"Redakcja od kuchni" - wywiad z Liskiem

Znowu opóźniony wywiad... Tym razem z Liskiem, jednym z założycieli portalu dobreprogramy.pl

Ruzby

Dlaczego postanowiliście stworzyć portal dobreprogramy.pl?

Lisek

Tak naprawdę, to dla zabawy :). Robiliśmy strony dla innych więc postanowiliśmy, że w ramach hobby zrobimy stronę dla siebie. Nie zakładaliśmy wcale, że zdobędzie popularność, po prostu, to miała być fajna zabawa. Pamiętam jak się cieszyliśmy gdy w ciągu jednego dnia, weszła na dobreprogramy setka userów, to naprawdę było coś.

Redakcja od kuchni - wywiad z Xyrcon

Dzisiaj będziemy rozmawiać z jedyną kobietą w redakcji portalu - Xyrcon.

Ruzby

Czy trudno jest być rodzynkiem wśród męskiej części redakcji?

Xyrcon

Często słyszę to pytanie. Czuję się tu bardzo dobrze. Od liceum (klasa mat-fiz-chem-inf-ang) jestem jedną z niewielu kobiet w towarzystwie i się do takiego rozkładu sił przyzwyczaiłam.

Ruzby

Jak zaczęła się twoja przygoda z portalem, dlaczego wybrałaś ten a nie inny?

Nieudolne naśladowanie - o wszędobylskości Androida

Was też denerwuje ta wszędobylskość Androida? Wpis postanowiłem opublikować, gdy po raz kolejny usłyszałem w szkole pytanie

Czy ten telefon ma Androida?

No normalnie już nie wiem co odpowiedzieć... Albo weźmy przykład reklamy telewizyjnej Play, gdy rozdawali smartofny do testowania

Huawei Ideos. Z Androidem. ANDROIDEM

I jeszcze jeden przykład

Nie masz Androida? To jesteś lama

(Tutaj dla nieco starszych pozwolę sobie przytoczyć co oznacza "lama" w slangu :

Najważniejsze programy na moim pulpicie - Paseczek

Co to jest Paseczek? Paseczek jest czytnikiem popularnych RSS-ów, czyli skrótów informacji z wybranych przez siebie stron. Program ma formę przesuwanego paska na dole ekranu (coś a`la paski w serwisach informacyjnych)

Dlaczego Paseczek

Paseczka wybrałem głównie przez prostotę obsługi, lekką formę (pasek na dole jest lepszym rozwiązaniem, niż dymki wychodzące z ikonki obok zegara) oraz najważniejsze - polski interfejs.

Prima Aprilis na blogach dobreprogramy.pl

Wczoraj obchodziliśmy święto żartów - Prima Aprilis. Z tej okazji postanowiłem przygotować podsumowanie tego dnia na blogach dobreprogramy.pl

Powstało 5 wpisów które nie mogły zostać uznane za poważne, oraz kilka co do których nie jestem przekonany w 100 %, przez co nie znalazły się tutaj. Zartować zaczął Krogulec który oznajmił że przesiada się na iPhone`a.

My workshop - IT and electronic

Przedstawiam wam miejsce, w którym powstają wszystkie wpisy - moje łóżko. Obok łóżka mam postawione biurko, na którym leży cały osprzęt, nie każdy związany z informatyką

    komputermonitorkubek z herbatą (zawsze musi być)

Peryferia typu mysz, klawiatura znajdują się na wcześniej wspomnianym łóżku.

Monitor

Monitor to jakaś chińszczyzna, znaleziona za rogiem. Ma 17-calowy kineskop, wyświetla 1024x768x32 w 80 Hz, co jest zaletą przy tego typu monitorach. Sam monitor otrzymuje 8/10 w mojej skali.

"Redakcja od kuchni" - wywiad z Docentem

Zainspirowany serią Shakiego81, postanowiłem napisać do niego, z zapytaniem, czy nie byłaby mu potrzebna pomoc. Grzecznie odmówił, ale poddał pomysł na nową serię - "Redakcja od kuchni". A dalej wszystko potoczyło się lawinowo.

Przedstawiam wam człowieka, który dba, aby portal działał jak należy - administratora zarządzającego serwerami dobreprogramy.pl - Wojciecha Kowasza, znanego tu pod nickiem Docent.

"Recykling" numerów telefonu w Orange

Jak to się zaczęło

Od początku posiadania swojego nowego numeru jestem nękany przez osoby szukające pewnego pana. Ów Pan narobiwszy długów w latach 2008-2010 posiadał ten numer, jednak później go skasował. Ja podpisując umowę otrzymałem ten numer, i już od pierwszego dnia korzystania zaczęło się wydzwanianie. Ubiegały sie o mnie aż 4 firmy i ok. 10 dziewczyn - ów Pan był podobno jakimś oszustem matrymonialnym. Na początku myślałem że to pomyłki, jednak po wzięciu na "spytki" jedną z piszących osób prawda wyszła na jaw.