Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

[PGA 2014] trzeci dzień — Cosplay Show na PGA


Osoby które bywają na imprezach targowych związanych z grami komputerowymi lub fantastyką, widują często barwnie ubrane postacie z futurystycznych strojach. Uśmiechnięte młode osoby chętnie pozujące do zdjęć są atrakcją również na PGA.

Korzenie Cosplay sięgają Kraju Kwitnącej Wiśni, i są związane z kierunkiem "anime" (seriali animowanych) oraz komiksach zwanym MANGA. W sumie "Cosplay" to zdrobnienie od "costume playing" czyli stroje na potrzeby gry. Często wykorzystywane są jako rekwizyty do gier fabularnych RPG, w których odwzorowuje się postacie z gier karcianych lub komputerowych a nawet seriali animowanych. W trakcie ostatniego dnia PGA w Poznaniu zaprezentowano kila postaci i przeprowadzono szybkie wywiady z których można było się dowiedzieć że osoby które zajmują się "Cosplay" przyjechały na PGA z całej Polski; Łódż, Warszawa, Poznań Katowice ...

Wiek osób wcielających się w postacie jest różny, od 16 do 24 lat. Pomimo iż istnieje wiele sklepów internetowych oferujących stroje i ekwipunek to właśnie te stroje wykonywane własnoręcznie przez kilka a nawet kilkanaście tygodni są najbardziej cenione podczas trwania konkursów Cosplay.

r   e   k   l   a   m   a

Nie tylko strój jest ważny ale również elementy ekwipunku, zwraca się szczególna uwagę na makijaż, kolor włosów, soczewki oraz sposób poruszania się postaci a nawet głos.

Czasem kilka osób mające wspólne korzenie w jednej grze potrafią odgrywać scenki najczęściej wzorowane na sytuacjach z danego anime, mangi, filmu lub gry. Najważniejsze to że PGA towarzyszy konkurs Cosplay w tegorocznej edycji pojawiło się ponad 30 postaci z różnych gier, komiksów i anime. Poniżej kilka postaci które w niedzielę pokazały się przed konkursem. Mam nadzieję że się nie obrazicie za ilość zdjęć, nie chciał bym nikogo pominąć.


A to jest strój wykonany przez profesjonalną firmę na potrzeby prezentacji trzeciej odsłony gry "Wiedźmin".A tę postać ktoś rozpoznaje ?


 

gry hobby inne

Komentarze