Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Wirtualne "Tajemne Miasto"

Od kilku lat można w sieci napotkać aplikacje "chat 3D dla dorosłych" zwane potocznie "Social Center"

Uthereverse to firma która zaprojektowała silnik takiego wirtualnego świata, ogólnodostępny był właśnie pod taką nazwą przez witrynę uthereverse.com. później powstało RedLightCenter.com ale jakoś dostawcy dogadali się i obecnie można migrować z jednego świata do drugiego.
Ktoś by mógł się zapytać po co takie oprogramowanie ?
Dla niektórych ludzi to sposób na to by odważyć się zrobić coś , czego by nie zrobili w realnym świecie nie tylko prze bariery wynikające z osobistych zahamowań ale również takie które powstają w danym środowisku czy mentalności społecznej.

Świat 3D w wersji polskiej nazwano Tajemne Miasto

jest darmowy 3D świat i 3D czat społeczności, a raczej rodzaj gry rpg z wbudowanym czatem tekstowym. Aby skorzystać z Centrum Społecznego musimy się zarejestrować na stronie tajemnemiasto.pl

Podstawowa wersja daje nam możliwość spotykania się w wirtualnym świecie z innymi użytkownikami , ale możemy wykupić wersję VIP. - daje nam to większy wpływ na to co nas otacza.

Wizualizacja gry ukazuje nam "Avatar" z rzutem przez plecy - czyli widzimy postać mająca przedstawiać nas wirtualnie. My mamy wpływ na to jak ma wyglądać owa postać, dzięki temu że możemy w ograniczonym stopniu wybierać np. :, czy chcemy być kobietą lub mężczyzną, jakiej karnacji ma być nasza skóra, oraz kolor i długość włosów .
W wersji VIP programiści postawili na kreatywność użytkowników dzięki czemu możemy osobiście zaprojektować nasz strój, lub zakupić stworzoną przez kogoś kreację. Do tego dochodzi możliwość zaprojektowania własnego lokalu, apartamentu lub nawet wyspy czy średniowiecznego zamku z lochami.
Dla początkujących stworzono forum http://tajemnemiasto.24x.eu/index.php

Interakcja w grze jest przenoszona przez myszkę i klawiaturę, poruszanie się avatara jest przypisane do klawiszy
"A"=obrót lewo
"W" = do przodu
"S" = do tyłu
"D" = obrót prawo
"Q" = przesunięcie lewo
"E" = przesunięcie prawo
można też gestami myszy trzymając prawy przycisk myszki jest przenoszona reakcja obrotu po przytrzymaniu prawego przycisku i naciśnięciu lewego postać zaczyna poruszać się do przodu.

aby napisać do kogoś tekst należy kliknąć prawym przyciskiem na dany avatar i wybrać z menu "wiadomość prywatna"

Niestety nie ma tam opisu o działaniu aplikacji i dostępnych w nim opcjach dla tego przedstawię schemacik.

patrząc od górnego lewego rogu:
niebieska strzałeczka ikona domku okno "URL" -w tym okienku pojawia się adres miejsca w którym się znajdujemy , możemy wpisać dowolny adres podany nam przez znajomych zaczynający się od "vww://..." i naciskamy "go" - w ten sposób możemy przenieść się do apartamentu naszych znajomych lub klubu jeśli nie byliśmy jeszcze w tym miejscu.

za paskiem URL mamy zakładkę "Mój profil" - możliwość przejścia do strony www z naszym profilem

"punkty orientacyjne" - ta opcja daje nam możliwość zapisania ulubionej lokacji i wybierania jej bez potrzeby wpisywania pełnego adresu do paska "URL"

"właściwości" - zakładka informująca o stanie posiadania apartamentów lub miejsc/lokalizacji , przydatna jeśli chcemy znaleźć się szybko w projektowanym przez nas miejscu

"informacje i wydarzenia" - okno z informacjami od administratorów serwera o dostępnych miejscach / klubach i wydarzeniach im towarzyszących

"zakup rays" - przenosi do strony za pośrednictwem której można dokonać zakupu dodatkowej ilości wirtualnej waluty "rays" lub wykupić VIP. Formalnie można to zrobić przez konto PayPal lub kartą płatniczą.

