Piryt

Piryt to minerał żelaza, z powodu wizualnego podobieństwa do złota, często nazywany złotem głupców. Znaczenie tego określenia jest dosyć oczywiste, ale tak szalenie twórcza jak ja osoba, postanowiła ukuć zupełnie nowe. Z racji tego jaki twórczy jestem, postanowiłem też pisać o sobie w trzeciej osobie.

To znaczy On postanowił. On.

Umówmy się, drodzy Czytelnicy, że złotem głupców nazywać też będziemy pewien typ przekonań. Przekonań bezpodstawnych. Przekonań, że czyjeś złoto wpływa na treść tego, co publikujemy na dp. Lub, przypuszczam, co publikuje znakomita większość portali w sieci, które mimo iż zapewne nie kierują się ukrytą, złowieszczą agendą, o działania takie jest notorycznie posądzana.

Dziś jest dzień szczególny, bo na przestrzeni godziny udało mi się dowiedzieć, że złoto nie śmierdzi i mam nie jednego pana, a dwóch. Gdybym uważniej słuchał, pewnie znalazłbym kolejnych. Najpierw zbanowany niegdyś za plucie jadem Powerfeniks zarzucił nam siedzenie w kieszeni MS. Jego zdaniem w pogoni za złotem, zapomnieliśmy jak być obiektywnymi. „Tylko kompletny ignorant” nie zauważy tego, co robimy. Jesteśmy „niewiarygodni” bo „nie daliśmy informacji o najważniejszej rocznicy w świecie open source”.

Rocznica ta to dwudziestolecie powstania kernela Linuksa. Nie, wróć. Dwudziestolecie zapowiedzenia, że powstanie kernel Linuksa. I dałem się w „dyskusję” na ten temat wciągnąć. Jakiż ja jestem głupi.

To znaczy On jest głupi. On.

Nieważne, że normalnie świętuje się rocznice narodzin, a nie poczęcia. Czułbym się nieswojo, gdyby moi rodzice kroili ciasto ze świeczkami na trzydziestą rocznicę seksu. Tak jak ojciec nie chce sobie wyobrażać, że córka jest aktywna seksualnie, tak ja nie chcę sobie wyobrażać, że moi rodzice byli. Lub są. Brrr! Ale zbaczamy z tematu...

Istotne jest to, że tak jak pisałem wcześniej, niespełna godzinę później natrafiłem na komentarz Nazira. Tak, tego Nazira, któremu zdaniem niektórych „pozwalamy trollować”, a którego cztery czy pięć kont już usunęliśmy. Tym razem jako FonoMS (tak nasi kochani, czujni Czytelnicy, to ta sama osoba!) napisał:

Dlaczego są blokowani uzytkownicy MS i dp zaczyna stosować metody znane z Białoruś i Cuba... jednym słowem zamykanie ust innym kto nie z klubu dp linux.

Nie żeby to był jedyny jego komentarz na ten temat. To tylko ten jeden, na który ja trafiłem. Gdybym miał możliwość poprowadzenia z nim dialogu, przypuszczam że też bym się czegoś dowiedział o magicznym finansowaniu Linuksowej Mafii.

To znaczy On by się dowiedział. On.

Bo istnienie spisków, tajnych układów i szemranych interesów jest faktem. Nie, to za mało. Oczywistym faktem, którego tylko kompletny ignorant nie zauważy! Zatem niech będzie, jestem kompletnym ignorantem.

To znaczy On jest ignorantem. On.