Rublon Rublon 2.2.2.0

Strona główna Windows Phone Bezpieczeństwo
Pobierz program
lub zeskanuj:

Logowanie się w miejscu publicznym lub w pracy, kiedy ktoś patrzy się na klawiaturę, jest niezręczne. Można mieć ustawione automatyczne logowanie, ale i to nie jest zbytnio bezpieczne, jeśli smartfon może wpaść w niepowołane ręce. Rozwiązaniem tego problemu jest polska usługa Rublon, która zbiera hasła i przechodzi przez proces logowania na popularnych serwisach. W ofercie znajdziemy m.in. Facebook, Gmail, NK, Twitter, YouTube, Allegro.pl, Chomikuj.pl, Demotywatory.pl, Filmweb.pl, Fotka.pl, Gazeta.pl, GoldenLine.pl, Gumtree.pl, Home.pl, Kwejk.pl, Interia.pl, mBank.pl, Nazwa.pl, O2.pl, Onet.pl, Orange.pl, OtoMoto.pl, Play.pl, Pudelek.pl, Sport.pl, Tablica.pl, WP.pl i Wykop.pl. Pełną listę dostępnych serwisów dostępna jest pod adresem https://rublon.com/pl/pass/websites.

Logowanie polega włączenia dodatku Rublon w przeglądarce kiedy otwarta jest strona serwisu obsługującego tę formę logowania i zeskanowanie kodu QR przez telefon. Jeżeli logowanie tą metodą odbywa się pierwszy raz, użytkownik zostanie na ekranie telefonu poproszony o login i hasło. Z poziomu oficjalnej strony Rublon można zarządzać kontem i autoryzować kolejne serwisy. Czuły punkt, czyli bezpieczeństwo. Firma zapewnia, że serwery Rublona nie przechowują wrażliwych informacji, a hasła zostały zastąpione kluczami kryptograficznymi. Dodatkowo dowiadujemy się, że w głównej mierze bezpieczeństwo Rublona oparte jest o asymetryczne klucze RSA 2048-bit oraz najbezpieczniejsze algorytmy szyfrujące takie jak AES 256-bit. Aby było jeszcze bezpieczniej, można ustawić kod PIN do dostępu do aplikacji. Poza tym po dziesięciu błędnych próbach wpisania PIN aplikacja trwale wyczyści swoje dane. Czyli jednym zdaniem – bezpieczeństwo ponad wszystko.

Aplikacja Rublon jest innowacyjna i co najważniejsze jest polska. Więcej szczegółowych informacji na temat usługi znaleźć można na stronie Rublon.com.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!