Ambicja laika – Asembler

Czasy, w których zacząłem pisać pierwsze programiki sięgają jeszcze Basic'a za czasów Commodore 64, potem zacząłem „dłubać” w Pascalu. Były to programiki pisane dla siebie, do nauki czegoś nowego – ogólnie mówiąc, dla własnej satysfakcji i chęci poszerzenia swojej wiedzy. Po kilku latach poszedłem na studia i tam doszło jeszcze C, C++, Java, C#, PHP/JavaScript. O ile samo C jeszcze mi podchodziło, to pozostałe języki przyprawiały mnie o mdłości – od pękałem te języki, ale przeszło to bez żadnego echa.

10 grzechów głównych polskiego (i nie tylko) Internetu

Internet to stosunkowe nowe medium w porównaniu do radia czy TV, lecz on rozwija się najszybciej. W Polsce początki internetu sięgają początku lat 90 XX wieku, do czasów obecnych, w polskim internecie doszło do znaczących zmian, niż 20 lat temu. Postaram się wam przybliżyć te złe zmiany – według mojego zdania, które warto wymienić. Nie będę ustawiał tu priorytetów, opiszę zagadnienia w losowej kolejności.

1. Czytelność stron i przejrzysty dostęp do informacji

Lifting klasyka – czyli Quake II w odsłonie Berserker Mod

Zapewne każdy z graczy słyszał o tym tytule ze stajni ID Software. Mimo, iż nasz tytułowy staruszek ma prawie 18 lat, to Quake II wciąż ma wielu wiernych fanów. Czas leci, co za tym idzie – grafika z tamtych lat nie pasuje do współczesności. Oczywiście powstało kilkadziesiąt różnych modów, trybów i modyfikacji rozszerzających rozrywkę czy poprawiających efekty graficzne, ale Berserker Mod jest inny niż wszystkie.

Berserker Mod to projekt rosyjskiej grupy fanów Quake II. Pierwsze oficjalne wydanie miało miejsce w 2008 roku.

RivaCase tablet bag 7” — moje spojrzenie na pokrowiec do tabletu

Pokrowców i etui do tabletów na rynku jest masa, dlatego czasami ciężko wybrać ten jeden, który w pełni nas zadowoli. Wachlarz cenowy też jest zróżnicowany i wynosi od kilku złotych do nawet 200zł. Kupiłem nowy tablet (Samsung Galaxy Tab 3 Lite 7”), dlatego chciałem zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie podczas przenoszenia i żeby sprzęt wystarczył mi na kilka lat, wiec zacząłem poszukiwania odpowiedniego etui czy pokrowca.

Rower – czyli jak ruszyć tyłek sprzed monitora?

Cześć, nazywam się Szymon. W ramach debiutu w blogowaniu przedstawię wam w skrócie sposób na spędzenie wolnego i oderwaniu się przynajmniej na chwilę od wirtualnej rzeczywistości.

Komputer=problem?

Świat idzie do przodu i najnowsze technologie są dostępne w niemal każdej dziedzinie naszego życia – internet, sieci społecznościowe i inne cuda ze świata IT tak się wpisały w nasze życie, że po części odbije się w przyszłości na nasze zdrowie. Badania potwierdzają, iż brak ruchu powoduje problemy z układem krążenia, ruchu, nadwagę i powiązane z tym schorzenia.