r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ruszyło cyfrowe muzeum ataków na Hiroszimę i Nagasaki

Strona główna AktualnościINTERNET

W Google Cultural Institute pojawiły się dwie nowe wystawy upamiętniające 68. rocznicę użycia broni atomowej podczas II wojny światowej, stworzone przy współpracy z Muzeum Pokoju w Hiroszimie i Muzeum Bomby Atomowej w Nagasaki. Internetowa galeria zawiera setki eksponatów obrazujących skalę zniszczeń, jakie dokonały się po zrzuceniu bomb na japońskie miasta 6 i 9 sierpnia 1945 roku.

W ramach projektu udostępniono w sumie ponad 230 elementów. Wśród nich znajdziemy nie tylko fotografie zrównanych z ziemią miast. Wiele miejsca w obu kolekcjach zajmują zdjęcia zniszczonych podczas ataku przedmiotów czy ubrań, obumarłej przyrody czy gruzów będących pamiątką po pięknych niegdyś budynkach. Szczególne wrażenie wywierają rzeczy codziennego użytku, które przetrwały atak — jak choćby zegarek, który zatrzymał się o 8.15 (godzinie zrzucenia bomby na Hiroszimę), czy zapiski i fotografie ludzi, którym udało się przeżyć.

Siedem łącznie udostępnionych kolekcji eksponatów zostało wzbogaconych o rysunki i obrazy związane tematycznie z atakami, jak również komentarze muzeum i współczesne zdjęcia z obu zniszczonych miast.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.