SARDU 3.2.4

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SARDU to niewielkie i niewymagające instalacji narzędzie do tworzenia nośników rozruchowych, zawierających system operacyjny Windows lub Linux, oprogramowanie antywirusowe, diagnostyczne i naprawcze.

Narzędzie obsługuje takie nośniki jak płyty CD/DVD, karty pamięci oraz dyski USB, pozwalając umieszczać na nich wiele różnych składników. Taki nośnik z powodzeniem wykorzystany może być do niwelowania błędów uniemożliwiających uruchomienie systemu operacyjnego, usuwania wirusów, przywracania zawartości partycji i całych dysków twardych z kopii zapasowych, a nawet instalacji systemu operacyjnego. Ostatnia opcja przydać się może użytkownikom posiadającym komputery (np. netbooki) nie wyposażone w napęd CD/DVD.

SARDU doskonale nadaje się do tworzenia rozruchowych nośników USB, które posłużyć mogą do instalacji systemu operacyjnego. Program obsługuje środowiska Windows XP, Vista, 7 i 8 oraz następujące dystrybucje Linuksa - Ubuntu, Kubuntu, Mint, Fedora, Damn Small Linux i inne. Wymagany jest jedynie obraz ISO z danym oprogramowaniem. Jeśli go nie posiadamy - nic straconego, SARDU pobierze nam pliki ISO z Internetu (poza obrazami dysków instalacyjnych Windowsa).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
ValNar   8 #12 13.04.2018 14:46

W aktualnej wersji 3.2.2 nie zauważyłem, aby program próbował cokolwiek instalować. Poza tym jest w wersji przenośnej. Podczas uruchomienia wymaga tylko akceptacji zasad licencji oraz rejestracji, aby móc aktualizować program oraz ściągać obrazy ISO z Internetu.

Axles   19 #11 29.09.2014 08:36

Program świetny, ale warto by dopisać w opisie, że podczas instalacji chce dodatkowo jakieś trzy dodatkowe aplikacje instalować.

  #10 02.02.2014 19:32

@Kudłaty Młodzian z toronto (niezalogowany): po schodach

s0n1c   4 #9 15.02.2013 22:46

Bardzo przydatny program, ale przy instalacji należy dokładnie przeczytać co się wybiera, żeby uniknąć zainstalwoania śmieci.
Stworzone bootowalne pendrive'y warto zawsze przetestowac w wbudowanym w program wirtualnej maszynie "QEMU".

Poradnik czystej instalacji:
- Po uruchomieniu instalatowra wybieramy "I agree" (zgadzamy się na warunki licencji)
- Wybieramy "Advanced", odznaczamy wszystkie 3 pola wyboru i naciskamy "Next"
- Wyskoczy okno "Confirmation" i w nim wybieramy "CANCEL".
(tutaj tkwi cały haczyk - "OK" = instaluj syf, "Cancel" = nie instaluj)
- Na następnym oknie odznaczamy kolejne pole(a) wyboru i naciskamy "Next"
-Wybieramy miejsce instalacji i naciskamy "Install".

To wszystko, po takiej procedurze zainstalowany zostanie sam program bez niepotrzebnych "dodatków".

dorion300   9 #8 13.02.2013 17:30

Avast wykrył wirusa, ponieważ podczas instalacji wykrył uruchomienie innego instalatora , a ten instalator działa w tle.

więc jeśli nie chcemy jakiegoś syfa na kompie

nie polecam :(

  #7 04.02.2013 16:20

Program super.Tworzymy obraz płyty.a Lili usb creator wgrywamy ten obraz na pena.i mamy jeden plik wirtualny.rewelacja wszystko na penie w jednym.

scripter1   8 #6 12.01.2013 18:31

Instalator zainstalował mi Incredibara i pozmieniał stronę domową oraz wyszukiwarkę mimo odznaczenia tego w opcjach instalatora, jego pozostałości w Firefoxie ciężko było usunąć nawet po odinstalowaniu tego dodatku.
Nie instalujcie tego.

ichito   12 #5 27.12.2012 08:04

Program niezwykle przydatny w sytuacjach awaryjnych, ale

"- żeby stworzony dysk ratunkowy zadziałał, BIOS naszego komputera musi być odpowiednio skonfigurowany, czyli tak by automatycznie startować z ratunkowego napędu lub dać nam na starcie w "boot menu" możliwość wyboru napędu,"

Więcej nieco na temat SARDU pod poniższym linkiem
http://www.dobreprogramy.pl/Eru/SARDU-kilka-AV-na-LiveCD-i-nie-tylko-badz-na-Pen...
https://forum.safegroup.pl/antywirus/sardu-shardana-antivirus-rescue-disk-utilit...

superjohn   6 #4 28.11.2012 18:20

Anonim i reszta, to jest miejsce na twórcze komentarze, a nie durne teksty, wiec spokój ma być!!!
Program wydaje się ciekawy, ale przy pierwszym uruchomieniu próbuje instalować dodatki do przeglądarek. Dlaczego redakcja nie umieściła tego w opisie? Testuje ktoś te programy przed umieszczeniem na Vortalu?

  #3 28.11.2012 16:31

@Kudłaty Młodzian z toronto
Po tym, że głąby z toronto (!) nawet o nim nie słyszały...

  #2 28.11.2012 15:25

A po czym wnosisz?

  #1 24.09.2012 17:50

Jest SUPER!