World Of Warplanes - kontynuacja WOT w przestworzach

Zapewne większość z Was zetknęła się w World Of Tanks stworzony przez

obsługiwany przez

* EDIT (sorry coś poknociłem)
- "darmowy" symulator walk pancernych. Na czym to polega ? A no na poznawaniu maszyn które brały udział w konfliktach zbrojnych od początku powstania takowych. Do wyboru mamy 3 klasy broni pancernej: czołgi , artylerię, niszczyciele czołgów. Nikogo nie zdziwi że początkowo zetkniemy się z pojazdami które brały udział w walkach w trakcie I wojny światowej. Stopniowo poznając dane maszyny otrzymujemy doświadczenie które otwiera nam możliwość rozpoczęcia badań nad nowszymi podzespołami oraz kasę za którą kupujemy amunicję i podzespoły do naszych pojazdów. Co można wymienić w czołgu ?

układ jezdny, silniki, wieżyczki czołgów, armaty czy jak kto woli działa. Jeśli już odblokujemy całą drabinkę możemy po zakończeniu badań wykupić cały nowszy pojazd.
Upss.... miało być o czymś innym ...

Na tej samej zasadzie funkcjonuje BETA gry World Of Warplanes.

Ponieważ gra wymaga działania w przestrzeni a nie płaszczyźnie, uczymy się na kilku lekcjach zasady poruszania się samolotu przy pomocy myszki lub klawiatury (najlepiej jednak sterować Jojstikiem ), kolejne lekcje pozwalają nam na zaznajomienie się z działaniem broni pokładowej od KM po działka a nawet rakiety niekierowane. Lekcja trafiania w cel bombami oraz walka z kilkoma przeciwnikami. Po przejściu przez lekcje w końcu możemy spróbować swoich sił w walce z innymi graczami.
Dostajemy na początku do wyboru 3 maszyny z Niemiec , USA lub Rosji oraz dowiemy się kilku bolesnych zasad:
" wszystko co lata ląduje na ziemi"
"nie przelecisz przez żaden samolot"
"bombowce strzelają do tyłu"
"nie da się wylądować na wodzie"
"atakując wrogi samolot nie wchodź na linie ognia" ...
"nie jesteś sam w powietrzu"
"zasad fizyki nie da się złamać"

W późniejszym czasie możemy walczyć myśliwcem, myśliwcem ciężkim, samolotem szturmowym lub bombowcem w zależności od naszych wyborów w drzewku technologicznym. Wraz we wzrostem doświadczania mamy możliwość wykupienia nowszych silników czy też broni, ale najlepszą nagrodą (za nasze godziny spędzone na wirtualnym niebie) jest kolejny nowszy samolot.

Zapewne wielu graczy chciało by zasiąść za sterami Polskich samolotów, jak się okazuje są gotowe modele 3D i powstają nawet filmy , lecz nie prędko zobaczymy te maszyny w WOW.Filmy ze studia Bracia Dudziakowie Film
Miłośnikom podniebnych walk polecam tą grę. Zwłaszcza jeśli lubimy takie widoczki :)

*EDIT 2 (obawiam się że granie na klawiaturze może być powodem do frustracji, po dłuższym czasie wchodząc w ciasne zakręty przytyka klawiaturę i nie można strzelać , muszę wyprowadzić samolot ze skrętu z poprawką na kierunek lotu przeciwnika i walić ile wlezie. Nie wiem czy to nie wina klawiatury)