"obsługa klienta" - przekierowuje nas do jedynej pomocy w grze. Znajdziemy tam opis do "paska emocji" i czynności które można wykonywać (również za pomocą komend wpisywanych do pola tekstowego czatu) "Pasek emocji" znajduje się w formie małych ikonek pod menu. Oraz opis do funkcji dostępnych po wykupieniu VIP.

Jeśli ta opcja jest dopiero dostępna po ukryciu "Właściwości VIP" to znaczy że rozdzielczość ekranu jest za mała :)

"WŁAŚCIWOŚCI VIP" gdy klikniemy w sam środek z napisem "VIP" przechodzimy do strony
znanej z zakładki "zakup rays" Po wykupieniu VIP w tym miejscu pojawia się widok postaci i po kliknięciu możemy zdejmować poszczególne warstwy odzieży.

Mnie osobiście w to wkręciła przyjaciółka, która chciała przenieść swoje stroje z realnego świata do wirtualnego chatu. Niestety nie umiała obsługiwać programów graficznych a w projektowaniu rzeczy dla RLC czy TM to podstawa.
Wystarcza znany wszystkim Gimp, a ci których stać lub mają dostęp do oprogramowania takiego jak Photoshop mają znacznie ułatwione zadanie przez obsługę teksturowania obiektów 3D. Producent gry przygotował paczkę z odpowiednimi plikami do pobrania
o nazwie designerkit oraz osobny zbiór z teksturami TexturePack

Ludzie ze smykałką graficzną na pewno poradzą sobie z zaprojektowaniem stroju, ale opublikowanie go zajmie już więcej czasu. Procedura publikacji jest oparta o profil użytkownika (na stronie www) na którym musimy wyszukać odpowiednie zakładki i
skopiować na serwer gry gotową tekturkę w postaci pliku png.

Jednak aby tego dokonać musimy posiadać wirtualną walutę "rays", koszt przesłania i publikacji pojedynczej tekstury odpowiada 1 rays.
Opublikowane tekturki odpowiednio znakujemy , dodając nazwę i scrin dzięki czemu nasz projekt będzie widoczny w następujący sposób u osób które ją wykupią lub otrzymają w prezencie.

Apartamenty to lokale wirtualne które można kupić w grze lub je wynająć. Każdy gracz po wykupieniu VIP ma dostęp do opcji które ułatwiają projektowanie wnętrza apartamentu.
W RLC są klany które zaprojektowały zamki, pałace, kluby, wille, plaże, jachty oraz inne niecodzienne lokacje. Niestety koszty takich atrakcji są wysokie dla tego musimy gromadzić wirtualną walutę "rays" . Ułatwieniem jest automatyczne naliczanie pewnych kwot w zamian za systematyczne wykonywanie prostych czynności:

Jeśli zalogujesz się do profilu: ®0.25
(będzie przypisane za logowanie co 24 godzin, za każde konto, nie dla każdego avatara)
Jeśli zalogujesz się do Tajemne Miasto: ®1.25
(będzie przypisane za logowanie co 24 godzin, za każde konto, nie dla każdego avatara)
Po przesłaniu zdjęcia: ®1.00 dla pierwszego zdjęcia, i ®0.25 dla każdego dodatkowego zdjęcia
(Limit miesięczny)
Jeśli ocenisz zdjęcie od kogoś innego: ®0.05
(do ®3.00 co 24 godziny)
Jeśli oglądasz profil od kogoś innego: ®0.10
(do ®2.00 co 24 godziny)
Jeśli ocenisz profil od kogoś innego: ®0.10
(do ®2.00 co 24 godzin)
Jak ty będziesz VIP: ®20.00 + ®20.00 miesięcznie / przedłużenie

Jeśli reklamujesz przyjaciela, który zarejestruje się do Tajemne Miasto uzyskacie zarówno: ®25.00
Jeśli avatar zostaje VIP zwerbowany przez Ciebie, uzyskacie zarówno: ®150.00

Ważne! Zarobek za logowanie można dostać tylko co 24 godziny.
To jest obojętnie jaki dzień jest, ważne jest tylko że przejdą 24 godziny albo więcej.

