Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Piryt

Piryt to minerał żelaza, z powodu wizualnego podobieństwa do złota, często nazywany złotem głupców. Znaczenie tego określenia jest dosyć oczywiste, ale tak szalenie twórcza jak ja osoba, postanowiła ukuć zupełnie nowe. Z racji tego jaki twórczy jestem, postanowiłem też pisać o sobie w trzeciej osobie.

To znaczy On postanowił. On.

Umówmy się, drodzy Czytelnicy, że złotem głupców nazywać też będziemy pewien typ przekonań. Przekonań bezpodstawnych. Przekonań, że czyjeś złoto wpływa na treść tego, co publikujemy na dp. Lub, przypuszczam, co publikuje znakomita większość portali w sieci, które mimo iż zapewne nie kierują się ukrytą, złowieszczą agendą, o działania takie jest notorycznie posądzana.

Dziś jest dzień szczególny, bo na przestrzeni godziny udało mi się dowiedzieć, że złoto nie śmierdzi i mam nie jednego pana, a dwóch. Gdybym uważniej słuchał, pewnie znalazłbym kolejnych. Najpierw zbanowany niegdyś za plucie jadem Powerfeniks zarzucił nam siedzenie w kieszeni MS. Jego zdaniem w pogoni za złotem, zapomnieliśmy jak być obiektywnymi. „Tylko kompletny ignorant” nie zauważy tego, co robimy. Jesteśmy „niewiarygodni” bo „nie daliśmy informacji o najważniejszej rocznicy w świecie open source”.

Rocznica ta to dwudziestolecie powstania kernela Linuksa. Nie, wróć. Dwudziestolecie zapowiedzenia, że powstanie kernel Linuksa. I dałem się w „dyskusję” na ten temat wciągnąć. Jakiż ja jestem głupi.

To znaczy On jest głupi. On.

Nieważne, że normalnie świętuje się rocznice narodzin, a nie poczęcia. Czułbym się nieswojo, gdyby moi rodzice kroili ciasto ze świeczkami na trzydziestą rocznicę seksu. Tak jak ojciec nie chce sobie wyobrażać, że córka jest aktywna seksualnie, tak ja nie chcę sobie wyobrażać, że moi rodzice byli. Lub są. Brrr! Ale zbaczamy z tematu...

Istotne jest to, że tak jak pisałem wcześniej, niespełna godzinę później natrafiłem na komentarz Nazira. Tak, tego Nazira, któremu zdaniem niektórych „pozwalamy trollować”, a którego cztery czy pięć kont już usunęliśmy. Tym razem jako FonoMS (tak nasi kochani, czujni Czytelnicy, to ta sama osoba!) napisał:

Dlaczego są blokowani uzytkownicy MS i dp zaczyna stosować metody znane z Białoruś i Cuba... jednym słowem zamykanie ust innym kto nie z klubu dp linux.

Nie żeby to był jedyny jego komentarz na ten temat. To tylko ten jeden, na który ja trafiłem. Gdybym miał możliwość poprowadzenia z nim dialogu, przypuszczam że też bym się czegoś dowiedział o magicznym finansowaniu Linuksowej Mafii.

To znaczy On by się dowiedział. On.

Bo istnienie spisków, tajnych układów i szemranych interesów jest faktem. Nie, to za mało. Oczywistym faktem, którego tylko kompletny ignorant nie zauważy! Zatem niech będzie, jestem kompletnym ignorantem.

To znaczy On jest ignorantem. On. 

Komentarze

0 nowych
Arkadiuszzz   5 #1 13.04.2011 18:04

Ha ha ha - świetne...
Pisz normalnie częściej bo uwielbiam ten sposób przywracania ludzi do pionu i wyprowadzania z błędu.
Przy okazji można się pośmiać

Arkadiuszzz   5 #2 13.04.2011 18:10

Swoją drogą Nazirek jest po prostu rozbrajający - tylko mu dać smoczek i grzechotki.No może jeszcze telefon z Jego ukochanym WP7

DannyPL   5 #3 13.04.2011 18:15

Dwa błędy:
"Jego zdaniem w (pogodni) za złotem"
"To tylko (tan) jeden"
I chyba tyle...

"Gdybym miał możliwość poprowadzenia z nim dialogu, przypuszczam że też bym się czegoś dowiedział o magicznym finansowaniu Linuksowej Mafii."
Ja już się dowiedziałem, że Google chce przejąć władzę nad światem poprzez wszczepienie nam wszystkim chipów w skórę ;)

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #4 13.04.2011 18:15

Trolle są wszędzie. Kłania się tu pewien słynny cytat Lema ...
A i tak wszyscy wiedz ą że jesteście 7 kolumną Eskimoskich podżegaczy wojennych i planujecie wymusić by każdy czytelnik DP używał jedynego, słusznego systemu operacyjnego .
AmigaOS


ROTFL

4lpha   10 #5 13.04.2011 18:24

"mam niejednego pana, a dwóch"
"Niejednego" powinno być razem?

BTW. Masz nadzwyczajne poczucie własnej wartości pisząc "On" wielką literą.

Ryan   15 #6 13.04.2011 18:28

@DannyPL, sunbeam96: Dzięki za zwrócenie uwagi na błędy. Z tym "niejednego" to w ogóle straszna wpadka, bo wiedziałem, że to błąd, ale w ferworze walki zapomniałem poprawić.

Co do pisania On z wielkiej litery: jestem przekonany o swojej wyższości absolutnej. Czuję się rozpracowany. ;)

webnull   9 #7 13.04.2011 18:45

@Pangrys
Nie wyśmiewaj się z Amigii, bo zaraz pośmiejemy się z Windows ;-)

webnull   9 #8 13.04.2011 18:49

PS Świetny tekst.

Jaahquubel_   13 #9 13.04.2011 19:00

Trochę po bandzie pojechałeś z tymi urodzinami, ale co do zasady to się zgadzam.

Fajnie wygląda główna strona portalu: skórka Opery, reklama Chroma, dwie reklamy Internet Explorera, a i tak większość czytelników siedzi na Firefoksie.

