HotZlot 2014 i świecka tradycja :)

"Loża Szyderców" - nieformalna grupa czytelników i blogerów portalu dobreprogramy.pl, od 3 lat stara się uhonorowywać niektórych blogreów tego portalu.
Jeśli nie wiecie co to za ekipa ta cała Loża Szyderców, to polecam wam lekturę wywiadu jaki przeprowadził z wyżej wymienionymi Shaki81 na HotZlocie w zamku Kliczków w pamiętnym roku 2013. Stwierdziliśmy kiedyś przy wspólnym spotkaniu, że fajnie by było dać coś od siebie, coś co miało by być prześmiewcze ale zarówno i też miało być uznaniem pracy tych, którzy naszym zdaniem byli niedocenieni.
Okazja jedyna w swoim rodzaju do wręczania takich nagród nadarza się raz w roku, czyli na Hot Zlocie. Nie mamy zamiaru wyszydzać nikogo lecz pokazać że w pozytywnym znaczeniu i z humorem można nagrodzić wkład który wnoszą czytelnicy nie tylko publikując teksty na blogu, ale również potrafią się wypowiedzieć i przedstawić swój punkt widzenia w postach pod wpisami na blogu jak i radosnymi dziełami literackimi na forum portalu dobreprogramy.pl. Może jest to odpowiedź na wspaniałą prelekcję wygłoszoną w Zamku na Skale kilka lat wcześniej (2010r.) przez Ryan'a?

Gdzieś Słyszałem że może to tylko kontynuacja , baaaa a nawet mogę się powołać na zasłyszane źródła... bo tak mawiają starożytni ?

Ryan wykazywał genealogię tworzenia się "łasicy" oraz sposoby w jakich pojawia się owa "łasica" w komentarzach na portalu. Okazało się że owych „łasić” jest wiele odmian i są często oswajane, dokarmiane i rozpieszczane przez kilku użytkowników portalu dobreprogramy.
naprawić dobre programy, chociaż nie ma w nich nic zepsutego .

Loża Szyderców postanowiła że właściwie to każdy może otrzymać odpowiednią nagrodę jeśli się tylko znajdzie stosowną kategorię. Na początku był zamysł by nagrodą były dyplomy z odpowiednią szatą graficzną, lecz Olmeca mając dostęp do wycinarki postanowił wykonać statuetki z tworzywa sztucznego.

Tak powstała nagroda dla blogerów - "Statuetka od Loży Szyderców".


Olmeca, który zajął się projektem wizualnym, stworzył również słynne HotZlotowe koszulki z puzzlami są również jego autorstwa :) Wszystkie statuetki wyszły spod jego reki i tak naprawdę bez jego pomysłów byłoby nam ciężko to wszystko zrealizować. Kategorie przyznanych nagród miały brzmieć cośkolwiek absurdalnie i dowcipnie ale chcieliśmy by taka nagroda po latach nadal wywoływałaby uśmiech na twarzy obdarowanego laureata. Lekka szydera z przysłowiowym mrugnięciem oka na znak by nie traktować tego wszystkiego zbyt śmiertelnie poważnie i mam nadzieję, że osiągnęliśmy ten cel.
Stwierdziliśmy, że końcowy projekt będzie zawierał pusty balkon

W 2012 roku rozdaliśmy nagrody :

 • - FanBoy Roku dostał Krogulec za serię poświęconą Nokii N9
 • - Flame War Master Roku dostał TomekB za swój felieton o Androidzie
 • - Sensowne i Ciekawe pisanie o niczym dostał, jak można się łatwo domyśleć MaxDemage
 • - Tropiciel Teorii Spiskowych dostał command-dos
 • - Wypasiona Łasica Roku przypadła PowerUserowi TheBlackMan
 • Tutaj możecie obejrzeć zapis z ceremonii rozdania Nagród w roku 2012. Przepraszam za jakość ale tylko taki mieliśmy sprzęt :)

  Rok później musiało się pojawić nieco więcej nagród bo osób, które powinny być docenione jakoś dziwnie przybyło. Tu wspomnę tylko, że to my sami we własnym gronie wysuwamy nominacje i skoro reszta się nie zgadza to taka nominacja po prostu przepada. I tak jakoś wyszło że jedną z osób nominowanych był członek Loży Szyderców.

  Niestety z 2012 roku nie posiadamy materiału filmowego


  więc postaraliśmy się złożyć puzzle z fotek które nie uległy destrukcji gdy się usmażył dysk twardy.


