r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Rosja migruje na Open Source

Strona główna Aktualności
Po migracji rosyjskich szkół na Linuksa

, rosyjskie Ministerstwo Sieci i Komunikacji opublikowało plany dotyczące migracji administracji państwowej na wolne oprogramowanie. Ministerstwo oczekuje, że plan nabierze mocy rządowej do końca lipca tego roku.

Ministerstwo opublikowało dzisiaj na swoich stronach zestaw dokumentów dotyczących migracji organów rządowych i organizacji finansowych na wolne oprogramowanie. Zawierają one wskazówki co do prawnego priorytetu wolnego oprogramowania oraz oprogramowania rodzimych producentów nad produktami zagranicznych firm. Przedstawia też wady i zalety wynikające z wykorzystywania wolnego i własnościowego oprogramowania.

Plan zakłada, że do 2014 r., rosyjskie urzędy w pełni działać będą pod kontrolą wolnego oprogramowania. Na ten rok zaplanowano stworzenie repozytorium dla władz, powstanie podstawowego pakietu wolnego oprogramowania i jego wdrożenie w organizacjach programu pilotażowego. Obejmuje systemy operacyjne dedykowane komputerom biurkowym i serwerom, systemy zarządzania bazami danych, pakiety biurowe, a także oprogramowanie antywirusowe.

Dokument nie porusza kwestii finansowych i oszczędności wynikających z migracji urzędników na Linuksa. Rosja zaprzecza też, jakoby pracowała nad planami migracji od listopada ubr.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.