XAMPP - Rozpoczecie pracy zestawami CMSów - Pluck i Get Simple

Ostatnio mam troszkę czasu więc zacząłem dłubać strony internetowe. Rozpocząłem od czegoś co pozwoli działać stronie bez potrzeby przerzucania plików na serwer hostingowy. Najprostsze rozwiązanie to "zassanie" paczki XAMPP ze strony: xamp
Mamy do wyboru XAMPP dla Windows, Linux, Os Mac oraz Solaris.
XAMPP jest łatwy do zainstalowania po wyborze dystrybucji zawierających Apache MySQL, PHP i Perl.- zestawienie XAMPP jest opublikowane na licencji GPL. - wystarczy pobrać, wypakować i uruchomić. Do odpalenia najprostszej stronki opartej o PHP wystarczy pakiet XAMPP Lite
zawierający:
Apache 2.2.17
MySQL 5.5.8
PHP 5.3.5
phpMyAdmin 3.3.9
FileZilla FTP Server 0.9.37
Tomcat 7.0.3
Działa to tak że "zciągamy" paczkę z serwera i rozpakowujemy na dysku najlepiej w bezpośrednio.
Vista& Windows7 Uwaga:
Ze względu na brak lub niewystarczające uprawnienia do zapisu w katalogu "C: \ Program Files", zalecamy stosowanie alternatywnego folderu na XAMPP ("C: \ xampp")
Teraz uruchom plik "setup_xampp.bat", w celu dostosowania konfiguracji XAMPP do systemu.
Po uruchomieniu Apache (i MySQL), przejdź do adresu http://localhost/ lub http://127.0.0.1/ w przeglądarce by zobaczyć wszystkie opcje XAMPP i narzędzi.
Powinien się odpalić XAMPP control panel w którym uruchamiamy serwer który "będzie nam przeprowadzał wyświetlanie funkcji z języka php" i naciskamy start przy [Apahe] i [MySQL]

włączenie się serwera sygnalizuje zielone tło pod aktywnymi serwerami:

Dla testowania CMS-ów wystarczy wystartować serwer Apahe - nie potrzeby MySQL.
Zgodnie z opisem "Karolinah" w blogu: Opis CMSow Pluck i Get Simple możemy przetestować CMS-y -"Pluck CMS" lub "Getsimple CMS" - "Oba mają wspólny mianownik - nie potrzebują bazy MSQL, ponieważ wszelkie dane zapisują się w plikach tekstowych. Na nich właśnie oba te CMS-y są oparte."
"Zciągamy" paczuszki z "Pluck CMS" lub "Getsimple CMS" rozpakowujemy je do katalogu "htdocs" który znajduje się w strukturze XAMPP'a. Ja wypróbowałem "Getsimple CMS", aby ułatwić sobie sprawy językowe pobrałem dodatkowo paczki: files_2902_translate.zip oraz files_1349_polish-language.zip dla "Getsimple CMS" i rozpakowaną zawartość skopiowałem do podkatalogu " GetSimple/plugins"
Wpisujemy do przeglądarki http://localhost/"nazwa rozpakowanego katalogu" zmieniłem nazwę katalogu na "GetSimple" czyli u mnie to wychodzi: http://localhost/GetSimple/
powita Nas okienko :

Działamy zgodnie z opisem instalacyjnym, podajemy nazwę strony, użytkownika i e-m@il. Teraz można zabrać się za modyfikowanie strony i wpisanie odpowiedniej treści.
Edycja strony? Można w pierwszej kolejności sprawdzić czy któryś z istniejących szablonów nie wpadnie nam w oko a z samą szatą graficzną pobawimy się później. Instalacja szablonów jest dziecinnie prosta, ze strony http://get-simple.info/extend/all_themes.php wybieramy jakiś szablon i kopiujemy na dysk do katalogu xampp/htdocs /GetSimple/theme - po skopiowaniu szablony powinny być widoczne w polu wyboru – teraz wystarczy tylko zaakceptować fotka W podobny sposób kopiujemy wtyczki, będą widoczne w odpowiedniej zakładce menu.
Jeśli już wszystko mamy gotowe można przekopiować zawartość z "xampp/htdocs/GetSimple" za pomocą klienta FTP na serwer hostingowy i cieszyć się własną stroną internetową.

Jeśli ktoś chciał by wypróbować czegoś innego opartego o MySQL polecam WordPress,
równie prosty lecz należy pamiętać aby przed instalacją najpierw wejść z przeglądarki do : http://localhost/phpmyadmin - w celu stworzenia odpowiedniej bazy danych dla wordpressa, przy instalacji będzie potrzebna nazwa stworzonej bazy reszta danych jest ustawiona przez XAMPP o ile ktoś nie stworzy sobie nowego użytkownika z innymi uprawnieniami.
("nazwa bazy danych", nazwa hosta: localhost użytkownik : root i hasło: "puste" )

cdn...