Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

HotZlot 2014 i świecka tradycja :)

"Loża Szyderców" - nieformalna grupa czytelników i blogerów portalu dobreprogramy.pl, od 3 lat stara się uhonorowywać niektórych blogreów tego portalu.
Jeśli nie wiecie co to za ekipa ta cała Loża Szyderców, to polecam wam lekturę wywiadu jaki przeprowadził z wyżej wymienionymi Shaki81 na HotZlocie w zamku Kliczków w pamiętnym roku 2013. Stwierdziliśmy kiedyś przy wspólnym spotkaniu, że fajnie by było dać coś od siebie, coś co miało by być prześmiewcze ale zarówno i też miało być uznaniem pracy tych, którzy naszym zdaniem byli niedocenieni.
Okazja jedyna w swoim rodzaju do wręczania takich nagród nadarza się raz w roku, czyli na Hot Zlocie. Nie mamy zamiaru wyszydzać nikogo lecz pokazać że w pozytywnym znaczeniu i z humorem można nagrodzić wkład który wnoszą czytelnicy nie tylko publikując teksty na blogu, ale również potrafią się wypowiedzieć i przedstawić swój punkt widzenia w postach pod wpisami na blogu jak i radosnymi dziełami literackimi na forum portalu dobreprogramy.pl. Może jest to odpowiedź na wspaniałą prelekcję wygłoszoną w Zamku na Skale kilka lat wcześniej (2010r.) przez Ryan'a?

Gdzieś Słyszałem że może to tylko kontynuacja , baaaa a nawet mogę się powołać na zasłyszane źródła... bo tak mawiają starożytni ?
Ryan wykazywał genealogię tworzenia się "łasicy" oraz sposoby w jakich pojawia się owa "łasica" w komentarzach na portalu. Okazało się że owych „łasić” jest wiele odmian i są często oswajane, dokarmiane i rozpieszczane przez kilku użytkowników portalu dobreprogramy.
naprawić dobre programy, chociaż nie ma w nich nic zepsutego .
Loża Szyderców postanowiła że właściwie to każdy może otrzymać odpowiednią nagrodę jeśli się tylko znajdzie stosowną kategorię. Na początku był zamysł by nagrodą były dyplomy z odpowiednią szatą graficzną, lecz Olmeca mając dostęp do wycinarki postanowił wykonać statuetki z tworzywa sztucznego.

Tak powstała nagroda dla blogerów - "Statuetka od Loży Szyderców".

Olmeca, który zajął się projektem wizualnym, stworzył również słynne HotZlotowe koszulki z puzzlami są również jego autorstwa :) Wszystkie statuetki wyszły spod jego reki i tak naprawdę bez jego pomysłów byłoby nam ciężko to wszystko zrealizować. Kategorie przyznanych nagród miały brzmieć cośkolwiek absurdalnie i dowcipnie ale chcieliśmy by taka nagroda po latach nadal wywoływałaby uśmiech na twarzy obdarowanego laureata. Lekka szydera z przysłowiowym mrugnięciem oka na znak by nie traktować tego wszystkiego zbyt śmiertelnie poważnie i mam nadzieję, że osiągnęliśmy ten cel.
Stwierdziliśmy, że końcowy projekt będzie zawierał pusty balkon

W 2012 roku rozdaliśmy nagrody :

 • - FanBoy Roku dostał Krogulec za serię poświęconą Nokii N9
 • - Flame War Master Roku dostał TomekB za swój felieton o Androidzie
 • - Sensowne i Ciekawe pisanie o niczym dostał, jak można się łatwo domyśleć MaxDemage
 • - Tropiciel Teorii Spiskowych dostał command-dos
 • - Wypasiona Łasica Roku przypadła PowerUserowi TheBlackMan
 • Tutaj możecie obejrzeć zapis z ceremonii rozdania Nagród w roku 2012. Przepraszam za jakość ale tylko taki mieliśmy sprzęt :)

  Rok później musiało się pojawić nieco więcej nagród bo osób, które powinny być docenione jakoś dziwnie przybyło. Tu wspomnę tylko, że to my sami we własnym gronie wysuwamy nominacje i skoro reszta się nie zgadza to taka nominacja po prostu przepada. I tak jakoś wyszło że jedną z osób nominowanych był członek Loży Szyderców.

