Royal Bounty HD Royal Bounty HD 1.2

Strona główna iOS Gry RPG i MMO
Pobierz program
lub zeskanuj:

Royal Bounty HD to połączanie pomysłów z takich kultowych serii gier jak King’s Bounty czy też Heroes of Might and Magic. Dzięki temu otrzymujemy ciekawą mieszankę strategii turowej ze sporą domieszką elementów RPG.

Z tego powodu w Royal Bounty nie znajdziemy rozbudowanych trybów rozgrywki, możliwości rywalizacji z żywym przeciwnikiem itp. Dostępna jest jedna, potężna mapa na której rozgrywa się kampania dla jednego gracza. Do dyspozycji mamy tylko jednego bohatera, bez zamków a początkowo także bez armii. Dopiero przemierzając mapę świata zyskamy nowych sprzymierzeńców i rozwiniemy nasze zdolności. Tutaj natrafimy na klasyczne dla gatunku RPG rozwiązania.

Niestety zawodzą dwa podstawowe elementy. Pierwszym z nich jest fabuła. Czasem bardzo płytka i trywialna do tego pozbawiona konsekwencji. Zabawę psuje także nieprzemyślanie wysoki poziom trudności. Nawet gdy ustawimy go na poziomie łatwy. Wystarczy podjąć kilka błędnych decyzji, obrać trasę inną niż obmyślili to sami twórcy i jednym ratunkiem będzie ratowanie się wcześniejszym zapisem gry.

Grafika to gratka dla miłośników pierwszych części HOMM. Przepełnia ją klimat tamtych produkcji. Podobnie jest z dźwiękami. Jedynie muzyka pozostaje w ich cieniu. Bardzo dobrze rozwiązano także kwestie sterowania. Widać w tym elemencie doświadczenie twórców. Jest wygodniejsze, niż w oficjalnym Heroes of Might and Magic III dla urządzeń mobilnych.

Royal Bounty HD to produkcja bardzo nierówna. Ciekawym ideom towarzyszą błędy skutecznie psujące radość z zabawy. Choć gra jest płatna znajdziemy w niej także mikropłatności. Nie są niezbędne, ale potrafią znacznie ułatwić zabawę. Ze względu na cenę, fani King’s Bounty oraz Heroes of Might and Magic powinni wstrzymać się z zakupem do czasu promocji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!