  Jak widać na załączonym obrazku nagrody z czasem zmieniały formę i format a nawet materiał z którego je wykonano :) Po raz pierwszy nagrodzono nie "osobę" a całą "grupę", oczywiście ktoś musiał w jakiś sposób uhonorować te wszystkie osoby dzięki którym organizacja Hot Zlotu przebiega tak sprawnie. Krogulec kiedyś wspominał że dla uczestników Hot Zlotu to są 2 -3 dni. Redakcja natomiast jest na Zamku czasem ponad tydzień. O ile poprzednie nagrody rozdawano za twórczość blogową to w przypadku nagrody dla

  Redakcji przyznaliśmy ją za wkład w organizację Hot Zlotu - "Gadżeciaż roku 2013"


  - za kompletowanie zestawów powitalnych ! Jako że chcieliśmy aby Redakcji podziękować mogli nie tylko członkowie Loży Szyderców poprosiliśmy wszystkich obecnych o złożenie swoich autografów na nagrodzie.

  Loża Szyderców weszła w posiadanie "tajemnych wiadomości", informacje te były tak tajemnicze że aż się musieliśmy zastanowić i nagrodzić również pewne osoby z bardzo znanych firm. Dla czego ? Jak wiemy Hot Zlot organizuje i przeprowadza Redakcja DobrychProgramów, finansowanie częściowo odbywa się właśnie poprzez firmy które od dawna pojawiają się na Hot Zlocie i w ten sposób wspierają tę wspaniałą Imprezę. W Roku 2013 Statuetką nagrodzono wkład który włożył w Hot Zlot Patryk Góralowski - dzięki tej osobie Hot Zlot urósł w Microsofcie do rangi legendy.

  Rok później doceniono kolejne dwie osoby tym razem Juliusza Kornaszewskiego dla którego Intel nie ma tajemnic. Oraz Henryka Chorążewskiego który na temat sprzętu Samsunga mógł by opowiadać godzinami, a co najważniejsze właśnie dzięki niemu można było się wpisać na listę testerów sprzętów marki Samsung. Ponoć w Zamku w Kliczkowie chłopacy długo próbowali nakłonić Henryka do dopisania się na listę by móc przetestować "czołg" i "okręt". Olmeca stwierdził że w pobliżu u niego jest fajna zatoka więc okręt by się przydał, a Pangrys stwierdził że zna fajne miejsce na Biedrusku gdzie kiedyś brał udział w "farbbitwach" (ponoć to polskie określenie dla paintballu które nigdy nie weszło do użycia) więc jest miejsce do testowania czołgu.

  Relacja z wręczania nominacji na tegorocznym Hot Zlocie 2014


  też nie obyła się bez rejestracji audio wizualnej.


  Tak na zakończenie kilka słów o magicznym patyczku czyli o czymś co jest chronione prawem patentowym pod nazwą

  "MENDA"

  Nie jeden domorosły serwisant kiedy po raz pierwszy starał się sam otworzyć laptop na podstawie filmiku na Youtube widział jak jego poprzednik za pomocą śrubokręta kaleczył obudowę i wyrywał zatrzaski mocujące. Właśnie dla tego wymyślono "magiczny patyczek" by nie powtarzać błędów poprzedników. Patyczek jest magiczny gdyż z obu stron jest spłaszczony i posiada w odpowiednich miejscach żłobienia pomagające przy otwieraniu opornych obudów. Wykonany jest z antystatycznego tworzywa dzięki czemu nawet jeśli zahaczymy o coś metalowego nie spowodujemy zwarcia.

  Podsumowanie Hot Zlotu -słowami starożytnych:

  moim zdaniem to nie ma tak że dobrze albo że nie dobrze ...
  gdybym miał powiedzieć co cenię na Hot Zlocie najbardziej to powiedział bym że ludzi.
  Ludzi którzy podali mi pomocną dłoń kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam.
  I co ciekawe to przypadkowe spotkania wpływają na Nasze życie.
  Chodzi o to że kiedy wyznaje się pewne wartości z pozoru uniwersalne.
  Bywa że nie znajduje się zrozumienia, które by ... tak rzec ... pomaga się nam rozwijać
  Ja miałem szczęście ... by tak rzec ... ponieważ je znalazłem i dziękuję życiu .. dziękuję Mu.
  Życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość...
  Wielu ludzi pyta mnie o to samo „ale jak ty to robisz, skąd czerpiesz tę radość ?”
  A ja odpowiadam że to proste, to właśnie umiłowanie życia .To właśnie ono sprawia że dziś na przykład składam maszyny a jutro ? Kto wie... dla czego by nie ... oddam się pracy społecznej i będę choć by i sadzić marchewki ?

  No dobrze, ale teraz to już na prawdę, na zakończenie klip zespołu Mescalero "Marchewkowe pole"

  - czyli "wszystko się może zdarzyć !!! chórki Hot Zlotowicze :)

  tak przy okazji ktoś wie jak można wystawić na Allegro 160 latarek ?