Pyrkon 2016 "Pyrlandia"

Uwaga! Produkt zawiera 100% fantastyki bez śladowych ilości nudy!

I stało się, w ubiegłym roku byłem na Pyrkonie, a że impreza "wciąga jak włosi makaron"...
To i w tym roku pojawię się na Festiwalu Fantastyki który odbywać się będzie 8-10 Kwietnia 2016r. na terenie MTP w Poznaniu. Chyba zostałem czymś zainfekowany może nawet uzależniony. Tylko nie wiem gdzie można jeszcze zobaczyć na raz tyle uśmiechniętych i pozytywnie nastawionych ludzi.

"Miej pasję i dziel się pasją"

takie motto przyświeca miłośnikom fantastyki którzy od kilku lat pojawiają się nie tylko na Pyrkonie , lecz również na innych konwentach czy festiwalach fantastyki.
Tak jak w poprzednich latach, Festiwal został podzielony na Bloki tematyczne oraz strefy.
Dla każdego coś miłego, dla fanatyków e-sportu będzie również turniej. Może nie tak widowiskowy jak na Intel Extrem Masters i bez ślicznego pucharu.

- HearthStone -ROG PYRKON TOURNAMENT HS


wyśmienita gra karciana która zdobyła serca graczy na całym świecie. Weź udział w turnieju w tę popularną karciankę studia Blizzard Entertainment. Do wygrania atrakcyjne nagrody sponsorem których jest Asus Republic of Gamers. Organizatorem turnieju jest Fantasy Expo.

League of Legends: LG & Pyrkon Open


Turniej jednej z najpopularniejszych gier komputerowych ostatnich lat. Dwa pięcioosobowe teamy, trzy alejki. Zmierzcie się w walce przeciwko innemu zespołowi i sięgnijcie po wygraną w turnieju tej super popularnej gry MOBA. Pokonajcie przeciwników i zdobądźcie atrakcyjne nagrody od sponsora turnieju: LG. Jest o co walczyć, bo zwycięski team otrzyma pięć monitorów LG 25UM57. Organizatorem turnieju jest Fantasy Expo.

StarCraft 2: Republic of Gamers Pyrkon Tournament


to najpopularniejszy RTS na świecie. Zmagania Terran, Zergów i Protosów doczekały się tysięcy turniejów na całym świecie, a w Korei ów hit Blizzarda jest sportem narodowym. Zmierz się z innymi w rozgrywkach i wygraj tytuł Mistrza SC2 Pyrkonu 2016. Organizatorem turnieju jest Fantasy Expo.

HearthStone: Battle Realm Hearthstone League


Ponownie karcianka Blizzarda. Tak, na Pyrkonie fani HearthStone'a mają z czego się cieszyć, bowiem mogą sięgnąć po wygraną aż w dwóch turniejach. Turniej Battle Realm to możliwość wygrania nagród spośród puli wartej ponad 1500 złotych!

DotA2: Legends Factory Pyrkon 2016


zmierzcie się w walce przeciwko innemu zespołowi i sięgnijcie po wyganą w turnieju tej super popularnej gry MOBA. Pokonajcie przeciwników i zdobądźcie atrakcyjne nagrody. Organizatorem turnieju jest Fantasy Expo.

Dla osób wybierających się już dziś jest dostępna mapka z opisem , co i gdzie można będzie znaleźć. A pełny opis atrakcji jest dostępny na stronie Pyrkon.pl

Dla miłośników Cosplay obowiązkowa Maskarada !!!

Konkurs kostiumowy Maskarada przeznaczony jest dla twórców fantastycznych przebrań - zarówno cosplayerów, jak i osób projektujących z własnej wyobraźni. To miejsce, gdzie postaci znane z komiksów, książek, filmów czy gier na chwilę stają się częścią rzeczywistości. Trzygodzinne show pełne pięknych strojów, świateł i opowieści prowadzi Jakub Ćwiek.

Sobota, 17:00 - 19:30. Sala Ziemi.


Postaram się być przez 3 dni na Pyrkonie, fotorelacja za parę dni :).