reklama

Rymdkapsel na Steamie już 30 stycznia, u producenta bez DRM

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydana w zeszłym roku na konsolę PS Vita oraz urządzenia mobilne gra Rymdkapsel, opracowana przez studio Grapefrukt Games, zostanie wydana także na Steamie. Tytuł ten został już sprzedany ponad 200 tysięcy razy, a od 30 stycznia ma być dostępny także na Windowsa, OS X i Linuxa. Na stronie projektu możemy z kolei znaleźć informację, że gra zostanie na niej wraz z dodatkami, bez zabezpieczeń DRM.

Rymdkapsel jest strategią z gatunku tower defense, w której głównym celem jest zwiększenie populacji oraz jej ochrona. Akcja dzieje się w kosmosie, na pokładzie stacji kosmicznej. Gracz zmuszony jest na przemian budować i chronić bazę. System budowania oparty jest na trzech surowcach – energii elektrycznej (kolor niebieski), żywności (żółty) oraz materiałach budowlanych pozyskiwanych z kryształów (różowy). W trakcie gry należy uważać, ponieważ materiały budowlane i żywność nie są surowcami odnawialnymi, więc nieumiejętne korzystanie z nich może się zemścić w dalszej części rozgrywki. Konieczne jest także budowanie systemu obronnego, ponieważ co jakiś czas na mapie pojawiają się wrogie jednostki, które należy jak najprędzej wyeliminować. Istotnym elementem Rymdkapsel są monolity, budowane, by prowadzić badania celem ulepszenia technologii. Gra jest wyglądem zbliżona do Tetrisa – sporo czasu zajmuje nam budowanie pomieszczeń tak, by zajmowały możliwie jak najmniej miejsca.

Pozostaje czekać na premierę. Tymczasem Rymdkapsel można pobrać z Google Play za 15,99 zł oraz z AppStore w cenie 3,99 USD. Na Bandcamp można kupić także ścieżkę dźwiękową z gry.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama