Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

World Of Warplanes - kontynuacja WOT w przestworzach

Zapewne większość z Was zetknęła się w World Of Tanks stworzony przez

obsługiwany przez
* EDIT (sorry coś poknociłem)
- "darmowy" symulator walk pancernych. Na czym to polega ? A no na poznawaniu maszyn które brały udział w konfliktach zbrojnych od początku powstania takowych. Do wyboru mamy 3 klasy broni pancernej: czołgi , artylerię, niszczyciele czołgów. Nikogo nie zdziwi że początkowo zetkniemy się z pojazdami które brały udział w walkach w trakcie I wojny światowej. Stopniowo poznając dane maszyny otrzymujemy doświadczenie które otwiera nam możliwość rozpoczęcia badań nad nowszymi podzespołami oraz kasę za którą kupujemy amunicję i podzespoły do naszych pojazdów. Co można wymienić w czołgu ?
układ jezdny, silniki, wieżyczki czołgów, armaty czy jak kto woli działa. Jeśli już odblokujemy całą drabinkę możemy po zakończeniu badań wykupić cały nowszy pojazd.
Upss.... miało być o czymś innym ...
Na tej samej zasadzie funkcjonuje BETA gry World Of Warplanes.
Ponieważ gra wymaga działania w przestrzeni a nie płaszczyźnie, uczymy się na kilku lekcjach zasady poruszania się samolotu przy pomocy myszki lub klawiatury (najlepiej jednak sterować Jojstikiem ), kolejne lekcje pozwalają nam na zaznajomienie się z działaniem broni pokładowej od KM po działka a nawet rakiety niekierowane. Lekcja trafiania w cel bombami oraz walka z kilkoma przeciwnikami. Po przejściu przez lekcje w końcu możemy spróbować swoich sił w walce z innymi graczami.
Dostajemy na początku do wyboru 3 maszyny z Niemiec , USA lub Rosji oraz dowiemy się kilku bolesnych zasad:
" wszystko co lata ląduje na ziemi"
"nie przelecisz przez żaden samolot"
"bombowce strzelają do tyłu"
"nie da się wylądować na wodzie"
"atakując wrogi samolot nie wchodź na linie ognia" ...
"nie jesteś sam w powietrzu"
"zasad fizyki nie da się złamać"
W późniejszym czasie możemy walczyć myśliwcem, myśliwcem ciężkim, samolotem szturmowym lub bombowcem w zależności od naszych wyborów w drzewku technologicznym. Wraz we wzrostem doświadczania mamy możliwość wykupienia nowszych silników czy też broni, ale najlepszą nagrodą (za nasze godziny spędzone na wirtualnym niebie) jest kolejny nowszy samolot.
Zapewne wielu graczy chciało by zasiąść za sterami Polskich samolotów, jak się okazuje są gotowe modele 3D i powstają nawet filmy , lecz nie prędko zobaczymy te maszyny w WOW.
Filmy ze studia Bracia Dudziakowie FilmMiłośnikom podniebnych walk polecam tą grę. Zwłaszcza jeśli lubimy takie widoczki :)

*EDIT 2 (obawiam się że granie na klawiaturze może być powodem do frustracji, po dłuższym czasie wchodząc w ciasne zakręty przytyka klawiaturę i nie można strzelać , muszę wyprowadzić samolot ze skrętu z poprawką na kierunek lotu przeciwnika i walić ile wlezie. Nie wiem czy to nie wina klawiatury) 

windows internet gry

Komentarze

0 nowych
  #1 14.10.2012 11:41

Wygląda ciekawie i bardziej dynamicznie niż WoT, ale trochę trudno jest mi sobie wyobrazić grę bombowcem.

  #2 14.10.2012 15:39

Zgłoszenie do zamkniętej bety poszło :) z WOT jestem od czasów wczesnej bety - nigdy nie miałem konta premium (no chyba, że była jakaś promocja za free), a czołg mam na najwyższym tierze - jak braknie kasy, to przerzucam się na słabszy (V tier bodajże) i tam dorabiam :)

Mam nadzieję, że WOW będzie tak samo świetny :)

kr2ysiek   7 #3 14.10.2012 17:24

Te gry nie zostały stworzone przez "BigWorld Technology™ © " tylko przez "Wargaming.net". To pierwsze to nazwa firmy jaka stoi za silnikiem gry. Zresztą, Wargaming ostatnio wykupiło tą firmę. ;)

RoninPn   14 #4 15.10.2012 10:34

Sorry poprawiłem, nie wiem czemu ale nadal wydaje mi się że wargaming tylko wykupiło grę.

Mifczu   12 #5 15.10.2012 14:07

Grałem trochę w WoWp później dostałem dostęp do War Thunder :-)

- Grafika lepsza
- Gra chodzi lepiej/płynniej
- Drzewka większe niż w WoWp będą za 2lata (zakładając tempo znane z WoT)
- 5 nacji
- tryb Arcade bardziej grywalny
- tryb bitw historycznym z bardziej realistycznym zachowaniem samolotów
- tryb pojedynczych misji
- bardziej dowolne doświadczenie pilotów
- piloci nie zapominają jak się lata na maszynach na których już latali

I WoWp poszło w odstawkę i z kumplami z klanu gramy głównie tylko w War Thundera, jak spodobało ci się WoWp to zakochasz się w War Thunder.

Mifczu   12 #6 15.10.2012 14:10

Dodam jeszcze, że War Thunder ma przygotowane zakładki na jednostki naziemne i statki więc będą poważną konkurencją dla Wargame-ingu. To oczywiście będzie na pewno z korzyścią dla graczy :)

cyryllo   18 #7 15.10.2012 23:27

Ciekawa pozycja :) Mój stary joystic z przepustnicą wreszcie na coś się przyda :)

  #8 21.10.2012 19:11

War Thunder jest totalnie poza zasiegiem world of planes. Po prostu inna liga - war thunder po prostu daje totalnie inne uczucia w walce, znacznie lepsza kontrole nad maszyna, opcje symulacji i widoku z kokpitu...
Gralem w obie pozycje i wowp przy WT to zabawka na telefon. Jezeli ktos lubi walki w przestworzach, smigac po thunder;)

Harnas94   4 #9 22.10.2012 08:08

Powinieneś ukryć nick, bo za udostępnianie screenów dostaje się perma na konto w wocie i wowp.

myswiat   2 #10 24.10.2012 12:51

Widzę, że zniesiona została klauzula o tajności materiałów z gry, a mnie za to chcieli ścigać i zablokować konto - a tylko na ich forum coś opublikowałem.
Ciekawe...
Co do gry, testowałem i jestem zawiedziony, nic więcej nie napiszę bo jak dla mnie gra jest... nudna (latanie w koło, aby dogonić inny samolot, aby po chwili 10ty już raz zataczać koło, aby mieć 4 sek. na trafienie przeciwnika, do tego zgranie czarnej kropi ze wskaźnikiem gdzie powinno się strzelać - emocje jak podczas oglądania Klanu), szkoda że to się nudzi po 5 bitwach 10 vs 10 lub 15 vs 15.

RoninPn   14 #11 25.10.2012 09:32

W sumie to niech mnie banują i tak dziś zasiadam do MOH :)

  #12 15.07.2013 20:45

jak użyć tylnego karabinu?

  #13 21.07.2013 12:53

Właśnie, mam taki sam problem jak kolega powyżej.Wkurza mnie jak jakiś malutki samolocik strzela mnie od tyłu, a ja go nie mogę odstrzelić...

WGA_Jasysae_PL   1 #14 17.08.2013 12:13

Wargaming wzięło wszystko, co wypaliło w World of Tanks, i przeniosło w przestworza.
Jeśli podobały? wam się starcia z udziałem czołgów, to na pewno przypadną wam do
gustu także potyczki za sterami samolotów. Niewykluczone, że jeszcze bardziej.
W World of Warplanes trzeba myśleć,kombinować i poszerzać swoją wiedzę. Od tego zależą wyniki.
Polecam.
Jasysae