Druedain   14 #10 13.04.2011 19:08

Szczerze powiedziawszy to chyba nie łapię o co chodzi... Jeśli o trolla to tego typu teksty najlepiej pokazują, że troll jest górą. Podkreślasz, że będziesz używał formy "On", ale nie jesteś w tym konsekwentny, przez co 4 raz już czytam czwarty akapit i dalej nie wiem, czy to "On" ma (jakiś?) panów, czy Ty, stanowiący jeszcze inną osobę niż autor tego testu :o
Jednym słowem nie rozumiem tak emocjonalnego podejścia do trolli... Z ich istnieniem trzeba się pogodzić jeśli nie istnieją metody ich zwalczania/nawracania (?). Oczywiście ciekawie jest się dowiedzieć o tym, że ktoś ma już któreś konto, ale mnie zaskoczyło, że dajecie takiemu komuś za wygraną... Na przyszłość życzę nerwów ze stali i przysłowiowego "bycia mądrzejszym" (pewnie większości ludzi kiedyś zdarzyło się wejść w dyskusję z trollem, ale chyba nikt mnie nie przekona, że takowej szybkie ucięcie nie stanowi najlepszego wyjścia (a w waszym przypadku jest jeszcze fajniej, bo macie "narzędzia", które wam pozwalają poczuć satysfakcję z usunięcia konta takiej osobie (może i tylko czasowa radość, ale trening przecież czyni mistrza :P ))). Pozdrawiam!

TestamenT   13 #11 13.04.2011 19:16

Jak tak dalej będzie to zamiast On będzie Off :D

Ja czasem nie wiem czy ktoś kto pisze skrajne komentarze to sobie jaja robi żeby się dowartościować czy tak naprawdę myśli. No ale cóż wystarczy oduczyć się czytać :)

Semtex   19 #12 13.04.2011 19:19

Widzę że postała stosunkowa ciekawa nawiązka do dyskusji na SB ;)

Zastanawiam się tylko dlaczego dałeś się tak emocjonalnie wciągnąć w ten temat...?
W mojej skromnej opinii porostu nie warto marnować czasu i energii na dywagacje, które i tak nie zmienią "niezmienialnego"

wojmal   6 #13 13.04.2011 19:20

Masz specyficzne poczucie humoru, Ryan. Pewnie teraz myślisz sobie, że gdybyś dostawał złotówkę za każdym razem, gdy to słyszysz lub czytasz nie musiałbyś pracować. Jeśli o mnie chodzi to pisz, jak najwięcej. To znaczy On niech pisze. On.

ulth   4 #14 13.04.2011 20:17

Czy to czasami nie jest nadużycie "władzy" w tym wpisie?
Moim zdaniem jest.
Swoją drogą to, że DP są sponsorowane przez pewne firmy - wiadomo nie od dziś. I że idzie pewna jedyna "słuszna" linia - też wiadomo. Ja się nie oburzam, ale żyjmy w prawdzie :-).

januszek   22 #15 13.04.2011 21:02

Pangrys: Ostrożnie z cytowaniem Lema bo tam zawsze jest drugie dno, trzecie dno, finta w fincie i nawet On nie wie co jeszcze ;)
Bo Stwórca Golema najwyraźniej wszystkich Internautów jednakowo zaszufladkował... ;P

command-dos   18 #16 13.04.2011 21:16

@januszek - powiedziałeś coś, o czym myślałem, a nie wiedziałem jak to ująć...

trux   11 #17 13.04.2011 21:24

ulth@
Chyba nie bronisz Nazira i jego klonów ;)

  #18 13.04.2011 21:48

Nieciekawi nikogo ze pierwsza strona portalu wyglada jak choinka obwieszona reklamami a zabraklo najwazniejszej informacji w "opensource" o 20 rocznicy linuxa?

wojmal   6 #19 13.04.2011 22:04

Jedyna słuszna linia? Ja widzę wiele słusznych linii: produkty MS, Opera, ALLPlayer, Avast. Część załogi pisze tylko o Apple, a część zauważa również, o zgrozo, Google. A reklamy? No cóż raz IE raz Chrome, tudzież urokliwy motyw Operowaty. A od czasu do czasu przewija się pingwinek. Nudy i monotonia.

CZARNY15   4 #20 13.04.2011 22:27

Kolejny dobry wpis. :) A swoją drogą jestem ciekaw ile kont miała sweetaśna i czy jeszcze się tu czai. :P

Ryan   15 #21 13.04.2011 22:44

Nie sądziłem, że dojdzie do tego, że będę musiał tłumaczyć o co w tym wpisie chodzi. Ale wyjaśnię. Tym razem użyję emotikonek, bo wyraźnie sarkazm części moich wypowiedzi nie jest wystarczająco wyczuwalny. :/

Szereg komentarzy na portalu sugeruje, że moderacja, redakcja, administracja nadużywają władzy. Bo usuwamy jakieś treści, bo (w co do dziś nie wierzę) pozwalamy sobie, tak jak wszyscy użytkownicy, komentować treści i dyskutować z czytelnikami! Oczywiście obok tego pojawia się masa komentarzy o tym, że jesteśmy słabi, bojaźliwi, nie mamy (pardon) jaj, bo nie zrobimy czegoś z X. Na przykład nie zrobimy nic z Nazirem.

Trzymając się przez chwilę przy tej pierwszej linii krytyki, należy chyba założyć, że mamy gigantyczne ego i uważamy się za Bóg wie kogo. Sodówka uderzyła do głowy i tego typu rzeczy. :) Chciałbym się wobec tego (czasem) wczuć w rolę kogoś wielkiego. Tak wielkiego jak Juliusz Cezar. Jeśli nie większego! ;) A skoro cezar mówił o sobie w trzeciej osobie (tak wielki był!) to i ja powinienem. I podobnie jak w przypadku Cezara, należy pisać wielką literą zaimki osobowe dotyczące mnie. To znaczy Mnie. W sumie to bardziej Jego, bo miało być w trzeciej osobie. ;)

Całość jest zatem pisana z pierwszej osoby (dotyczy mnie, moich przemyśleń i obserwacji), ale w sytuacjach, w których deprecjonuję siebie, używam trzeciej osoby: On się dowiedział, On jest głupi, On jest ignorantem. To zabieg stylistyczny mający na celu zdystansowanie się od własnych ułomności, wad i braków. Czasem faktycznych, czasem implikowanych przez osoby, których zachowanie komentuję.

Postanowiłem napisać w taki a nie inny sposób, bo miałem taki kaprys. Chciałem napisać coś bawiąc się językiem. Chciałem pozostawić przenikliwości czytelnika domyślanie się kiedy mówię poważnie, a kiedy nie. Podobnie jak w poprzednim wpisie nie używałem emotek, żeby się nie zdradzić.

Jeśli zaś chodzi o pytania z cyklu "dlaczego się tak przejąłem?", odpowiadam: nie przejąłem się jakoś straszliwie. Nadarzyła się okazja, żeby coś napisać, więc to zrobiłem. Przy okazji przetestowaliśmy na serwerze produkcyjnym jedną funkcję związaną z publikowaniem blogów na stronie głównej. :) Win-win!

@ulth: Nadużycie władzy w czym? W wyrażaniu opinii? I nie, nie jesteśmy sponsorowani. Sponsorowany jest np. HotZlot, ale sponsorowane nie są treści. To jest w sumie jedyna rzecz, która mnie boli: przekonanie, że to co jest na bannerach reklamowych wpływa na to, co piszemy. Albo jak o czymś piszemy. Taka opinia przewija się tu i ówdzie i jest krzywdząca. Nie wiem z czego wynika, zakładam, że nie z ludzkiej złośliwości. Pewnie bardziej z niewiedzy.

Dostajemy regularnie zapytania o artykuły sponsorowane i wszystkie są odrzucane. Część społeczności zdaje się jednak wierzyć, że jest zupełnie inaczej. Najczęściej bo ich Ukochany Produkt nie znajduje się non-stop w świetle reflektorów. Jakby świat się zaczynał i kończył na tym jednym produkcie. Zdarzenie z dzisiaj - zderzenie tak skrajnych opinii na przestrzeni godziny - skłoniło mnie do wykorzystania ich jako przykładu pewnego absurdalnego zjawiska, o którym wspomniałem w poprzednim wpisie.

@wojmal: Pewnie sporo prawdy w tym, co piszesz. Wszelkie propozycje na sposoby na przerwanie monotonii mile widziane. Praktyka niestety pokazuje, że np. propozycje aktualności, które dostajemy, dotyczą rzeczy o których właśnie piszemy, albo o których nie warto naszym zdaniem pisać (bo byłaby to monotonia do kwadratu). Niemniej jednak każdy dobry pomysł jest na wagę złota. :]

Ryan   15 #22 13.04.2011 23:07

Zatwierdziłem jeden komentarz Nazira, żebyście zobaczyli z czym mamy do czynienia. :)

Tak z ciekawości, Nazir, WinLin to też Ty? Bo Twoje groźby brzmią znajomo.

zboj87   4 #23 13.04.2011 23:25

Hm.. chciałem się wypowiedzieć, skomentować, ale w zasadzie mam za bardzo na to wyje**ne. Tzn. nigdy nie ponosiło mnie tak, aby wyrażać się w stosunku do innego człowieka przez... software. Rozumiem kobiety, ale software?! Damn.

Pozdrawiam czytelników,
Zbój

  #24 14.04.2011 00:04

@Ryan
Zapamietaj pajacu... że Ja jestem Ja i sznuj mnie i normalnych ludzi, bo ty jesteś nikim i władza ci udeżyła do tej akademickiej pustej siana łepetyny... może tobie sie cos wiecej wydaje ze mozesz mnie banować i wtedy z kolesiami obrazać jak SB'ecja lub głupoty głosic na wortalu jak Łukaszenko na Białorusi ale nie masz zadnej władzy i jesteś nikim na dp.
Ja mogę za to w każdej gazecie net i portalach napisać że jestes igborant i zero jak banujesz ludzi za nic na dp i nikt mi tego nie skasuje i banu nie da.!!!

A Jak chcesz to ci pseudo redaktorku z kolesiami gówniarzami z dp udowodnie że za 2 dni jak mnie nie przeprosisz publicznie i nie odszczekasz swoiego pajacowania z banowaniem i używania sobie bo mam ban to Ci zrobię taki pokaz wpisów anty dp w necie że dp straci dużo i wiarygodnośc bo jest skandalem jakie metody sa uzywane do walki z wolnością swłowa i że nagminnie sie banuje ludzi dla kaprysu kretynów z dp.

Lisek REDAKCJA  14 #25 14.04.2011 00:14

Eh, zgubiłem się, sam już nie wiem kto nas sponsoruje...

Ryan   15 #26 14.04.2011 00:33

Liberalna cywilizacja śmierci nam płaci. To jasne! ;)

A dla zabawy zatwierdziłem jeszcze dwa komentarza Nazira. :]

  #27 14.04.2011 00:33

Woow nawet jesli to dywersja to i tak piekny atak w trola, niewierze ze ktos dal taki koment na "DP", logika mowi ze takich zeczy sie na "DP" nie pisze!

TestamenT   13 #28 14.04.2011 00:37

No cóż widać że na parafii dobreprogramy gdzie administratorzy czynią posługę nie mają lekko.
Ale taka jest cena bycia popularnym wortalem

Ryan   15 #29 14.04.2011 00:37

Pwrfeniks: Chciałbym, żeby to była podpucha, naprawdę. :) Zatwierdziłem powyższe trzy komentarze głównie mając w pamięci wątek z forum sprzed ~2 miesięcy. Pisano w nim, że powinno być więcej moderatorów, bo nie zauważamy spamu i go przepuszczamy. To nie tak. Mamy dosyć wysoki próg bólu. ;]

Druedain   14 #30 14.04.2011 00:39

@zboj87 Tworząc tutaj profil i nadając mu cechy mające sprawić, że będzie się to w jakiś sposób wyróżniać tworzysz swoje "software'owe" drugie ja, więc chyba trochę za późna na pisanie takich rzeczy

Ryan   15 #31 14.04.2011 00:53

Ciekawostka: wśród ostatnich 100 odrzuconych komentarzy, ponad 60 napisał Nazir. W większości z nich (prawdopodobnie we wszystkich, ale nie zamierzam poświęcać mu aż tyle czasu) porównuje nas on do "Białorusi i Cuby". Jest tak nieugięty, że komentuje gdzie się da: aktualności, artykuły, programy, blogi.

Tak po prawdzie to dochodzę do wniosku, że wyrządziłem krzywdę Powerfeniksowi umieszczając jego przykład we wpisie z Nazirem. Pozostaje mi jedynie mieć nadzieję, że teraz rozumie jak postrzegam jego wypowiedzi okraszone "to oczywiste" i "tylko ignorant nie zauważy". Mają taki sam wydźwięk jak wypowiedzi Nazira, z tą różnicą, że nikogo nie obrażają, są dużo bardziej poprawne gramatycznie i nie mają znamion chorobliwej obsesji. ;)

  #32 14.04.2011 00:58

Az trudno uwiezyc ze ktos z takim tekstem podbija na portal informatyczny, no ale co tam pzdr.

  #33 14.04.2011 01:06

@Ryan a kiedy dotrzymasz slowa i zostanie przywrocona mozliwosc dodawania moich komentow?

  #34 14.04.2011 01:07

Nazir czy jak mu tam powaznie przegiol to bez dwoch zdan !

Ryan   15 #35 14.04.2011 01:10

A obiecywałem? Jutro odświeżę sobie pamięć i podejmę odpowiednie kroki. :)

Xelosu   4 #36 14.04.2011 04:15

Generalnie wpis fajny, mam tylko jeno ale:

"Umówmy się, drodzy Czytelnicy, że złotem głupców nazywać też będziemy pewien typ przekonań. Przekonań bezpodstawnych. Przekonań, że czyjeś złoto wpływa na treść tego, co publikujemy na dp."

Tak jak ktoś już pisał w innym wątku. Nie mam złudzeń, portal musi na siebie zarabiać. Tylko, można to robić otwarcie i być uczciwym względem czytelników. Zrobić oficjalny "partner list", ich produkty "polecać", a nie pisać newsy "o niczym" byle by logo zaprezentować..
Niestety, objęta przez portal strategia jest odmienna i wywołuje u mnie negatywne uczucia.

Przykładem może być test antywirusów. Od poważnego serwisu oczekiwałbym prawdziwego testu, a nie "pseudo testu". Czy wyniki były ustawione, tego nie wiem. Na pewno sposób przeprowadzania testu i wyłonienia zwycięzcy był mocno kontrowersyjny i stworzył miejsce dla podejrzeń..

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #37 14.04.2011 07:23

@januszek
Lem pisał na tyle ogólnie że każdy znajdzie w tym stwierdzeniu coś innego ...
@Ryan
Frustratów z niską samooceną nigdy nie brakowało w naszym kraju ... Osób ,które za swoje porażki obciążają wszystkich dookoła nie zauważając swoich zaniedbań. Osób , które namiętnie mylą anarchię z demokracją a wolność słowa z rozpowszechnianiem treści obraźliwych i oszczerczych . Smutne to i niestety ... takie polskie :(

januszek   22 #38 14.04.2011 07:54

@Pangrys: No tego akurat znanego cytatu nie napisał... ;) To wyrwany z kontekstu cytat z rozmów Lema z Beresiem. I to chyba z pierwszego wydania bo w drugim ("Tako rzecze Lem") nie mogłem tego wcale znaleźć... ;)

Ryan   15 #39 14.04.2011 11:19

@Xelosu: Z przykrością muszę stwierdzić, że jesteś w błędzie. Tak, skądś pieniądze muszą się znaleźć. Ale to wcale nie znaczy, że reklamy wpływają na treść. Pisałem o tym poprzednio: musielibyśmy być naprawdę malutkimi, głupiutkimi misiami, żeby postępować tak, jak twierdzisz, że postępujemy. A już koncepcja pisania newsów pod logo - kosmos! W życiu bym nawet na to nie wpadł.

Test antywirusów nie jest żadnym dowodem. Kuba spędził kilkanaście dni testując darmowe rozwiązania przy użyciu sporej bazy wirusów. Wyniki wyszły jakie wyszły, ciężko żebyśmy zmieniali wyniki, żeby wszystkich zadowolić. Bo to niewykonalne i nawigowanie w tym kierunku może przynieść wyłącznie szkodę. Szczególnie, że i tak zawsze ktoś będzie niezadowolony, bo każdy inaczej postrzega rzeczywistość. Szczególnie jeśli chodzi o mistyczne działanie antywirusów, którego i tak spora część użytkowników tychże nie rozumie. ;)

@Pangrys: Nah, to uniwersalnie ludzkie. :)

Dimatheus   23 #40 14.04.2011 11:55

Hej,

Zawsze tak było i zawsze tak będzie - znajdą się ludzie, którzy nawet w najprostszych, najbardziej oczywistych sprawach znajdą spisek, podwójne dno czy materialne korzyści osób trzecich. Trzeba się liczyć z tym, że nie będą milczeć; wręcz przeciwnie - będą szukać sposobu, by zajść za skórę.

Ale to po trochu jak z małym dzieckiem, które płacze - nie mylić z niemowlakiem. Płacze na przykład, gdy coś chce, gdy czegoś zabronimy i tak dalej. Jeśli na każde jęknięcie będziemy reagować, dziecko nauczy się, że to najlepszy sposób dochodzenia do swego. Jeśli zaś nie będziemy w takich sytuacjach reagować, dziecko zrozumie, że takie zagrania są nieskuteczne. Jednym słowem ignorowanie jest najlepszym sposobem ochrony. Jeśli wszyscy będą olewać sprawę, troll za długo nie podziała. To coś w stylu tej łasicy, o której mówiłeś na zlocie. :)

PS. Oczywiście nie zachęcam do ignorowania płaczu dziecka, gdy te jest głodne lub ma mokro... :P

Pozdrawiam,
Dimatheus

  #41 14.04.2011 13:28

@Ryan
Ignorantem jesteś Ty i tak boleszecicka sitwa z DP która jak nie potrafi redagować portalu to dajecie ban za róznice zdań...
Ale inni juz publikują news o was i nie banują - kasuja prawdy szmaciarze gówniarze...

LIST I PROTEST OTWARTY od FonoMS vel. Nazir50.

List jest juz publikowany na WP o ING PC WORLD inne...
Czas skończyć z farsą i faszyzmem i metodami łukaszenki na DP.!!!

Najpierw pan Prezydent Komorowski musi gówniarzy SB''eków z wportalu DP pouczyć o wolności słowa bo panują metody zamykania ust i banowania ludzi za inne zdanie i panują zasady Białoruś i Cuba bo sitwa linuksiarzy i pseudo redaktorów dp blokuje komentarze i publikują to co łukaszenko dla ciemnoty.

#
Panie komorowski, jak długo będzie na dp panować zasada panująca na Białorusi i Cubie,Iranie... i blokowanie ust jak nie pasuje wypowiedz z linią klakierów i sitwy linux z dp.

  #42 14.04.2011 14:31

DP - jesteście forpocztą Białorusi i Cuby w wolnym świecie ;-) i to wszystko 2 tygodnie po prima aprilisie :-)

Powerfeniks   4 #43 14.04.2011 14:33

@Nazir50 niewiem czy ty to zeczywiscie piszesz, ale jesli tak to daj se spokoj bo agresja i ublizajac innym ludziom do niczego niedojdziesz.

Powerfeniks   4 #44 14.04.2011 14:38

Rozumiem wyrazic swoje zdanie o pewnych sprawach, jak cos sie niepodoba to zawsze to mozna opisac nieobrazajac zywych ludzi!

Powerfeniks   4 #45 14.04.2011 14:41

@Xelosu mam bardzo podobne zdanie, dziwny zbieg okolicznosci ;]

mati75   7 #46 14.04.2011 14:42

@Nazir50 vel FonoMS

Dziecko drogie ty masz coś z głową. To trzeba leczyć o ile nie jest za późno, ale pewnie jest. (:

@Ryan

Jak zwykle wymiatasz.

  #47 14.04.2011 15:41

@Powerfenks
Tak to Ja piszę jako protest metod jakie stosuje DP.
Nie muszę pdwijac ogona jak inni i cicho, i kolejny nick nowy jak inne pokrzywdzone osoby przez sitwę cwaniaków gówniarstwa...
ale czas aby zmienic poważnie zasady na jakich ktos ban dostaje i za co jak to jest na całym swiecie i i portalach a nie zasadach łukaszenko i Białoruś... z dnia na dzień bez wyraznego powodu jakis pajac z dp wkleja Ci blokadę i nie masz prawa nic pisać... a hamstwo pomówienia linuksiarzy dalej płyna wolno i wykazują jak to linux jest cool i więcej od MS a kto ma mS to Troll i ubliżania... coś nie tak i kto jest zły i chory...

redakcja od wczoraj nie wie co zrobić i jak ukarac winnego mojej blokady lub innych... więc teraz idą w zaparte i próba mnie obwiniania i obrażania...co widać kto pisze i jak jest redagowany wpis komentarza anty nazir50.

A wystarczy tylko przeprosić i odblokowac mnie i innych jak sweet -Jola czy jak tam inaczej....

Ludvick   8 #48 14.04.2011 16:06

@Nazir/FonoMS/etc.

Po co Ty to wszystko piszesz? Naprawdę, sprawia Ci przyjemność pisanie po raz nie wiadomo który że DP = Białoruś/Cuba/Iran? Chłopie, jeśli Cię tu nie chcą, to po jakiego czorta się tu pchasz?

Poza tym, czy kiedykolwiek przeczytałeś to:

"III Komentarze

Każdy Użytkownik może komentować treści opublikowane w Vortalu poprzez formularze komentarzy.
Wypowiedzi w komentarzach powinny być formułowane w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.
Komentarze Użytkowników Zarejestrowanych publikowane są natychmiast po ich wysłaniu przez komentującego.
Komentarze Użytkowników nie zarejestrowanych mogą pojawiać się z opóźnieniem ponieważ muszą zostać zatwierdzone przez moderatora.
Komentarz nie zostanie opublikowany w całości bądź części jeśli zawiera:
a. wulgaryzmy;
b. treści mogące obrażać inne osoby;
c. sformułowania mogące obrażać jakąkolwiek grupę społeczną, etniczną lub wyznaniową;
d. sformułowania, które są nakierowane na eskalowanie konfliktów pomiędzy komentującymi;
e. informacje na temat nielegalnego pozyskiwania programów oraz łamania zabezpieczeń;

Komentarz nie zostanie również opublikowany jeśli:
a. pozbawiony jest jakiejkolwiek logicznej treści;
b. nie ma związku z tematem komentowanego newsa i/lub może utrudniać innym użytkownikom korzystanie z Vortalu;
c. został wprowadzony przez osobę, która notorycznie łamie zasady zamieszczania komentarzy oraz utrudnia użytkownikom dyskusje związaną z publikacją;
d. zawiera elementy kodu HTML lub JavaScript (np. znaki "");
e. ma charakter reklamowy - promuje firmę bądź serwis internetowy.

W przypadku gdy zasady nie są łamane w sposób szczególnie uciążliwy, Redakcja może zastępować "gwiazdkami" słowa i zwroty naruszające zasady.
Jeśli komentarz nie ukazał się w ciągu 2 godzin, a użytkownik jest przekonany, iż nie narusza zasad Regulaminu, może zgłosić ten fakt Redakcji na adres: redakcja@dobreprogramy.pl
Redakcja i właściciel Vortalu nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
W przypadku naruszenia zasad w opublikowanym komentarzu, a w szczególności naruszenia dóbr osobistych osób, prosimy o kontakt na adres redakcyjny aby Redakcja mogła natychmiast podjąć odpowiednie kroki – włączając usunięcie komentarza oraz usunięcie autora z listy Zarejestrowanych Użytkowników."

Tak, to fragment regulaminu, dotyczący zamieszczania tu komentarzy - zwróć uwagę, że, zwłaszcza Twoje ostatnie komentarze, tu pod tekstem Ryana w jawny sposób naruszają co najmniej większość punktów regulaminu. Regulaminu, który miałeś prawo przeczytać, zanim zgodziłeś się na jego przestrzeganie. Nie chrzań, więc, że ktoś Cię ukarał za niewinność, bo jesteś całkowicie w błędzie. Jeśli nie akceptujesz kulturalnego zwracania się do innych, nawet, jeśli masz na dany temat inne zdanie, to dobreprogramy.pl, naprawdę, nie są miejscem dla Ciebie. Zakładając pierwsze i każde następne konto na tym portalu (UWAGA!) ZGODZIŁEŚ SIĘ NA PRZESTRZEGANIE WSZYSTKICH PUNKTÓW REGULAMINU, w tym, również tych o uprzejmym prowadzeniu dyskusji, a większość Twoich komentarzy była i jest pełna jadu, nienawiści i obraża nie tylko Redaktorów, ale również znieważa innych użytkowników. Jeśli nie pasuje Ci regulamin, na którego przestrzeganie się zgodziłeś, to po co jeszcze "robisz sobie koło pióra"? Pamiętaj, że groźby publiczne i szkalowanie innych podchodzi pod paragrafy...

TestamenT   13 #49 14.04.2011 16:18

Są 3 rodzaje prawdy: cała prawda, prawda i gówno prawda.
Jak myślicie jaką prawdę reprezentuje człowiek Nazir50 vel FonoMS?
To co wypisuje Nazir50 świadczy że słusznie został skazany na banicie.

I przykre jest to że na parafii o takich ludziach długo będzie się pamiętać a przecież na to nie zasługują.

Ryan   15 #50 14.04.2011 16:23

@TestamenT: nie "prawda" tylko "święta prawda". ;)

trux   11 #51 14.04.2011 17:51

Do tej pory nie miałem pojęcia, że pacjenci szpitali psychiatrycznych mają dostęp do internetu.
Niby mówią - polska służba zdrowia jest biedna, a tu proszę w psychiatrykach są komputery :)

Nazir50. poproś lekarza o zmianę leków, bo te które obecnie przyjmujesz najwyraźniej ci szkodzą.
Jak byłeś przyjmowany na oddział szpitalny, to przestawiałeś się jako Nazir50, czy FonoMS?
To jest ważne pytanie, ponieważ większość osób umysłowo chorych twierdzi, że są Napoleonami.
Może opowiesz nam, jak tam jest :)

Xelosu   4 #52 14.04.2011 21:39

@Ryan
No skusiłeś mnie żebym ci zaproponował kilka newsów o niczym

Najbardziej pamiętny był o pewnym "łamaczu haseł", który cytuje "łamie TrueCrypta w kilka sekund". Sam news, był niczym innym jak reklamą, chyba sam oryginalny tytuł to świetny slogan bo z rzeczywistością nie miał absolutnie nic wspólnego.

kolejny nowszy: "Testujemy adapter Intel WiDi, czyli 720p po WiFi "
A czemu ten konkretnie adapter was zaciekawił? Ani to nie jest jakaś innowacja, ani rewelacja. Jest niby news, ale po co skoro jest też recenzja w dziale lab? Ten news ma 1 tylko funkcje REKLAMA.

I było już kilka tego typu postów, czy braliście za to kasę czy nie, jak mowie tego nie wiem i raczej nie spędza mi to snu z powiek. Nie mam też powodu nie wierzyć w to co mówisz w tej sprawie.

To co mnie interesuje to wrażenie jakie się tworzy dookoła portalu. No nie zaprzeczysz, że macie jakiś tam partnerów. Pojawia się od czasu do czasu jakiś konkurs intel, jakaś firma rzuci darmowe kody czy wersje programu specjalnie dla dobreprogramy.
W takim razie czemu nie decydujecie się na otwartość. Tak jak pisałem gdzie jest partner list? Po co te sekrety?

Była jakaś tam akcja, z BitDefenderem. Mieliście podpisane, że przez jakiś tam czas pobieranie softu jest tylko z waszych serwerów (tak pisał Krogulec). I co nie można było napisać:
"Drodzy czytelnicy, nasz portal został ukoronowany przez producenta XYZ tym, że przez pierwsze XXX program będzie dostępny jedynie u nas", albo coś w ten deseń? I ludzie wiedzą co i jak. A nie przekierowuje ich ze strony producenta na DP nie wiadomo czemu, ktoś tam wstawił link do alternatywnego źródła.. i zrobiło się zamieszanie. I po co to wszystko?

Co do testu. Moje zastrzeżenia dotyczę tego jak test był opisany i jak analizowane były wyniki. Test nie spełniał warunku powtarzalności, a więc z punktu widzenia naukowego był bezwartościowy.
Nie twierdze, że ktoś się nad nim nie napracował. Testowanie takich spraw nie należy do lekkich zwłaszcza, że nie ma żadnych norm, którymi można by się podeprzeć. Ale w takiej sytuacji, należałoby najpierw stworzyć sobie taką "roboczą normę", a potem według niej testować. W takim przypadku, każdy Jan Kowalski używając tej samej "roboczej normy" i tych samych danych, otrzymywałby takie same (w granicach błędu) wyniki.
I to byłby test.

Podsumowując:
Pisząc mój komentarz miałem na celu uświadomienie wam, że to co ja (JA) odbieram jako obraną przez was strategię, buduje nie najlepszy wizerunek portalu. W końcu to jak inni (w tym JA) was postrzegają, zależy również od was. Wiadomo wszystkich się nie zadowoli, ale warto pomyśleć czy taki np. zaproponowany prze zemnie "partner zone" nie byłby złym pomysłem.
Można się śmiać z ludzi doszukujących się "spisków", albo można postarać się minimalizować bodźce wywołujące te "teorie". Czy portal DP może z ręką na sercu powiedzieć, że robi wszystko żeby pozostawiać ich jak najmniej?

Xelosu   4 #53 14.04.2011 22:55

Sorry, że jeden pod drugim, ale tak z ciekawości zapytam:
Ryan też może wygrać tego pendrive-a? Bo w sumie jego wpis jest najlepszy z takich "uniwersalnych" wpisów ;p

Semtex   19 #54 14.04.2011 23:39

Obyśmy pewnego dnia nie zobaczyli zamiast strony głównej, planszy z taką mniej więcej treścią:

"Hacked by Front Wyzwolenia Dobrychprogramów- Nazir vel... blabla"

:P

trux   11 #55 15.04.2011 03:10

semtex@
Od samego początku miałem takie skojarzenie: Nazir=Muslim :)

TestamenT   13 #56 15.04.2011 10:27

@trux ja raczej bym określił go jako ekstremistę.

Ryan   15 #57 15.04.2011 11:43

@Xelosu: pokusiłem się o poszukanie tego newsa. Nie ma w nim słowa o łamaniu w kilka sekund, jest o sprawdzaniu 2.5k haseł na sekundę. Nie wydaje mi się ta liczba specjalnie naciągana. Poza tym zabawne jest to, że nie widzisz podobnych aktualności o innych dodawanych do bazy programach. Przykładowo:
http://www.dobreprogramy.pl/Tomahawk-nowy-odtwarzacz-multimediow,Aktualnosc,2409...

Prawie zawsze, kiedy pojawia się w bazie coś nowego, wartego opisania, pojawia się na ten temat news. Nie inaczej było w przypadku Passware Kit.

Testujemy sprzęt, jaki dostaniemy od producenta lub dystrybutora po kontakcie z nim w sprawie tegoż. Testujemy też sprzęt, który nas osobiście interesuje, w tym gadżety, które sobie sami sprawiamy. Gdyby prawdą była asercja, że testy to kryptoreklama, rzeczony sprzęt nie dostałby oceny 7/10, tylko coś wyższego, prawda? Komp MSI, który dostaliśmy do testów, otrzymał ocenę 5/10. Faktycznie, śmierdząca kryptoreklamą praktyka!

Co do wyboru: nie zamierzamy testować wyłącznie rzeczy dobrych. A już na pewno nie zamierzamy testować wyłącznie rzeczy, które Ciebie interesują. News nie jest reklamą sprzętu, news jest sposobem na wskazanie, że poza główną stroną jest dział lab, a w nim pojawił się test. Klikalność w belkę menu jest stosunkowo niska i to w obecnej chwili najlepszy sposób na otrzymanie od czytelników feedbacku dotyczącego tekstu. Ponadto skoro już opisaliśmy coś, fajnie byłoby, gdyby ktoś ten opis przeczytał. News towarzyszący jakiejkolwiek poważniejszej treści: recenzji, artykułowi, materiałowi wideo, pojawia się na stronie niemalże od zawsze. Przynajmniej od 5 lat. A od drugiej wersji dp komentarze pod newsem i artykułem są połączone. Jest to zresztą funkcja, której domagali się czytelnicy.

Masz też dziwne oczekiwania wobec portalu. Mamy mieć podstronę z listą reklamodawców? Nikt czegoś takiego nie ma, bo to bez sensu. Ktoś kupuje X odsłon i kiedy się wyczerpią, reklama znika. Utrzymywanie takiej listy byłoby absurdalne. A o *wszystkich* wspólnych akcjach informujemy odpowiednimi aktualnościami.

Często też choć nie musimy, dla świętego spokoju, odpowiadamy na pytania drążące. Bo chyba nie jest specjalnie zaskakujące, że jeśli pojawia się akcja z Intelem, Corelem, MS czy kimkolwiek innym, to nie znaczy, że wyskakujemy jak filip z konopi i sami z dobroci serca coś takiego robimy. Jakiej jeszcze przezroczystości oczekujesz?

Nie rozumiem o jakich warunkach powtarzalności mówisz. Na maszynie testowej wirusy mają szansę rozpleniać się. W takiej sytuacji każdy test na tej samej startowej próbce wirusów jest unikatowy, bo nawet prozaiczne otworzenie okna eksploratora w katalogu z odpowiednim wirusem może dać w efekcie inne środowisko testowe. Nawet gdybyśmy udostępnili próbkę wirusów, którą testowaliśmy, nie bylibyśmy w stanie zagwarantować powtarzalności testu. I Ty to doskonale wiesz. Doskonale też zapewne wiesz, że publikując wirusy do testów narazilibyśmy się kosmicznie: tego robić nie wolno.

Pisanie, że to test faworyzujący kogoś, np. partnerów i że wymaga przejrzystości jest wyssane z palca. W historii dp przypominam sobie, że partnerami w jakimś zakresie byli Avast, ArcaVir, G-Data, BitDefender, AVG, Panda, Symantec, MS. Nigdy nie mieliśmy nic wspólnego z Avirą, która w teście świetnie wypadła. Ale nie jest tak, żeby tego testu nie dało się przeprowadzić lepiej. Z tym się nie kłócę, szczególnie że zawsze, wszystko można zrobić lepiej.

Twoja opinia na temat portalu jest, z całym szacunkiem, skrzywiona przez Twoją percepcję i Twoje preferencje. Szczególnie wyraźnie podkreślasz to pisząc o Intel WiDi. To, że dla Ciebie coś jest dziwne, bezużyteczne, bezsensowne, nie znaczy, że nie interesuje nikogo.

I wreszcie, pisałem o tym poprzednio: sytuacje kontrowersyjne, konfliktowe i wątpliwe praktyki szkodzą nam. Po co mielibyśmy się starać je wzniecać? Dlaczego nie mielibyśmy dążyć do ich minimalizacji? Od czasu do czasu jacyś komentujący sugerują, że robimy jakieś niecne rzeczy dla pieniędzy. Tyle że takie pieniądze są bezwartościowe, bo kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw, a efekt wizerunkowo i - pośrednio - finansowo jest koszmarny. My o tym wiemy i nie zamierzamy głupot popełniać.

Co nie znaczy, że błędów nie popełniamy. Staramy się, ale jesteśmy tylko ludźmi. Problem w tym, że każdy ma odmienną opinię na temat tego, co jest błędem. Poczytaj co pisze Powerfeniks. Już nawet ignorując moją opinię na temat sensowności pisania o rocznicach jądra, jaki jest sens pisać o rocznicy ZAPOWIEDZI, że jądro powstanie? Ale w jego mniemaniu to karygodny błąd. Bardziej ekstremalną postawę prezentuje Nazir, dla którego wszystko co nie głaszcze MS jest błędem. Nigdy się nie dogodzi każdemu. Uwierzysz lub nie, ale zależy mi na tym, żeby ograniczać wątpliwe sytuacje.

I nie, Ryan nie może wygrać pendrive'a. Ryan przykładowo na jednym z HotZlotów oddał wylosowaną klawiaturę, mimo iż nie był wtedy członkiem redakcji. Ale Ryan uważał, że skoro wcześniej był, byłoby to nie fair. ;)

TestamenT   13 #58 15.04.2011 12:18

Nie pisze się Cuba tylko Kuba. Polacy nie gęsi własny język mają.
Ten sam komentarz Nazir50 vel FonoMS przeczytałem na pc world pod wiadomością o Bronisławie Komorowskim i jakoś nikogo nie obchodzą tam jego wypowiedzi.

Co do długiej a jakże ciekawej wypowiedzi @Ryan.
Reputację bardzo długo się tworzy i można ją szybko straci. A co za tym idzie można również stracić użytkowników jak i partnerów. No bo kto chciałby w tedy korzystać z mało wiarygodnego portalu?

I polecam korzystanie z różnych wortali żeby poznać różne opinie na ten sam temat.

parasite85   8 #59 15.04.2011 13:34

@Nazir
Otwarcie od dawna na łamach portalu Dobreprogramy pisze, że na moich komputerach osobistych gości MS Windows i MS Office ponieważ Linux nie spełnia moich wymagań. Jakoś nie zauważyłem ostrzeżeń, banów i innych kar porządkowych. Nie zaobserwowałem również skasowania jakichkolwiek moich komentarzy. Powiem więcej porównałem na blogu MS Office i OpenOffice. Oczywiście była to bardzo subiektywna ocena (chociaż starałem się zauważyć zalety i wady obu rozwiązań) z której jasno wynika, że JA preferuje MS Office'a mimo, że jest to rozwiązanie płatne...kurcze, chyba musiałem dać jakąś łapówkę bo nie dość, że mnie nie zablokowali to jeszcze udostępnili moje wypociny....
@semtex
Podobno można poznać człowieka po jego wypowiedziach. Z wypowiedzi publikowanych przez użyszkodnika Nazir jakoś nie mogę się doszukać oznak inteligencji wyższej od przeciętnego czterolatka z bogatszym zasobem wulgaryzmów i jakimiś wiadomościami (np. dyktatura na Białorusi).

