reklama

Ruszają prace nad Firefoksem dla Metro UI w Windows 8

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jeden z deweloperów Mozilli poinformował na swoim blogu, że prace nad przeglądarką internetową Firefox dla interfejsu Metro (Windows 8) są już w toku.

Brian Bondy wyjaśnił, że w Windows 8 znajdziemy trzy typy aplikacji - programy z klasycznym interfejsem, aplikacje Metro oraz „Metro style enabled Desktop Browsers". Firefox dla Windows 8 będzie należał właśnie do tej trzeciej grupy. Dzięki temu przeglądarka będzie mogła pracować jako klasyczna aplikacja lub jako program z interfejsem Metro. Ponadto przynależność do owej grupy zwalnia Firefoksa z wielu ograniczeń nakładanych na aplikacje uruchamiane w „piaskownicy” Metro. Oprogramowanie będzie miało dostęp do Win32 API oraz nowego WinRT API. Co ciekawe, Firefox w trybie Metro będzie dostępny tylko wówczas, gdy zostanie ustawiony jako domyśla przeglądarka. Takie ograniczenie zostało narzucone bezpośrednio przez Microsoft. Pracujący nad projektem deweloperzy narzekają, że udostępniona przez Microsoft dokumentacja jest niejasna i brakuje w niej wielu informacji przydatnych przy tworzeniu aplikacji dla Windows 8.

Firefox dla Windows 8 nie będzie klasyczną aplikacją Metro - przedstawiciele Mozilli nie wiedzą więc, czy ich przeglądarka znajdzie się w oficjalnym sklepie z oprogramowaniem dla Windows 8. O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić