Ruszyła zbiórka na Franko 2. Bijatykę wyceniono na blisko 35 tysięcy złotych

Strona główna Aktualności

O autorze

Zagraniczny Kickstarter pozwolił wielu twórcom gier sprzed lat uzyskać fundusze na kontynuacje (albo przeróbki) swych dawnych hitów i tym tropem postanowiły pójść również osoby odpowiedzialne za klasyczną bijatykę Franko: The Crazy Revenge, uwielbianą w czasach świetności komputerów Amiga. Próba sfinansowania kontynuacji podjęta została niemniej na rodzimym gruncie. Zbiórka ruszyła na łamach wspieram.to.

Twórcy zakładają, że przez niecałe dwa miesiące zgromadzą przynajmniej 34,5 tysiąca złotych na realizację gry, licząc na sentyment tych, którzy w 1994 roku uczyli się kląć w pierwowzorze obecnie powstającego Franko 2. Produkt powstaje dzięki staraniom małej ekipy. O powrocie na stare śmieci marzyli przede wszystkim Tomasz Tomaszek oraz Mariusz Pawluk, czyli ojcowie fenomenu sprzed lat, a zespołu dopełniają programista Przemysław Nogaj i grafik Aleksandra Nazdraczew. Zapowiadają dzieło tworzone przy współpracy z fanami, przy której dobrze bawił się będzie nawet ten młodszy gracz.

Chodzi oczywiście o bijatykę z rodzaju tzw. chodzonych, w której to bohater podąża stale w jedną stronę, po drodze rozprawiając się wręcz z wieloma przeciwnikami. Akcja toczyć się ma dwie dekady po historii zaprezentowanej w The Crazy Revenge. Pokierujemy tu oczywiście działaniami Franko, ale dostaniemy i drugą postać do wyboru. W sumie w planach jest około 10 rozległych lokacji głównych plus 4 mniejsze, z których ujawniono na razie samolot oraz ulice Szczecina. Do tego dochodzą rzecz jasna również etapy z rozjeżdżaniem przechodniów autem. Napotkamy na swojej drodze przynajmniej 30 rodzajów wrogów, których obijemy na tle największych wydarzeń ostatnich lat. Gra będzie ponownie takim surrealistycznym odzwierciedleniem polskiej rzeczywistości.

Tytuł powstaje z myślą o PC (Windows, Linux, OS X), z urządzeniami przenośnymi i konsolami w dalszej perspektywie.

© dobreprogramy
s