r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ruchome zdjęcia już na Androidzie. Nagraj film ze świetną stabilizacją

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Google Research udostępnił już Ruchome zdjęcia na Androida. Eksperymentalna aplikacja służy w zasadzie do nagrywania filmów, ale można następnie przyspieszyć je i dodać świetną stabilizację obrazu. Dzięki temu nagrania naprawdę wyglądają jak zdjęcia, na których rusza się tylko część kadru.

Aplikacja Ruchome zdjęcia umożliwia nagrywanie filmów 3-sekundowych w normalnym tempie lub maksymalnie minutowych, jeśli zostaną przyspieszone 2-, 4- albo 8-krotnie. Przy naturalnym tempie można też zachować dźwięk.

To jednak nic szczególnego. Cała magia aplikacji kryje się w świetnej stabilizacji obrazu. Filmy nagrywane „z ręki” podczas chodzenia albo śledzenie przejeżdżającego samochodu nie wygląda wcale gorzej, niż gdybyśmy korzystali ze sprzętu stabilizującego kamerę. Przetwarzanie odbywa się z pomocą mapowania tekstur, ale zamiast wiązać piksele z punktami trójwymiarowego modelu, wiąże je z punktem na obrazie i w czasie filmu. Stabilizacja jest prezentowana w czasie rzeczywistym i wykorzystuje moc obliczeniową układu graficznego smartfonu.

r   e   k   l   a   m   a

Oczywiście stabilizację można wyłączyć, jeśli uznamy, że klip lepiej się prezentuje bez niej. Są to jednak nieliczne przypadki. Warto też zaznaczyć, że aplikacja usunie klatki będące wynikiem przypadkowych drgnięć, z którymi nie poradzi sobie stabilizacja.

Zapętlone GIF-y i filmy można udostępniać od razu lub łączyć krótkie odcinki w dłuższe filmy od razu w aplikacji – wystarczy przesunąć wybrane nagranie w prawo. Przesunięcie w lewo zaś usuwa nagranie z biblioteki. Aplikacja nie wymaga połączenia z Internetem do działania – będzie potrzebny dopiero przy udostępnianiu filmów. Jakość i rozdzielczość zapisywanych GIF-ów można zmienić w ustawieniach, filmy są eksportowane w formacie MP4.

Ruchome zdjęcia dla Androida znajdziecie już z naszej bazie aplikacji. Dostępna jest także starsza wersja dla niektórych iPhone'ów.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.