reklama

Rovio zapowiada Angry Birds Epic, RPG z ptakami

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Są marki, które trudno wyobrazić sobie jako grę RPG, a mimo wszystko producenci próbują swoich sił w gatunku. Niedawno na rynek trafiło takie South Park, trwa bitwa o to, czy dostaniemy Mass Destruction z Dukem Nukemem, a do tego dochodzą teraz również pewne bardzo znane wściekłe ptaki. Firma Rovio przygotowuje się do testów Angry Birds Epic. Do końca tygodnia gra pojawi się na iTunes w Australii oraz Kanadzie.

Po wyłapaniu błędów z pomocą graczy z tych rejonów świata, tytuł już z pełnym hukiem marketingowym zadebiutuje potem również na urządzeniach z Androidem i Windows Phone. Będziemy mieli do czynienia z turowym RPG, w którym upierzeni bohaterowie w rycerskich zbrojach zmagać się będą z siłami złych prosiaków, także z użyciem magii. Nie zabraknie sporej dawki humoru, jak też niecodziennych rozwiązań. Potwierdzono system tworzenia przedmiotów (zbroje, napoje, bronie), więc już mniej więcej wiadomo, na co przyjdzie wydawać tutaj prawdziwe pieniądze. Daty premiery na razie nie znamy.

Przypomnę, że w lutym Rovio ogłosiło światu Angry Birds Stella z różową ptaszyną w roli głównej. Wygląda na to, iż firma z jednej strony postanowiła wyjść do grających pań, równocześnie po cichu szykując jednak coś typowo dla facetów. Co więcej, oni pobawią się ostatecznie szybciej, bowiem Stella to dopiero temat na jesień. Zręcznościówka, wyścigi, RPG — co dalej? Może kreskówkowy, ale porządny symulator kosmiczny? W końcu taki Star Citizen jeszcze się nie ukazał, a już zarobił 40 milionów dolarów...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama