reklama

Ruszyła zbiórka na Dreamfall Chapters: The Longest Journey

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Założone przez utalentowanego Norwega Ragnara Tornquista studio Red Thread Games jakiś czas temu już dawało znać, że powoli przygotowuje się do zakończenia trylogii przygodówek z uznanej serii The Longest Journey. Po części nową grę sfinansował Norweski Instytut Filmowy (dał na prototyp), a resztę zamierzano dozbierać na Kickstarterze — i akcja właśnie ruszyła. Twórcy potrzebują zgromadzić 850 tysięcy dolarów.

Wstępnie premiera Dreamfall Chapters, kontynuującego wątki z The Longest Journey z 1999 roku i Dreamfall z 2006, planowana jest na listopad 2014 roku. Warto przypomnieć sobie do tego czasu poprzednie odsłony sagi o równoległych światach Stark oraz Arkadia, lecz nie będzie to wymagane — poprzednie wydarzenia zostaną skrótowo podsumowane na samym początku nowej gry. Wcielimy się w znaną fanom Zoë Castillo, ale historia podzielona zostanie też między dwie inne, na razie nieujawnione postacie. Tytuł powstaje rzecz jasna z myślą o PC.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama