDias ma w ofercie myszkę 4 wariantach kolorystycznych, każdy może sobie dobrać odpowiedni kolor dla własnych potrzeb :)
Podejście do stosowania nowoczesnych technologii w sprzęcie kierowanym dla graczy jest nie tylko widocznie po stronie softwarowej, ( system śledzenia: Advanced Gaming Laser Sensor) ale i jakości podzespołów dzięki którym wydłuża się żywotność urządzeń, (żywotność przycisków na poziomie 10 Milionów kliknięć, dodatkowe wzmocnienie w postaci oplotu przewodów czy pozłacanej wtyczki USB) Po tygodniu testowania Demeter skłaniam się do zakupu tego gryzonia, niestety nie mogę znaleźć go (a raczej Jej :)) w hipermarketach czy salonach typu Saturn czy Mediamarkt ....
Cena jest przystępna, w podobnej cenie kiedyś kupiłem X7 ze stajni A4 Tech która się "skończyła" po tym jak przewód bez oplotu przestał spełniać swoją funkcję.

Nurtowało mnie pytanie co się dziej gdy mamy do PC podłączone 2 myszki ze stajni GAMDIAS, więc szybciutko zrobiłem test. Hera rozpoznała bez problemu oba gryzonie i co najważniejsze bez konfliktu. Obie myszki działają poprawnie, czyli jeśli mamy w domu gracza który bardziej preferuje ZEUSA to nie musi się wypinać tylko używa swojej myszki, gdy tym czasem Demeter spokojnie odpoczywa czekając na swojego właściciela.

teraz już czas na pogranie w Battlefielda4 ... do zobaczenia na wirtualnym polu walki :)
Zachęcam do poczytania o innych urządzeniach przeznaczonych dla graczy :

 • Haphaestus - słuchawki dla gracza
 • Zeus -zaawansowana myszka dla gracza
 •  

  windows sprzęt gry

  Komentarze

  0 nowych
  Neo   12 #1 08.12.2014 18:28

  Ciekawy wpis, chyba zastanowię się nad tą marką. :)

    #2 08.12.2014 18:50

  Z daleka widać, że CE nie jest oryginalne.

  karolradom   11 #3 08.12.2014 21:28

  Wygląda solidnie, niestety cena ok 100 zł w przypadku myszki to jak dla mnie zdecydowanie zadużo.

  dkjas   4 #4 08.12.2014 21:36

  @SuperTux (niezalogowany): Dokładnie, China Export. W tej cenie może to być ciekawa propozycja, ale to oznaczenie to dla mnie próba wprowadzenia ew. nabywcy w błąd.

    #5 08.12.2014 21:39

  Niepraktyczne przyciski po obu stronach myszy (1 po lewej, 1 po prawej) eliminuje tą mysz od razu.

  RoninPn   14 #6 08.12.2014 21:50

  Dla mnie to jest dobry system z przyciskami po bokach w tym samym miejscu bo szybko można ją przerobić dla leworęcznych, mysz jest symetryczna. Bardziej pasuje mi do ręki niż ZEUS.... ale to tylko moje widzimisię :)

  duffee   11 #7 08.12.2014 23:23

  Nie ma myszki bez tylu bajerow z laserowym czujnikiem w rozsadnej cenie ? Takiej szukam i najlepiej bezprzewodowa na baterie AAA. Ta mysz ciekawa tylko za duzo przyciskow - to nie dla mnie - ja lubie max 3 i tyle , moze pomysle o trackballu zamiast myszy i bedzie po sprawie

  osscar3   6 #8 09.12.2014 07:41

  a ja tam wolę zwykłą mychę bez bajerów.. działa tak samo dobrze. Nie wiem, może w grach to ma jakieś znaczenie... ale czy aż takie?

  teudas   6 #9 09.12.2014 10:44

  Jednak zostanę przy swojej Logitech G700S :)

  morqeo   4 #10 09.12.2014 10:45

  Przynajmniej cena jeszcze akceptowalna. Myszka poniżej 50-60zł nie ma sensu, więc warto dołożyć te kilka dych i kupić już taką moim zdaniem.

  aluc4rd   1 #11 10.12.2014 09:03

  Seria wpisów sponsorowanych?

  RoninPn   14 #12 10.12.2014 10:17

  Otrzymałem do testowania troszkę sprzętu i opisuję co mi dali, że tego jest troszkę z jednej i troszkę z innej to już nie moja wina. Jeśli chodzi o sponsorowanie to nie dostaję za to żadnych refundacji ani materialnych ani finansowych. Z drugiej strony warto poszukać czasem sprzętu którego marka dopiero pojawia się na rynku, choć niektórzy od razu powiedzą że "nowe - nie sprawdzone". Mam nadzieję że sprzęt zagości u mnie na dłużej żeby można było dopisać po kilku miesiącach jak się sprawuje.

  aluc4rd   1 #13 10.12.2014 10:28

  Nie mam nic przeciwko produktom nowych marek. Bardziej mi przeszkadza odpustowo-gajmerowy wygląd tych zabawek.

  Kosiarz Dobrych Programów   5 #14 15.12.2014 09:58

  Nie napisałeś jaki to "cudo" ma konkretnie sensor, jak z akceleracją, jitteringiem itd, itp, skoro opisujesz mysz dla graczy. Jednak w sumie nie trzeba, od razu widać, że to tandeta udająca mysz dla graczy. :-P

  kamilrdm   6 #15 19.12.2014 17:27

  Fajna myszka. Podoba mi się.