Poniżej kilka lokacji które udowodniają że ograniczeniem w tworzeniu świata 3D jest tylko wyobraźnia człowieka:

 

internet gry

Komentarze

0 nowych
Frankfurterium   10 #1 16.11.2013 15:30

Sims Online, gdzie za wszystko trzeba płacić walutą uzyskiwaną w dużej mierze przez zakup realnymi pieniędzmi?

Mifczu   12 #2 16.11.2013 18:34

A co się stało z Second Life?

wajdzik   6 #3 16.11.2013 20:08

@Mifczu - umarło niestety śmiercią naturalną z tego co słyszałem.

Xanthia   11 #4 16.11.2013 21:03

Nic podobnego. SecondLife żyje i ma się dobrze ;) Ciągle działa i ciągle jest najstarszym wirtualnym światem z największą liczbą użytkowników.

command-dos   18 #5 16.11.2013 21:13

nie mam czasu na takie zabawy - za dużo dzieje się w prawdziwym świecie ;) generalnie bardzo współczuję tym, którzy wchodzą w swoją wirtualną skórę, żeby kogoś poznać, coś zobaczyć i jak na fotce powyżej, chcieliby nosić glany, ale coś im na to nie pozwala - IMHO, to już niedaleko od schizofrenii.

  #6 16.11.2013 22:10

command-dos
Schizofrenia ma całkiem inne podłoże i na pewno nie jest spowodowana zabawą w ,,wirtualny świat". A co do takich wynalazków, szkoda na nie życia i czasu :)

  #7 22.01.2014 16:04

Nie dajcie się zwieść reklamami "Polska gra, Polski chat itd.." Tajemne Miasto jest Niemieckie a kasa za vipa idzie do niemieckiego wydawcy ;)

  #8 25.02.2014 18:12

Ronin jesteś graczem TM czy tylko opisałeś ten czat3D? Obawiam się, że małe sprostowanie by się w tym opisie należało.

  #9 05.03.2014 14:03

Ok ale Czat sie nie rozwija Art uniemozliia rozwoj mimo serwera na wyzszym poziomie Marek nie odpisuje na zadne maile kazdy ma wszystko gdzies.......
Nie ma szans przebicia dla zdolnych uzytkownikow.....
Jedyna opcja odwolywanie sie do niemcow ...
Tajemne Miasto nie daje zadnych umow na darmowe fundamenty by rozwijac lokalizacje ogranicza to tylko do wylacznosci ART
Chcesz cos robic dla gry robisz za wlasne pieniadze jakas ciut paranoiczna zasada......
Jesli ktos ma wplyw na to prosze o kontakt

  #10 28.09.2015 18:51

Usunelam swoje konto TM majac vip ,czy da sie odzyskac jeszcze to konto? wiem ze pelna kasata odbedzie sie po wygasnieciu statusu vip

  #11 17.11.2015 13:24

Szkoda czasu na ten serwer, jest kilka innych, nie ma tam lizania stópek rządzącym. Za to jest mega zabawa. Tm to faktycznie simsy bo wpuszczono dzieci zamiast jak na rlc i innych zrobić weryfikacje

  #12 23.03.2016 22:57

@command-dos: racja:D

  #13 29.12.2016 11:55

@zarabiam (niezalogowany): Oczywiście że się da. Wystarczy napisać na support z adresu mail z którego było założone konto.. Również usunęłam konto ale odzyskałam.