Rośnie aktywność robaka Mytob.eg

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Kaspersky Lab informuje o rosnącej ilość wiadomości e-mail zainfekowanych nową odmianą robaka Mytob - Net-Worm.Win32.Mytob.eg. Robak ten został wykryty 18 kwietnia 2006 r. i od tego czasu jego aktywność wciąż rośnie.

Mytob.eg rozprzestrzenia się poprzez pocztę elektroniczną i pobiera adresy e-mail z zainfekowanych komputerów. Robak łączy się z określonym kanałem IRC i oczekuje na polecenia zdalnego cyberprzestępcy, który ma możliwość umieszczania w zarażonym systemie dowolnych plików. Robak próbuje także zamykać procesy aplikacji antywirusowych, zapór ogniowych itp. i blokuje dostęp do stron związanych z bezpieczeństwem.

Chociaż najnowszy wariant nie różni się od wcześniejszych wersji - jest to typowy Mytob - robak ten aktywnie się rozprzestrzenia, co oznacza, że użytkownicy powinni zachować ostrożność - mówi Roel Schouwenberg, analityk z firmy Kaspersky Lab. Jak zwykle w przypadku tego robaka, na końcu zainfekowanej wiadomości e-mail znajduje się informacja wyglądająca na pochodzącą od firmy antywirusowej, z której wynika, że w wiadomości nie znaleziono żadnych wirusów. Bądźcie rozsądni i nie dajcie się nabrać.

© dobreprogramy
s