Rośnie liczba mobilnych internautów w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Opera wydała kolejną edycję raportu State of the Mobile Web, w którym między innymi znajdują się dane dotyczące użycia Opery Mini w Polsce.

Każdy z raportów Opery zawiera ogólne dane, a ponadto skupia się na jednym wybranym regionie świata - w tej edycji jest to Afryka. W części ogólnej czytamy, że w kwietniu Opera Mini zanotowała 23,4 mln użytkowników, o 1,5% więcej niż w marcu i aż o 140% więcej, niż rok temu. Użytkownicy ci wyświetlili 8,7 mld stron wygenerowali 950 gigabajtów danych. Producent mobilnej przeglądarki zaznacza jednak, że dane przesyłane przez Operę są kompresowane - bez tej kompresji byłoby to ponad 1,4 petabajta.

W dalszej części raportu znajdują się dane o kilku wybranych krajach świata, między innymi o Polsce. Czytamy tam, że w ciągu roku liczba użytkowników Opery Mini wzrosła o 75%, a wyświetleń stron - o 164%. Prym wśród witryn wiodła Nasza-Klasa, zaraz za nią uplasował się Google, "odchudzona" wersja portalu Onet, serwis Allegro i Wikipedia. Najpopularniejszymi urządzeniami były z kolei Sony Ericsson K800i, Nokia 6300, Sony Ericsson K550i, Nokia 6500s i Nokia 5310.

Średnio na jednego polskiego mobilnego internautę przypadły w kwietniu tego roku 172 odsłony. Jeden użytkownik z Polski pobrał poprzez Operę Mini średnio 5,29 MB, co wcale nie jest imponującym wynikiem. Polacy pobierali jednak stosunkowo "ciężkie" na tle innych krajów strony - zajmujące średnio 31 KB.

© dobreprogramy

Komentarze