  Niestety z 2012 roku nie posiadamy materiału filmowego

  więc postaraliśmy się złożyć puzzle z fotek które nie uległy destrukcji gdy się usmażył dysk twardy.
  Jak widać na załączonym obrazku nagrody z czasem zmieniały formę i format a nawet materiał z którego je wykonano :) Po raz pierwszy nagrodzono nie "osobę" a całą "grupę", oczywiście ktoś musiał w jakiś sposób uhonorować te wszystkie osoby dzięki którym organizacja Hot Zlotu przebiega tak sprawnie. Krogulec kiedyś wspominał że dla uczestników Hot Zlotu to są 2 -3 dni. Redakcja natomiast jest na Zamku czasem ponad tydzień. O ile poprzednie nagrody rozdawano za twórczość blogową to w przypadku nagrody dla

  Redakcji przyznaliśmy ją za wkład w organizację Hot Zlotu - "Gadżeciaż roku 2013"

  - za kompletowanie zestawów powitalnych ! Jako że chcieliśmy aby Redakcji podziękować mogli nie tylko członkowie Loży Szyderców poprosiliśmy wszystkich obecnych o złożenie swoich autografów na nagrodzie.
  Loża Szyderców weszła w posiadanie "tajemnych wiadomości", informacje te były tak tajemnicze że aż się musieliśmy zastanowić i nagrodzić również pewne osoby z bardzo znanych firm. Dla czego ? Jak wiemy Hot Zlot organizuje i przeprowadza Redakcja DobrychProgramów, finansowanie częściowo odbywa się właśnie poprzez firmy które od dawna pojawiają się na Hot Zlocie i w ten sposób wspierają tę wspaniałą Imprezę. W Roku 2013 Statuetką nagrodzono wkład który włożył w Hot Zlot Patryk Góralowski - dzięki tej osobie Hot Zlot urósł w Microsofcie do rangi legendy.

  Rok później doceniono kolejne dwie osoby tym razem Juliusza Kornaszewskiego dla którego Intel nie ma tajemnic. Oraz Henryka Chorążewskiego który na temat sprzętu Samsunga mógł by opowiadać godzinami, a co najważniejsze właśnie dzięki niemu można było się wpisać na listę testerów sprzętów marki Samsung. Ponoć w Zamku w Kliczkowie chłopacy długo próbowali nakłonić Henryka do dopisania się na listę by móc przetestować "czołg" i "okręt". Olmeca stwierdził że w pobliżu u niego jest fajna zatoka więc okręt by się przydał, a Pangrys stwierdził że zna fajne miejsce na Biedrusku gdzie kiedyś brał udział w "farbbitwach" (ponoć to polskie określenie dla paintballu które nigdy nie weszło do użycia) więc jest miejsce do testowania czołgu.

  Relacja z wręczania nominacji na tegorocznym Hot Zlocie 2014

  też nie obyła się bez rejestracji audio wizualnej.
  Tak na zakończenie kilka słów o magicznym patyczku czyli o czymś co jest chronione prawem patentowym pod nazwą

  "MENDA"

  Nie jeden domorosły serwisant kiedy po raz pierwszy starał się sam otworzyć laptop na podstawie filmiku na Youtube widział jak jego poprzednik za pomocą śrubokręta kaleczył obudowę i wyrywał zatrzaski mocujące. Właśnie dla tego wymyślono "magiczny patyczek" by nie powtarzać błędów poprzedników. Patyczek jest magiczny gdyż z obu stron jest spłaszczony i posiada w odpowiednich miejscach żłobienia pomagające przy otwieraniu opornych obudów. Wykonany jest z antystatycznego tworzywa dzięki czemu nawet jeśli zahaczymy o coś metalowego nie spowodujemy zwarcia.
  Podsumowanie Hot Zlotu -słowami starożytnych:
  moim zdaniem to nie ma tak że dobrze albo że nie dobrze ...
  gdybym miał powiedzieć co cenię na Hot Zlocie najbardziej to powiedział bym że ludzi.
  Ludzi którzy podali mi pomocną dłoń kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam.
  I co ciekawe to przypadkowe spotkania wpływają na Nasze życie.
  Chodzi o to że kiedy wyznaje się pewne wartości z pozoru uniwersalne.
  Bywa że nie znajduje się zrozumienia, które by ... tak rzec ... pomaga się nam rozwijać
  Ja miałem szczęście ... by tak rzec ... ponieważ je znalazłem i dziękuję życiu .. dziękuję Mu.
  Życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość...
  Wielu ludzi pyta mnie o to samo „ale jak ty to robisz, skąd czerpiesz tę radość ?”
  A ja odpowiadam że to proste, to właśnie umiłowanie życia .To właśnie ono sprawia że dziś na przykład składam maszyny a jutro ? Kto wie... dla czego by nie ... oddam się pracy społecznej i będę choć by i sadzić marchewki ?
  No dobrze, ale teraz to już na prawdę, na zakończenie klip zespołu Mescalero "Marchewkowe pole"

  - czyli "wszystko się może zdarzyć !!! chórki Hot Zlotowicze :)

  tak przy okazji ktoś wie jak można wystawić na Allegro 160 latarek ?

   

  hobby inne

  Komentarze

  0 nowych
  djfoxer   19 #1 22.07.2014 22:49

  Po przeczytaniu całości i obejrzeniu filmików od kilku minut mam mega banana na twarzy :D Dzięki za wyróżnienie i dobrze spędzony czas przy czytaniu tego wpisu :D

    #2 22.07.2014 22:50

  Również dzięki za szyderczą nagrodę :) Stoi w zaszczytnym miejscu, nad telewizorem.

  Ku chwale Loży! :P

  DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #3 22.07.2014 22:58

  Lubie takie wpisy, szacun ;)

  Autor edytował komentarz.
  djDziadek   17 #4 22.07.2014 23:07

  Nic dodać, nic ująć, no może dorzucę od siebie, że Menda jest teflonowa ale faktycznie antystatyczna ;)

  fiesta   15 #5 22.07.2014 23:07

  "Niestety z 2012 roku nie posiadamy materiału filmowego"

  Chyba z 2013 ;)

    #6 22.07.2014 23:09

  A mi się podoba tytuł jaki mi nadano :D

  Semtex   19 #7 22.07.2014 23:27

  A ja, incognito, dostałem Mende i bardzo się z tego cieszę, dzięki @@djDziadek;)

  foreste   16 #8 22.07.2014 23:36

  Fajne statuetki umnie takie coś stało na półce ;).

  GBM   22 #9 23.07.2014 07:15

  @semtex Ja taką mendę muszę dorwać przy najbliższej okazji, bo wbrew nazwie, mega przydatna jest :P

  A co do samej nagrody, no to cóż... zabawna inicjatywa, która jak widać daje wszystkim sporo radości :D

  xomo_pl   24 #10 23.07.2014 08:22

  świetny wpis :)

  mordzio   15 #11 23.07.2014 08:57

  Dziwne, nagrody przyznajecie od 3 lat a ja jeszcze nic nie wygrałem ;p

  MaXDemage   19 #12 23.07.2014 09:53

  Ujmę to tak - te statuetki to jedne z najcenniejszych nagród jakie zdobyłem na HZ ;D Wiem wiem, plecak Belkina to cudo, śrubokręt od Sapphire jest mega, słuchawki są wypas i tak mógłbym w nieskończoność chwalić rzeczy. Ale... te statuetki zawsze jak na nie patrze wywołują uśmiech na mej twarzy. A stoją na honorowej wystawce za szkłem i są podziwianie przez wszelakich gości.

  Dzięki ci lożo wydłużanie i umilanie mego smutnego życia :D

  Niech nam żyje Loża, łubu-dubu. Bo jak wiemy, Loża chroni, Loża radzi, Loża nigdy nas nie zdradzi - no chyba, że będzie musiała.

  Niemniej Roninie, za ukradnięcie mi tytułu z właśnie powstającego wpisu - serio(!) - należą się Ci bęcki.

  cyryllo   18 #13 23.07.2014 09:53

  @mordzio: No chociaż raz ;)

  Ja byłem zaskoczony nagrodą ;) Nawet ręki nie podałem Loży :/

  djDziadek   17 #14 23.07.2014 10:21

  @RoninPn - miałeś swoją chwilę na głównej/głównej, ale spadło, szkoda :) - @cyryllo - do Ciebie nikt nie może mieć pretensji (oprócz "loży") zamotałes się i tyle :P:P

  ariiell   13 #15 23.07.2014 10:28

  Fajny materiał :) Sądziłam, że statuetki od Loży mają dłuższą historię :)
  Jak wystawicie latarki na sprzedaż, proszę dajcie znać gdzie :P Z chęcią przygarnę :)

  Autor edytował komentarz.
  cyryllo   18 #16 23.07.2014 10:56

  @djDziadek: No zamotałem ;)

  GBM   22 #17 23.07.2014 11:06

  Czemu ten wpis był na głównej portalu, a potem został zdjęty? No chyba nadaje się definitywnie, skoro opisuje kawał historii zlotów... ;-)

  RoninPn   14 #18 23.07.2014 11:07

  MaXDemage: pisałem to 2 tygodnie ... - więc nic nie kradłem :) wiem że @Pangrys też chciał napisać o tych nagrodach i wyróżnieniach.
  (głównie to przez publikację powolną na youtube i zbieranie części fotek )
  a tak przy okazji jeśli chodzi o bęcki - to Nas jest więcej :P
  w sumie to chyba nie napisałem najważniejszego z czym mi się kojarzy Hot Zlot.
  .....aaaa to zaraz uzupełnię bo tekst poszedł w nie w ten wpis.

