r   e   k   l   a   m   a
reklama

Ruszają betatesty Cortany na iOS-a

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Głosowy asystent od Microsoftu, Cortana, wyrasta na oprogramowanie multiplatformowe. Z początku dostępne jedynie na urządzenia z Windowsem, zostało następnie wprowadzona w wersji testowej także na Androida. Dziś wiadomo, że z konkurencją microsoftowej asystentki będzie się zmagała Siri.

Dla uczestników programu Windows Insider uruchomiono właśnie możliwość zapisów do testów beta Cortany na urządzenia z systemem OS X. Zarówno zasięg jak i liczba testujących jest na razie ściśle zawężona do użytkowników z USA i Chin.

Co ciekawe, w oficjalnym komunikacie przyjmuje założenie, że Cortana na iOS nie ma być równoprawnym odpowiednikiem wersji z Windowsa. Microsoft promuje raczej wizję, w której użytkownicy nie korzystają tylko i wyłącznie z urządzeń z mobilnym Windowsem i uzupełniają ich możliwości innymi produktami, jak na przykład iPhonem. Taką funkcję ma także spełniać w Cortana na systemie mobilnym od Apple'a.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów