Nasza Klasa A.D. 2019, czyli wspomnienia ukryte na śmietniku

Przed kilkoma dniami na łamach strony internetowej magazynu Komputer Świat ukazał się tekst poświęcony serwisowi społecznościowemu NK.pl (dawniej zwanemu Nasza-Klasa).

Większa część jego treści jest standardowa w tego typu przypadkach, czyli historia powstania strony, rosnąca jej popularność, przesyt na rynku, dalej malejąca popularność oraz próba odpowiedzi na pytanie, co nie zatrybiło. Można by to uznać za kolejny tekst rocznicowy i ominąć szerokim łukiem (Nasza Klasa powstała jesienią 2006 roku).

Upadła Madonna z wielkim cycem kolejną #aferą na Wykopie

Naprawdę chciałbym w końcu zobaczyć, że osoby od lat pracująca w branży internetowej świadome będą tego, że w Internecie nic nie ginie. Szczególnie coś takiego, co zostało umieszczone przez siebie (lub za swoim przyzwoleniem) oraz jest zgodne z polskim prawem. Warto dorzucić do tego również, że nie ma sensu robić awantury jeśli ktoś tę oto twórczość skopiuje i wrzuci gdzieś indziej - szczególnie gdy nadal będzie to zgodne z prawem.

KDE Plasma 6... funkcje, które bym chętnie zobaczył

KDE Plasma w wersji 5.14 jest jednym z najbardziej dojrzałych linuxowych środowisk. Ponadto łatwość obsługi oraz wydajność sprawiają, że nie trudno zamienić Windows na inny zupełnie system. Jednak wiadomo, że każda technologia z czasem staje się zbyt stateczna i potrzebne są zmiany. Duże zmiany. W tym wpisie pokrótce zaprezentuję swoje oczekiwania od przyszłych wersji tego środowiska.

Wayland domyślnie

Wszyscy znamy niekończącą się historię z ubijaniem przestarzałych X-ów. W 2008 roku zadebiutował nowy pomysł, który miał zrewolucjonizować linuxowe biurko.

Żegnamy KDE4 w Manjaro. Odcinek 2408

KDE Plasma 5 jest domyślnym środowiskiem w Manjaro Linux od 2015 roku. Z każdą wersją coraz bardziej rozwijane i dopieszczane. Niemal wszystkie aplikacje wykorzystujące framework Qt są też przeportowane na jego najnowszą wersję 5.11. Jednak ze znanych mi przykładów, z niewiadomych przyczyn nadal natywne wsparcie dla Qt4 mają LibreOffice, WPS dla Linuxa i Clementine (jednak w pierwszym przypadku znacznie lepiej sprawdza się użycie

Plotki - Xiaomi Mi Pad 4, dlaczego zapowiada się źle

Serwis 91mobiles.com donosi o zapowiadanej na 24 kwietnia kolejnej odsłonie tabletu Xiaomi. Przypomnijmy - wypuszczona na rynek chiński rok temu trzecia edycja zebrała w miarę pozytywne edycje. Firma chwaliła się sprzedanymi wszystkimi egzemplarzami.

Podobnie może być z 4, ale też jest ryzyko, że sprzęt trafi ponownie na rynek chiński, a europejscy użytkownicy będą skazani na syfmiui (np. od Gearbesta) lub xiaomi.eu.

Czyżby szykował się exodus użytkowników i ostateczny upadek NK.pl???

Ostatni redesign serwisu NK.pl nie może być uznany za udany. Zastąpienie starych wzorców wywołało bunt użytkowników oraz usuwanie kont. Nikt nie wie, jak dalej to się potoczy. Ale trzeba przyznać, że senny dotychczas portal otrzymał wyjątkowo dużą dawkę adrenaliny. Oby tylko nie doprowadziła ona do zawału...

Przyznam się szczerze, że po napisaniu poprzedniego wpisu skasowałem konto na dawnej Naszej Klasie (pomimo zostawienia wzmianki

NK.pl stara się utracić ostatnich swoich użytkowników

Wpis aktualizowany

Pamiętacie Naszą Klasę? To taka polska strona, która 12 lat temu powstała, aby ludzie odnowić mogli szkolne znajomości. Z czasem, pod wpływem liczby założonych kont, "Naszka" się pełnoprawnym serwisem społecznościowym. Szybko pokonała cierpiące na głupotę własnych zarządców Grono.net, ale w 2011 roku została ostatecznie zdetronizowana przez Facebooka.

Od tamtej pory liczba aktywnych użytkowników sukcesywnie maleje.