Rysiek 2.6.1

Strona główna iOS Podróże i transport Fotoradary i ostrzeganie
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja Rysiek pozwala na pozyskiwanie informacji o zagrożeniach na drodze, a także informowaniu o fotoradarach i patrolach policyjnych. Stworzony przez firmę tworzącą nawigację NaviExpert stanowi jej uzupełnienie. Jest udostępniany za darmo i bazuje na działalności społeczności: to użytkownicy zgłaszają zauważone problemy i punkty na które trzeba uważać, a następnie informowani są o nich inni uczestnicy ruchu drogowego korzystający z aplikacji.

Po zainstalowaniu Ryśka użytkownik jest witany kreatorem, w którym musi założyć konto (możliwe jest skorzystanie z konta Facebookowego), lub też zalogować się do już istniejącego. Po zalogowaniu aplikacja przechodzi do działania i informuje użytkownika o ewentualnych problemach korzystając z jego lokalizacji. Główne okno przedstawia uproszczoną mapę z zaznaczonymi punktami na które należy zwrócić uwagę, prędkość pojazdu jakim się poruszamy, a także obowiązujące ograniczenie prędkości. Aplikacja informuje o takich zagrożeniach i problemach na drodze jak: mobilne i stacjonarne fotoradary, patrole policyjne, złe warunki pogodowe, drogi w remoncie, stłuczki i wypadki, kontrola policyjna, a także blokada drogi. W przypadku innego zdarzenia użytkownik może skorzystać jeszcze z oznaczenia „uwaga”.

Działanie Ryśka opiera się na społeczności: to użytkownicy korzystają z aplikacji i informują innych o zdarzeniach na drodze, informacje są przesyłane w czasie rzeczywistym. Aplikacja dodatkowo posiada źródła zewnętrzne, dzięki czemu ilość informacji jest naprawdę duża. Za zgłaszanie problemów użytkownicy otrzymują punkty, które wraz z rankingiem mogą sprawdzić w ustawieniach. Te pozwalają na włączenie ostrzeżeń głosowych o poszczególnych zdarzeniach, a także informacji o konieczności zmniejszenia prędkości. Aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada w pełni spolszczony interfejs.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacje dla kierowców cz. 3 – aplikacje uzupełniające możliwości nawigacji

28
26.01.2016  •  Anna Rymsza

W dzisiejszym zestawieniu chcę przedstawić Wam kilka aplikacji, które uzupełnią możliwości Waszych nawigacji, albo które można do nawigacji wykorzystać, ale mają też dużo możliwości wykraczających poza prowadzenie po trasie. W niektórych przypadkach aplikacje te mogą pomóc zaoszczędzić czas lub pieniądze, choć jeśli szukacie sposobu na znalezienie tańszego paliwa, zajrzyjcie do pierwszego artykułu z serii. Yanosik – ostrzeganie, nawigacja i rejestrator Moim zdaniem najbardziej praktyczny z systemów ostrzegania kierowców i utrudnieniach na trasie i kontrolach to właśnie Yanosik, którego…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy