Rzut Okiem - Easy Touch ET-2034 Speed Force

Strona główna Aktualności

O autorze

Każdy gracz na pewno nieraz szarpał w produkcje wyścigowe. Zdecydowana większość nadal korzysta tutaj z klawiatury, niektórzy z gamepada, a pewnie niewielu miało okazję pobawić się w naprawdę komfortowych warunkach, bo z użyciem dedykowanej do tego rodzaju rozrywki kierownicy. Sporo osób wciąż myśli, że to zbytek – takie akcesoria do najtańszych bowiem nie należą. Dzięki firmie Easy Touch mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej jak działa ich najnowszy produkt dla tych wytrawnych amatorów „ścigałek”, a mianowicie kierownicy Steering Wheel ET-2034 Speed Force. I jedna rzecz jest pewna – frajdy z kółka nie zastąpi nic…

Na początek warto wspomnieć kilka słów o samym producencie. Easy Touch to polska firma kojarząca się w głównej mierze z peryferiami do komputerów, takimi jak klawiatury, myszki, czy głośniki. W jej ofercie znajdują się także materiały eksploatacyjne i - od niedawna - nawet produkty AGD, RTV oraz elektronika użytkowa. Marka Easy Touch zyskała na naszym rynku miano taniej i solidnej. Fakt faktem - urządzenie zostało porządnie zapakowane w dość duże pudło, zaś z informacji umieszczonych na opakowaniu od razu dowiemy się, że kierownica jest przygotowana do współpracy z PC, z pierwszym Xboksem Microsoftu, Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube. Wszystkie potrzebne wtyczki wyprowadzono bezpośrednio na kablu połączeniowym. Po rozpakowaniu kierownica zaprezentowała się w pełnej krasie - koło sterownicze wykonane jest z miękkiej gumy, która dość dobrze leży w dłoniach i podczas energicznych manewrów nie ślizga się w nich. Na samej kierownicy znajdziemy 6 przycisków oznaczonych na wzór tych w padach do konsoli PS2, a służących do obsługi gier plus mini-gałkę, wykorzystywaną w grach typu GTA IV.

[image source="Galerie/Inne/Rzut_Okiem_-_kierownica_Easy_Touch_ET-2034_Speed_Force:17205" mode="normal"]

Kolejny element zestawu to drążek zmiany biegów, który pracuje w trybie sekwencyjnym góra-dół. Istnieje także możliwości zmiany biegów za pomocą manetek zamontowanych pod kierownicą, tak jak to się odbywa w bolidach F1. Ciekawym elementem wyposażenia jest umieszczone po prawej stronie „deski rozdzielczej” pokrętło do regulacji czułości kierownicy. Okazuje się ono bardzo przydatne, ponieważ domyślne ustawienia niestety pozostawiają sporo do życzenia… Po lewej stronie znajdziemy jeszcze niewielkie klawisze kierunkowe oraz trzy duże oznaczone jako SELECT, START i SET. Przy atrapie przycisku zapłonu umiejscowiono dodatkowo trzy diody informujące o stanie zestawu. Podstawka z pedałami hamulca i gazu prezentuje się przeciętnie - zdecydowanie lepszym materiałem dla niej byłby jakiś stop metalu, a nie kawałek cienkiego plastiku.

1
© dobreprogramy