r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ruby na platformie .NET

Strona główna Aktualności

W kampusie Microsoftu odbyła się konferencja Lang.NET 2006, na której profesor Wayne Kelly z Queensland University of Technology zaprezentował kompilator języka Ruby na platformę .NET.

Ruby jest coraz popularniejszym interpretowanym językiem skryptowym, który pozwala na łatwe i szybkie programowanie zorientowane obiektowo. Profesor Kelly wraz ze swoim współpracownikiem opracował dla niego kompilator o nazwie Gardens Point. Przedtem stworzyli kilka innych kompilatorów dla .NET, teraz postanowili przyjrzeć się Ruby'emu. Nie okazało się to trudne, jednak wymagało przestrzegania pewnych reguł ze względu na unikalne cechy języka, jakich nie mają inne języki dynamiczne.

Gardens Point Ruby.NET Compiler znajduje się obecnie w fazie beta i skupia się na najważniejszych elementach języka Ruby. Implementacja przeszła już ponad 870 testów. Jej wydajność nie jest obecnie najwyższa ale trwają prace aby ją poprawić. Wydanie wersji 1.0 jest planowane pod koniec roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.