r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Rozszerzona rzeczywistość również w Windows 8

Strona główna Aktualności

Kilkanaście ogłoszeń zamieszczonych w serwisie LinkedIn wskazuje na to, że Microsoft utworzył wewnątrz struktur Bing specjalny zespół, który zajmuje się produkcją aplikacji rozszerzających rzeczywistość. Ponadto grupa ma za zadanie zbudować SDK, które pozwoli tworzyć tego typu programy również zewnętrznym firmom.

Zespół koncentruje się na wielu aspektach rozszerzania rzeczywistości. Wśród nich wymienia się rozpoznawanie dźwięków i obrazów, odczytywanie tekstu przy użyciu techniki OCR, tłumaczenie napisów czy wyświetlanie naturalnego interfejsu, który będzie bazował na rejestrowanym przez wbudowany obiektyw obrazie. Aplikacje — w tym również gry — mają pojawić się na tabletach z Windows 8 oraz innych, nieokreślonych jeszcze urządzeniach. Niewykluczone więc, że praca zespołu jest w jakiś sposób powiązana z rozszerzającymi rzeczywistość okularami lub smartfonami z systemem Windows Phone (wersja 7.5 oferuje m.in. zbliżone w działaniu Bing Vision i Bing Audio, nad własnymi rozwiązaniami typu City Lens pracuje Nokia).

Jedną z aplikacji dla Windows 8, która już teraz pozwala przetestować drzemiący potencjał, jest Star Chart. Po skierowaniu urządzenia w stronę nieba, program rozpoznaje ciała niebieskie i dokładnie opisuje te, na które właśnie spoglądamy. Do działania aplikacji konieczny jest wbudowany akcelerometr oraz magnetometr, które pozwalają zorientować się, w którą stronę spogląda użytkownik.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.