[PGA 2014] trzeci dzień — Cosplay Show na PGA


Osoby które bywają na imprezach targowych związanych z grami komputerowymi lub fantastyką, widują często barwnie ubrane postacie z futurystycznych strojach. Uśmiechnięte młode osoby chętnie pozujące do zdjęć są atrakcją również na PGA.

Korzenie Cosplay sięgają Kraju Kwitnącej Wiśni, i są związane z kierunkiem "anime" (seriali animowanych) oraz komiksach zwanym MANGA. W sumie "Cosplay" to zdrobnienie od "costume playing" czyli stroje na potrzeby gry. Często wykorzystywane są jako rekwizyty do gier fabularnych RPG, w których odwzorowuje się postacie z gier karcianych lub komputerowych a nawet seriali animowanych. W trakcie ostatniego dnia PGA w Poznaniu zaprezentowano kila postaci i przeprowadzono szybkie wywiady z których można było się dowiedzieć że osoby które zajmują się "Cosplay" przyjechały na PGA z całej Polski; Łódż, Warszawa, Poznań Katowice ...

Wiek osób wcielających się w postacie jest różny, od 16 do 24 lat. Pomimo iż istnieje wiele sklepów internetowych oferujących stroje i ekwipunek to właśnie te stroje wykonywane własnoręcznie przez kilka a nawet kilkanaście tygodni są najbardziej cenione podczas trwania konkursów Cosplay.

Nie tylko strój jest ważny ale również elementy ekwipunku, zwraca się szczególna uwagę na makijaż, kolor włosów, soczewki oraz sposób poruszania się postaci a nawet głos.

Czasem kilka osób mające wspólne korzenie w jednej grze potrafią odgrywać scenki najczęściej wzorowane na sytuacjach z danego anime, mangi, filmu lub gry. Najważniejsze to że PGA towarzyszy konkurs Cosplay w tegorocznej edycji pojawiło się ponad 30 postaci z różnych gier, komiksów i anime. Poniżej kilka postaci które w niedzielę pokazały się przed konkursem. Mam nadzieję że się nie obrazicie za ilość zdjęć, nie chciał bym nikogo pominąć.


A to jest strój wykonany przez profesjonalną firmę na potrzeby prezentacji trzeciej odsłony gry "Wiedźmin".A tę postać ktoś rozpoznaje ?