Rusza beta OneCare

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft rozpoczął wysyłanie do swoich beta-testerów zaproszeń z odnośnikami umożliwiającymi pobranie pierwszej roboczej wersji oprogramowania Windows OneCare. Jest to nowa inicjatywa Microsoftu, której celem jest zapewnienie użytkownikom domowym najwyższego możliwego poziomu bezpieczeństwa, który byłby dla nich stosunkowo łatwy do osiągnięcia poprzez stworzenie ochrony antywirusowej, antyspamowej i zaawansowanego firewalla zintegrowanych w jednym pakiecie.

OneCare będzie na bieżąco monitorował system i chronił go przed wirusami, atakami z zewnątrz oraz rozmaitym kodem malware - trojanami, programami spyware, adware itp.. Pakiet będzie oferował także automatyczny comiesięczny program konserwacyjny, w skład którego wejdą takie czynności jak kopia zapasowa czy optymalizacja podstawowych usług systemowych. Definicje skanera antywirusowego, antyszpiegowskiego i firewalla będą mogły być uaktualniane za pośrednictwem Internetu.

Na razie program beta dostępny jest jedynie w Stanach Zjednoczonych, w niedalekiej przyszłości planuje się jednak rozszerzenie go na pozostałe kraje. Więcej informacji na temat OneCare dostępnych jest na stronie głównej projektu.

© dobreprogramy
s