Ryan   15 #60 15.04.2011 14:28

@parasite85: W redakcji pracuje się nie tylko na Windowsie i MSO. Część z nas pracuje na Mac OS X albo Ubuntu. Ale faktem jest, że większość systemów to Windowsy 7. :)

  #61 15.04.2011 21:08

Siemka, tak przypadkiem wpadłem na tą stronę ...he.
Co to za tzw. "pyskówka" ...he he na DOBREPROGRAMY ??
Kumam o co biega ale raczej to nie jest potrzebne bo jeszcze ktoś coś sobie zrobi. -Wiadomo... ?! -I będzie bieda ...hee.
Ps. To tylko moje zdanie !!
Pozdrowił.

video   10 #62 16.04.2011 16:46

Właśnie pod moimi oknami przeszła demonstracja nacjonalistów(mieszkam w Opolu). Jestem bardzo tolerancyjny i mimo że ów poglądy są hmm krzywdzące, to zdaje sobie sprawę iż ktoś może takie poglądy mieć i wolę o tym wiedzieć, niż się tylko domyślać. Wracając do tematu cenzury. Nie lepiej oddać ją w ręce użytkowników w systemie oceny i ukrywania nisko ocenionych odpowiedzi?
Powszechnie przyjęło się że większość ma rację, a z doświadczenia przyznam że to działa.
Pozdrawiam.

Xelosu   4 #63 18.04.2011 18:53

@Ryan

No trochę się nie popisałeś teraz. Owszem "obecny" tytuł tego newsa nie brzmi już tak jak mówiłem, ale przeglądając komentarze można wywnioskować, że tytuł został zmieniony.

Natomiast gdzie napisałem, że stosujecie kryptoreklamę? Napisałem wręcz w poprzednim poście, że "Nie mam też powodu nie wierzyć w to co mówisz w tej sprawie."..
Chodzi mi o wrażenie. Owszem jest ono moje i zgadzam się w 100% z twierdzeniem że:
"Twoja opinia na temat portalu jest, z całym szacunkiem, skrzywiona przez Twoją percepcję i Twoje preferencje."
Niestety ta opinia odnosi się do każdego jednego osobnika posiadającego "własną percepcje i preferencje". Przykładowo twoje spojrzenie na portal też nie jest wolne od tej wady, a twoje z nim związanie powoduje, śmiem twierdzić, znacznie większe "skrzywienie" niż moje.
Ja nie mam absolutnie żadnego interesu w tym, czy ten portal jest taki czy owaki. To, że chce mi się tu z tobą dyskutować i tworzyć tzw. Feedback (swoją drogą w Polsce zupełnie niedoceniany, a zachwaszcza jeśli jest krytyczny) jest traktowane jak "atak".

Nigdzie nie pisałem o liście reklamodawców. Reklamodawca jest zleceniodawcą, a więc trudno go nazwać partnerem..
Mówiłem o sytuacjach, w których wdajecie się we współprace. Takie listy ma każda poważna firma przykładem może być:
http://www.nvidia.pl/page/channel_partners.html
tak więc nie jest to wyssane z palca.

Jeśli nie rozumiesz o jakich warunkach powtarzalności mówię znaczy, że nie rozumiesz jak przeprowadza się test. Co zresztą potwierdza twój przykład. Procedura testowa musi dążyć do ELIMINACJI wszystkich składowych zmiennych, które mogą wpływać na wyniki testu. Takie "otwarcie okna explorera" powinno być opisane w procedurze testowej. Albo jest dopuszczalne, albo nie. Jeśli tak to ile konkretnie razy i w jakich odstępach czasu.
Jaki sens ma robienie testu gdzie takie podstawowe elementy nie są oznaczone..
Piszesz, że zmienia się "Środowisko testowe". Jeśli środowisko testowe zmienia się dla każdego badanego obiektu, to jak można porównywać wyniki takiego testu?
To tak jakby testować dwa parasole, jeden w deszczu, a drugi na słońcu i porównywać wyniki pomiaru wilgotności ubrania.
Taki test też odbywa się w dwu rożnych środowiskach testowych i chyba jasne jest dla każdego, że porównywanie ich wyników jest co najmniej niepoważne.

I to nie jest jakiś mój wymysł, wystarczy wyszukać sobie jakąkolwiek normę testową i zobaczyć, że dla każdego testu jest opisana DOKŁADNIE KAŻDA czynność, jest podane w jakiej temperaturze należy test wykonać, przy jakim ciśnieniu i jakiej wilgotności powietrza, z użyciem jakich narzędzi (klasa, typ etc.).
I wiadomo, że każdy test jest unikatowy, bo taka jest właściwość świata w którym żyjemy. Dlatego każdy wyniki jest obarczony tzw. błędem.

W sumie podsunęło mi to fajny temat na wpis na blogu.. może się skuszę.

Wracając do tematu. Nikogo tu nie będę krzyżować, taki już mam sposób bycia i tak zostałem wyszkolony, aby zwracać uwagę na wszystko nawet "drobnostki", które w moim przekonaniu mogą być problematyczne. Ja osobiście bym się cieszył nawet z takiego posta, bo oznacza to, że przynajmniej ktoś przeczytał i chciało mu się poświęcić chwile, żeby coś odpisać.
To tak jak w tej "Bajce o ptaszku": nie każdy kto na Ciebie na*** to twój wróg.
A zrobicie sobie z tymi moimi wywodami co tam będziecie chcieli..

Jeszcze skomentuje tylko to:
"Powszechnie przyjęło się że większość ma rację"
Największy mit w historii ludzkości.

przemo_li   11 #64 11.06.2011 21:36

1) Są kraje w których do wieku dodaje się 9 miesięcy.
2) Sam twórca kernela o nazwie Linuks (czyli Linus Torvalds), nie może się zdecydować jaką datę obrać na datę urodzin i przyznaje otwarcie, że co najmniej 4 są w porządku.

Add2.
Szkoda, że DP się nie zdecydowało na jakąś akcję z tej okazji, choćby jednodniowej skórki, albo specjalnej edycji pirata. Ale, od tego mamy blogi aby "nadrabiać" "braki" DP ;P