  Autor edytował komentarz.
  MaXDemage   19 #19 23.07.2014 11:09

  @RoninPn: Mi chodzi o sam tytuł.... treść miałem inną, ale tytuł. Ahhh.

  fiesta   15 #20 23.07.2014 12:14

  @mordzio: bo nagrody od Loży nie da rady wygrać kombinatorstwem, jak np z Diodą, tutaj naprawdę się trzeba "zasłużyć" ;)

  fiesta   15 #21 23.07.2014 12:16

  @ariiell: za zasługi dostaniesz gratis (podaj tylko ilość i namiary Roninowi) :)

  wojtekadams   19 #22 23.07.2014 12:54

  @RoninPn "Niestety z 2012 roku nie posiadamy materiału filmowego" chyba z 2013 ;P

  fiesta   15 #23 23.07.2014 12:58

  @wojtekadams:
  fiesta 22.07.2014 23:07 #5
  "Niestety z 2012 roku nie posiadamy materiału filmowego"

  Chyba z 2013 ;)

  Nie czyta się komentarzy :P

  mordzio   15 #24 23.07.2014 13:08

  @fiesta Chcesz się założyć? Za rok statuetka będzie moja;)

  wojtekadams   19 #25 23.07.2014 13:12

  @fiesta: jeszcze do nich nie dotarłem :P

  ariiell   13 #26 23.07.2014 13:42

  @fiesta Dziękuję :) Tylko ciekawe co na to @RoninPn ;)

  @Zbigniew2003 Gorzej, jak osoba która ułoży odpowiednio puzzle zamienia się zgodnie z Kalendarzem Świąt Nietypowych w określoną postać :) Dzisiaj jest Światowy Dzień Włóczykija a jutro Policjanta :P

  Autor edytował komentarz.
  fiesta   15 #27 23.07.2014 13:45

  @mordzio: jak się założysz, to na bank nie dostaniesz (ja też mam w tym względzie coś do powiedzenia). Jak się nie założysz to wszystko jest możliwe (niezbadane są wyroki Wielkiego Randoma ;) )

  Axles   18 #28 23.07.2014 14:15

  Świetny wpis, ktoś to wszystko złożył do ku.. w całość i nie ma już tajemnic dotyczących statuetek, no może jeszcze kilka pozostało np. jak one powstają, ale @Olmeca coś wspominał, że pracuje nad odpowiedni wpisem :)
  Co do brakującego materiału, wydawało mi się, że chyba z 2013 roku kręciłem i wrzucałem na FTP.

  PS. Dlaczego można oznaczyć tylko osoby, które skomentowały wpis? Sądzę, że dodanie także pozostałych jak np. teraz Olmecy byłoby dobrą zmianą, bo niech dana osoba wie, że wspomniano o niej :)

  msnet   22 #29 23.07.2014 16:07

  Nie prościej było te 160 latarek rozdać 160-u uczestnikom HotZlotu 2014 (czyli wrzucić po jednej do "zestawów startowych")? :)

  Autor edytował komentarz.
  Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #30 23.07.2014 16:28

  @foreste: Foreste, dla ciebie też była statuetka na HZ 2012 ...

  DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #31 23.07.2014 16:32

  MENDE mam i ja ;)

  fiesta   15 #32 23.07.2014 17:33

  @msnet: odgrzewane kotlety bywają niesmaczne ;)
  A poza tym już widzę zadwolniętą mordkę Xyrcon jak by to miała robić ;)

  Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #33 23.07.2014 19:03

  Co do MENDY - to rewelacyjne urządzonko, też takowe posiadam.
  A same statuetki, cóż chyba jako jeden z nielicznych mogę pochwalić się dwoma takimi:)

  foreste   16 #34 23.07.2014 21:50

  @Pangrys: tak ? ;) Macie jeszcze ją? ;)

  Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #35 23.07.2014 22:55

  Owszem, mam ją

  foreste   16 #36 23.07.2014 23:59

  @Pangrys: Daj fotke bo jestem ciekawy swej statuetki :D

  wieszak   11 #37 24.07.2014 18:38

  A powiadają, że jednostka nie ma siły przebicia. To co mnie zaskoczyło to właśnie marchewkowe pole.
  Pamiętam jak dwa lata z rzędu darliśmy japy z Liskiem i skrzypkiem zmuszając muzyków z Mescalero do zagrania choćby kilku taktów tego kultowego utworu muzycznego :D
  I w tym roku niespodzianka.

  Dimatheus   23 #38 10.08.2014 22:54

  Hej,

  Cóż tu dużo napisać - kawał historii. I to jakiej...

  Pozdrawiam,
  Dimatheus